Kategoriler
Tech

Gmail emoji tepkileri

E-postaları hızlı ve yaratıcı bir şekilde yanıtlayabilmeniz için Gmail’e emoji tepkileri geliyor.

Emoji, özellikle de doğru kelimeleri tam olarak bulamadığınızda veya bir yanıt yazmak için zamanınız olmadığında mesajlaşma uygulamalarında tepki vermenin kolay ve sevilen bir yoludur. Ve şimdi, Gmail eğlenceyi gelen kutunuza taşıyor.

Yakın zamanda yapay zeka yetenekleri de kazanan Gmail’in bu yeni özelliği ile emaillere hızlı ve etkili emojili cevaplar gönderilebilecek, aslında bu reaksiyonlar olarak geçen bir sistem ve hemen her sosyal medya uygulamasında var, örneğin Facebook’da gönderilere beğeni/kalp vs. göndermek gibi. Bu yeni özellik maillere reaksiyonlar ile cevaplayarak hem maili gördüğünüzü hem ne düşündüğünüzü hızlıca yazmaya gerek kalmadan karşı tarafa bildirmeye yarayacak, bence şahane.

Gmail’deki yeni emoji tepkileriyle tek tıklamayla kendinizi ifade edin.

Gmail’deki yeni emoji tepkileriyle kendinizi hızlı bir şekilde ifade edebilirsiniz – eşinize iletilen otel rezervasyonu için teşekkür etmek 🙏, kız kardeşinizin paylaştığı bir çocukluk fotoğrafını anımsamak 🥹 veya arkadaşlarınızla akşam yemeği seçeneklerini oylamak 🍣 🌮 🥗 gibi – evet sadece tek bir tıklamayla. Ve bazı emojiler için (🎉 gibi), ekranınızda ekstra bir animasyon bile görebilirsiniz.

Bu aydan itibaren, kişisel Gmail hesabı olanlar mobil ve masaüstünde mesajlarının altında bir gülen yüz simgesi görecekler. Menüden bir emoji seçmek için üzerine tıklayın, ardından göndermek için bir tanesine dokunmanız yeterli. Ya da başka bir alıcı zaten mükemmel bir emoji ile yanıt verdiyse, devam etmek için ona tıklayın. Mobil cihazınızda Gmail uygulamasının en son sürümünü (Android ve iOS’ta mevcuttur) kullanarak en iyi deneyimi elde edersiniz. Başka bir e-posta istemcisi kullanıyorsanız, emoji tepkilerini ayrı e-postalar olarak alacaksınız.

A mobile screen shows a Gmail email from Stella to a few friends with a photo of their new puppy. The party popper emoji is selected, and confetti sprinkles over the screen.

Gmail’deki bu yeni seçenek sayesinde yanıtlarınızı daha da hızlı ve yaratıcı bir şekilde verebilirsiniz. Önümüzdeki haftalarda gelen kutunuzdaki emoji tepkileri için 🐝 tetikte 👀 olun. Zaman kazanmanıza ve en önemli şeylere odaklanmanıza yardımcı olduğumuz daha fazla yöntem için Gmail’i devam edin.

Kaynak: https://blog.google/products/gmail/gmail-emoji-reactions/