Kategoriler
Kültür Sanat

Tiyatro izlerken de iki tek atılılır: Meyhanede

meyhanedeYeni Rakı sponsorluğunda, sanırım 40 lira kadar veriyorsunuz, limitsiz rakı veya şarap var, hem kafayı çekiyorsun hem de tiyatro izliyorsun. Galiba tiyatro oyuncuları da içiyor aynı anda, bir şenliktir oluyor işte. Pilakiden tadarken rakı da yudumlayabileceğiniz oyunun bilet fiyatına sınırsız içki ve meze de dahil!

Meyhanede isimli bu oyun tam bir yıldır kapalı gişe oynuyor, konu şöyle;
Bir Ermeni meyhanesinde o zamanlar kimsenin kimseyi hor görmediği herkesin `biz` dediği dönemlerde yaşanmış olması olası bir sohbet. Oyunu izlemeye geldiğinizde fuayede salataları yapmakta olan ve kocasından dayak yemiş Mina hanıma rastlayacaksınız. İçeride acem garson yarım Türkcesiyle siparişinizi alıyor. Sevroş Aris sahnede sızmış. Kevork efendi henüz hariciyedeki odasının ampulünü söndürmemiş, az sonra çıkıp gelecek. Gedikli, kahvede son el kumarını oynuyor. Külhani ise belinde saldırma salınarak yolda meyhaneye geliyor.

Sahne meyhane ama salon da meyhane. Koltuklar yerine masalar var. Ve sadece 50 kişi izleyebiliyor bu oyunu. Az sonra yan masanız gibi sergilenecek bir oyun. Sahneden salatalarınız gelicek ve siz müzik dinleyip, içkinizi içerken bir de bakacaksınız ki 1 saat geçip gitmiş. Artık başka bir zaman boyutunda başka bir meyhanede devam edersiniz içmeye.
Küfelik olmayın yeter.

Ve bunlar Ortaköy’e taşınmışlar. 18 temmuz da özel oyunları var ilgilenenlere ve değişik bir şeyler arayanlara duyurulur.


Bu bir oyundan video;

meyhanede poster

Sevgili Dostlar;
1 yıldır kapalı gise oynanan Meyhanede adlı oyunumuz özel ve son 2 oyun için Ortaköy Patika ya taşındı.
Bu oyun nasıl bir oyun mu?
Şimdiye kadar yapılmamış bir oyun. Yeni rakı sponsorluğunda gerçekleştiriyoruz oyunumuzu. Bildiğiniz koltuklu oturma düzeninin dışında masalardasınız. Limitsiz rakı ya da şarabınızı içip, mezelerinizi atıştırırken, aranızdan geçen meyhanecinin sesi ile oyun başlıyor. Oyun 1950-60 larda bir ermeni meyhanedesinde geçiyor. O dönemin saf insanları arasında geçen diyolagları dinlerken ve fasıla eşlik ederken zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.
Bu güne kadar her hafta bir ünlümüz oyuna katıldı. Ya sahneye çıkıp o da döneme dahil oldu replikleriyle ya da şarkılarla çoşturdu seyircilerimizi.

meyhanede

özel oyun tarihi: 18 Temmuz 2008 saat: 21:00
sahne: Ortaköy Patika
rezervasyon: Sonya BAYRTAKTARYAN- 0212 291 07 62
Grup indirimleri var – şirketlere özel indirimleri var.