Kategoriler
Tech

Tamir edilebilir Nokia G22

Finlandiya kökenli cep telefonu şirketi Nokia, Android işletim sistemli G22 kodlu yeni bir akıllı telefon tanıttı.

Nokia G22 parçalarını değiştirmek çok kolay: İşte değiştirme süreleri! Nokia G22 akıllı telefon modeli sürdürülebilir malzemeler ile çevre dostu olmaya çalışırken sadece 20 dakikada ekranı değiştirebilme imkânını kullanıcıya veriyor.

Finlandiya kökenli cep telefonu şirketi Nokia, Android işletim sistemli G22 kodlu yeni bir akıllı telefon tanıttı. 180 Euro fiyatlı modelin en dikkat çekici özelliği sahibi tarafından tamir edilebilmesi. iFixit ile geliştirilen tasarımın ekran, pil ve bağlantı uçları kolaylıkla yenilenebiliyor.

Nokia G22
Nokia G22

Nokia G22 özellikleri ve fiyatı

  • 6.52 inçlik HD+ 90Hz ekran
  • Unisoc T606 (2x Cortex-A75, 6x Cortex-A55)
  • 4GB RAM
  • 64GB/128GB depolama
  • 50MP+2MP+2MP arka kamera
  • 8MP ön kamera
  • 5050mAh batarya, 20W hızlı şarj
  • 179 Avro
NokiaG22 sadece 30 saniyede 👇 tanıyın

Yüzde 100 geri dönüştürülmüş plastikten mamul Nokia G22’nin tamir seti iFixit sitesinden ayrıca satın alınıyor.

Nokia bu hafta kurulduğundan beri kullandığı logosunu da yeniledi.

iPhone 14’e yeni renk seçeneği

Japon haber sitesi Mac Otakara’ya göre Apple, ilkbahar döneminde sarı renkli iPhone 14 ve iPhone 14 Plus’ı satışa sunacak. Mac Otakara da bu haberi Weibo’daki bir gönderiye dayanarak paylaştı.
Daha önce birden fazla kaynak, Apple’ın halkla ilişkiler bölümünün, üst düzey yöneticilerle toplantı yapacağını ve bu toplantıda mevcut bir ürün hakkında bilgi vereceğini söylemişti. Bu toplantının tam içeriği belli değil, fakat kaynaklar iPhone serisine eklenebilecek yeni bir renk olabileceğini ileri sürmüştü.
Apple, ürünlerin satışını artırmak için genellikle ilkbahar döneminde yeni renk seçeneklerini duyuruyor. Geçtiğimiz sene mart ayında iPhone 13 ve iPhone 13 mini’nin yeşil rengi açıklanmıştı. Şirket, iPhone 13 Pro modelleri için de köknar yeşilini tanıtmıştı. 2021’in nisan ayında iPhone 12 ve iPhone 12 mini’nin mor renkli modelleri satışa çıktı. Geçmiş dönemde çıkan renk seçenekleri, Mac Otakara’nın haberi, birden fazla kaynağın iddiaları derken sarı renkli iPhone 14 ve Plus modelinin çıkması şaşırtıcı olmaz.
Apple sarı renk seçeneğini son olarak 2018’de iPhone XR ve 2019’da iPhone 11 için sundu. iPhone 14 Pro ve Pro Max için yeni renk seçeneğinin olup olmayacağı belli değil. Büyük ihtimalle Apple üst modelleri es geçmeyecektir.
Kaynak: phonearena.com/news/iphone-14-colors_id139884

WhatsApp, Bilinmeyen Numaralardan Gelen Aramaları Artık Otomatik Olarak Sessize Alacak

WhatsApp, bilinmeyen numaralardan gelen aramaların otomatik olarak sessize alındığı ve bildiriminin yine de gözükmesini sağlayan bir sistem üzerinde çalışıyor.
WhatsApp, henüz uygulamaya çıkartmadığı ancak getirmek istediği özellikleri her zaman beta kullanıcılarıyla test eder. WABetaInfo da her zaman WhatsApp’ın test ettiği bu özellikleri beta kullanıcısı olmayan bizler için paylaşır.
Yine WABetaInfo’da ortaya çıktığına göre WhatsApp, yeni bir özelliği uygulamaya getirmek için çalışıyor. Bu özellik, bilinmeyen numaralardan gelen aramalarla uğraşmak istemeyenler için hayat kurtarıcı olabilir.
Kaynak: wabetainfo.com/whatsapp-is-working-on-a-feature-to-mute-calls-from-unknown-numbers/