Kategoriler
Internet

Msn’i reklamlardan ve diğer ıvır zıvırlardan kurtarın

Daha önce “Windows Live Messenger için yama” başlığı ile 2006 yılında konu ettiğimiz ve yazdığımız A-Patch isimli Msn yamasını bir kez daha konu etmek istedim.

Ben kendi bilgisayarlarımda varsa Msn o reklamlara ve diğer ıvır zıvırlara dayanamıyorum, bana çok gereksiz ve yorucu geliyor, eminim herkese öyle düşünüyordur. Bu yüzden eğer o bilgisayarda Msn kullanıyorsam A-Patch ile yamalıyorum ve kurtuluyorum tüm bunlardan.

Öncelikle A-Patch yamasını hangi Msn sürümünü kullanıyorsanız ona uygun olanı buradan indirin.
Daha sonra Msn’i bilgisayarınızda kapatın ve yamayı çalıştırın.
Yamayı çalıştırınca size önceki ayarlarınızı yedekleme imkanı da sunulacak, isterseniz yedeğini alın.
Ve sonraki dedikçe yeni ekranlar çıkacak, bu ekranlarda size çeşitli seçenekler sunulacak. Bunlar örneğin arama kutusunu kaldırayım mı? Reklamları kaldırayım mı? Gibi onlarca seçenek, bu seçeneklerden arzu ettiklerinizi seçin fakat fazla abartmayın (: Ha abartırsanız tekrar geri dönüp A-Patch yamasını tekrar çalıştırdığınız da bu seçenekleri değiştirme imkanınız var.

Bir kaç ince noktayı yazmam gerekirse, eğer Plus eklentisi kullanıyorsanız ve onun ayarlarından multimsn seçeneğini seçip çoklu msn ayarını yaptıysanız A-Patch da seçenekleri seçerken multimsn seçeneğini tekrar seçmeyin.

Winamp’da ve benzeri müzik çalma yazılımlarında dinlediğiniz şarkıların Msn kişisel ileti kısmında görünmesi seçeneğini eğer Plus veya başka bir yöntemle yaptıysanız yine bu A-Patch ile onu seçmeyin, çünkü çakışma durumları olabiliyor.

Ve son olarak eğer abartıp bilmediğiniz seçenekleri seçtiyseniz A-Patch yama yazılımını tekrar çalıştırıp bu seçenekleri değiştirebileceğinizi, sıfırlayabileceğinizi, tekrar yamalayabileceğinizi unutmayın.
Afiyet olsun.

Eski ama ekran görüntüleri şöyle;