Kategoriler
Tech

2021 yazılım geliştirici maaş raporu

Coolever – 2021 Yazılım Geliştirici Maaş Raporunda maaşlardan iş yaşamına, şirketlerdeki çalışan huzurundan, cinsiyet eşitliğine dair birçok önemli başlık altında çeşitli analizler var.

Coolever ekibinin yaptığı araştırmanın sonucu olarak çıkan 2021 yazılım geliştirici maaş raporu çıktı.

Coolever(www.coolever.life) iyi bir girişim ve odaklandıkları şey aslında insanların daha iyi koşullarda çalışabilmesini sağlamak, elbette koşullar şu an Türkiye için mümkün değil bu yüzden görünürde yurt dışı imkanlar konusunda bilgiler içermekte. Gönül isterdi ki insanlar ülke değiştirmeye veya bu benzeri işlere gerek kalmaksızın istedikleri imkanlara ulaşabilse, yani en azından insanca bir paylaşım olsa ancak yok ve gerçekler bu, elbette ünlü düşünür Sedat Peker’in de dediği gibi bir umuttur yaşamak.

Her neyse lafı uzatmadan öncelikle imkanı olan delirsin, ikinci olarak imkanı olan varsa yurt dışına çıkıp mesleğini icra etsin, üçüncü olarak imkanınız yoksa da deli numarası filan yapın dert etmeyin, düşünmeyin, okumayın acunun programlarını veya en azından müge anlı filan seyredip ömrünüzü acısız geçirin, yoksa düşürseniz ve okursanız haliniz harap, mutluluk size uzak aman kızlar, ulan kızlar.

Konu Coolever, Coolever Maaş raporunu yayınlamış dilerseniz kendilerine destek olmak için ücret ödeyebilirsiniz veya dilerseniz ücretsiz olarak da indirebiliyorsunuz, ben de buraya embed ediyorum ancak kendilerine destek olmayı da hem tavsiye ediyorum hem de destekliyorum.

Coolever
Coolever

Rapor Hakkında: Coolever olarak 2021 Yazılım Geliştirici Maaş Raporu’nda maaşlardan iş yaşamına, şirketlerdeki çalışan huzurundan, cinsiyet eşitliğine dair birçok önemli başlık altında çeşitli analizlere yer vermeye çalıştık. Maaş araştırmamıza katılan herkese teşekkür ederiz. Bu araştırmada emeği geçen Bahar Şeşen, Ceyda Anıl, Hacı Lale, M. Emir Ortahisar, Nisa Nur Taşdöğen, Senem Anıl, Yağmur Yolcular ve Zeki Berke Güncan’a da ayrıca teşekkür etmek isteriz. Paylaştığımız bilgilerle birbirimizi aydınlatmaya devam edelim.

Coolever Ekibi