Kategoriler
Genel

Yazılımcıların işe alımcılara bakışı Yazılımcıların İşe Alımcılara Bakışı Raporu 2021 - TalentGrid

TalentGrid, yazılımcıların işe alım süreçlerindeki genel deneyimlerine odaklandığı yepyeni bir seriye başladı: Yazılımcı Empati Serisi 🗣 3 ayrı rapordan oluşan bu seride ilk yayınlanan kısım “Yazılımcıların İşe Alımcılara Bakışı

Kategoriler
Tech

2021 yazılım geliştirici maaş raporu Coolever - 2021 Yazılım Geliştirici Maaş Raporunda maaşlardan iş yaşamına, şirketlerdeki çalışan huzurundan, cinsiyet eşitliğine dair birçok önemli başlık altında çeşitli analizler var.

Coolever ekibinin yaptığı araştırmanın sonucu olarak çıkan 2021 yazılım geliştirici maaş raporu çıktı.

Kategoriler
Tech

TR yazılımda kadın raporu Yazılımda Kadın Raporu yazılım odağında kadın ve erkekler arasındaki farkları ortaya koyuyor.

Evet “bayanlar bile”.

Einstein, Newton, Hawking gibi bilim insanlarını hepimiz biliyoruz. Peki ya Ada Lovelace, Dana Ulery? Bugünün teknolojisini etkileyen buluşuyla Hedy Lamarr’ı? Günümüzde yaygın olan algının aksine, kadınlar tarihte bilgisayar programcılığının gelişmesinde öncü roller üstlendiler.

Bilgisayar programcılığının öncülerinin çoğu kadın iken, bugün bilgisayar bilimlerinde kadın temsilinin eksikliği oldukça kritik bir konu. Global olarak günümüzde yazılım sektöründeki cinsiyet dağılımını anlamak adına Statista’nın 2020 yılı raporuna baktığımızda, karşılaştığımız oran oldukça çarpıcı.

Kategoriler
Genel

Dünya Üniversite Sıralamaları Dünyanın en iyi üniversiteleri sıralaması. Listeden bazı notlar ve bilinmesi gerekenler.

Dünyanın en iyi üniversiteleri sıralaması/QS World University Rankings, çeşitli akademik kriterlere göre yapılan üniversite sıralamalarıdır.

Kategoriler
Genel

2021’de öne çıkan dijital trendler – Commencis Commencis tarafından hazırlanan “2021’de Öne Çıkan Dijital Trendler” başlıklı rapor, geçen yıldan bu yana hayatımızda olan ve 2021’de de öne çıkacağı düşünülen dijital uygulamalar ve trendler aşağıdaki sektörler bazında listelenmiş

Commencis tarafından hazırlanan bu kapsamlı rapor sayesinde 2021 yılına damgasını vuracak dijital trendleri öğrenebilirsiniz.

Kategoriler
Genel

TR yazılım teknolojileri raporu (2020) Türkiye Yazılım Teknolojileri Raporu ile yaklaşık 200 şirketin en sık kullandığı teknoloji ve araç seçimlerinin detaylı analizini inceleyebilirsin.

TalentGrid’in geçen ay yayına aldığı “Türkiye Teknoloji Dizini” projesinin ilk raporu hazırlandı.

Kategoriler
Genel

2020 Ekim ayı en çok ziyaret edilen siteler Digital 2020 October Global Statshot Report açıklandı. Bu rapora göre kullanıcıların en sık ziyaret ettiği siteler belli oldu.

Yayımlanan rapora göre dünya genelinde 5 milyarı aşkın insan cep telefonu kullanırken, internet kullanıcılarının sayısı 4 milyarı geçti. İstatistiklere göre, internet kullanıcıları uyanık olduğu saatlerin yüzde 15’ini sosyal medyada geçiriyor. Raporda kullanıcıların en fazla ziyaret ettiği ilk 5 site de açıklandı. Listenin ilk sırasında Google yer aldı. Google’ın ardından ise şirketin bünyesindeki YouTube en çok ziyaret edilen 2. site oldu. Listenin 3. sırasında ise Facebook bulunuyor. Dijital ansiklopedi Wikipedia en çok ziyaret edilen 4. site oldu. Yakın zamanda Prime hizmetini Türkiye’de de uygulamaya koyan Amazon ise 5. sırada yer aldı.

Kategoriler
Hizmetler

Kapsamlı SEO analizi Websitenizi, rakiplerinizi ve anahtar kelimelerinizin kapsamlı bir analizini yaparak, SEO noktasında size anlamlı bilgiler verecek detaylı bir rapor sunuyoruz.

Websiteniz, rakipleriniz ve anahtar kelimeleriniz hakkında detaylı bilgiler edinmek istiyorsanız 15 yılı aşkın deneyimimiz ve kullandığımız üst düzey SEO araçları ile, size özel hazırlayacağımız raporumuz tam size göre.