Kategoriler
Genel

Gmail’inizi nasıl yedeklersiniz?

Google’ın mail servisi Gmail’i tümüyle yedeklemeniz mümkün, bunun için Google Takeout’u kullanabilirsiniz.

Herhangi bir nedenle belirli bir e-posta adresini kullanmayı bırakmaya karar vermiş olabilirsiniz veya her ihtimale karşı tüm e-posta hesabınızın bir kopyasını istiyorsunuzdur. Sebep ne olursa olsun, Google’ın Paket Servisi(Google Takeout) özelliğini kullanarak Gmail ve diğer Google hesabınızda bulunan verileri yedeklemeniz mümkün.

Google Paket Servisi - Google Takeout
Google Paket Servisi – Google Takeout

Gmail nasıl yedeklenir:

  1. Öncelikle Google hesabınıza giriş yapın ve myaccount.google.com’a gidin.
  2. Menüden “Veri ve kişiselleştirme” linkine basın.
  3. Açılan sayfada aşağıya kaydırarak “Verilerinizi indirin, silin veya verileriniz için bir plan oluşturun” başlığındaki “Verilerinizi indirin” butonunu tıklayın.
  4. Bu sizi Google Paket Servisi sayfasına götürecek. Gmail’in ve yedeklemek istediğiniz diğer uygulamaların yanındaki kutuyu seçin. Ardından “Sonraki adım”ı tıklayın.
  5. Verilerinizi nasıl almak istediğinize karar vermek için, bir indirme bağlantısını e-postayla gönderme veya Drive, Dropbox veya OneDrive’a ekleme dahil seçeneklerinizi görmek üzere “Teslim yöntemi” altındaki oku tıklayın.
  6. Ayrıca yalnızca bir kez mi yoksa ayda iki defa mı dışa aktarılacağını (bir yıla kadar) seçebilir ve dosya türünü ve maksimum dosya boyutunu seçebilirsiniz. Seçimlerinizi tamamladıktan sonra, “Dışa aktarım oluştur” u tıklayın.
  7. Dışa aktarma işleminiz başlayacak. Beklemeye hazır olun; bitirmek hesabınızın boyutuna göre birkaç gün sürebilir.

Hepsi bu kadar, kolay gelsin 👍

How to Migrate to a New Google Account

Google Takeout ile aldığınız yedekleri başka bir Google hesabınıza taşıyabilirsiniz.

Evet!