Kategoriler
Tech

iPhone 16’nın bataryası metal

Apple’ın iPhone 15 Pro ile aldığı ısınma riskini iPhone 16 ile almayacağı görünüyor.

iPhone 16 Pro sızıntısı, Apple’ın yeniden tasarlanmış metal kaplamalı pilini ortaya çıkardı. iPhone 16’nın bataryası metal kaplama olacak ve ısınma sorunu tarih olacak. Apple’ın iPhone 16’da kullanacağı bataryaların görüntüleri paylaşıldı. Bu görüntüler, Apple’ın bu yıl ısınma sorununu çözeceğini gözler önüne seriyor.

Apple’ın geçtiğimiz yıl piyasaya sürdüğü iPhone 15 Pro serisi, ısınma sorunlarıyla gündem olmuştu, Apple, konuyla ilgili çalışma yaptığını söylemiş olsa da çoğu kullanıcı durumun düzelmediğini bildirdi. Üretim ve tasarım departmanlarından gelen son sızıntı haberlerinde Apple’ın iPhone 16 serisinde yeni bir batarya tasarımı kullanmaya başlayacağını gözler önüne seriyor.

Çinli kaynakların paylaştığı bilgilere göre Apple, iPhone 16’da folyo kaplama yerine metal kaplama kullanacak. Bu da ısı dağılımının daha iyi yapılmasını sağlayacak. Hâl böyle olunca telefonlar, iPhone 15 Pro’daki gibi ısınmaya maruz kalmayacak.

iPhone 16 bataryası böyle görünecek:

iPhone 16 modellerinde bu batarya tasarımı ile ısınma sorunu olmayacak deniyor.

iPhone 16 Battery

Paylaşılan görüntüler, iPhone 16’nın bataryası ile iPhone 15’in bataryasının aynı şekle sahip olacağını gösteriyor. Ayrıca kapasite açısından bir değişim yaşanması da beklenmiyor. Yani iPhone 16 bataryası, iPhone 15’te olduğu gibi 3.597 mAh kapasiteye sahip olacak.

Apple’ın iPhone 16 Pro ve iPhone 16 Pro Max’te ise daha da farklı bir batarya teknolojisi kullanacağı iddia ediliyor. İddialara göre Apple, bu akıllı telefonların bataryalarını yüksek yoğunluklu tasarlayacak. Bu da aynı boyutta daha fazla kapasite sunulmasını sağlayacak.

Bu arada metal kaplamalı bataryalar Android akıllı cihaz üreticilerinin bazılarında halihazırda mevcut.

Kaynaklar: