Kategoriler
Internet

Blogger.com banned in Turkey

Digitürk’ün açtığı dava ile aynı neden ve benzeri kararla Blogger sitesine Türkiye’den erişimi kısıtlandı. O zaman da aynısını yazmıştım yine aynısını yazıyorum yasalarda ve onu uygulayan mekanizmalar yetersiz(teknoloji uygulamaları, insan) bu yüzden kurunun yanında yaş da yanıyor.

Blogger resimler, videolar, oyunlar, izle, oyna, seyret

Digitürk gibi internet ve teknoloji işi yapaj şirketlerden alınacak ekstra vergi veya ilgi ile ülkemizde ki bu açık giderilebilir, mesela 3 büyük telefon operatörü ve birkaç iri medya şirketine gider Ulaştırma Bakanımız der ki; -arkadaşlar bizim böyle şöyle bir açığımız var ve sizler bu sektörün iş yapıp para kazanan şirketleri olarak yapacağımız arge çalışmalarına destek olunuz, bu kadar da basit bir mevzu bence.

Bizimkiler Google’ı günah keçisi yapıp işten sıyrılmak istiyorlar hep ama ne kadar komik olduklarının farkında değilller, bu aynı Avrupa Birliği ile ülkemizdeki reformların ilişkisine benziyor 🙂 Yaptıktan sonra da derler -biz zaten yapacaktık ki bunları. Yap o zaman.

Digitürk’ün haklarını savunduğunu ve mahkeme kararının haklılığını hiç tartışmaya gerek yok gayet doğal süreç, uygulamadaki eksiklikte belirttiğim gibi Ankara’da ki amcaların işi. Şu TV yayınını blogspotta paylaşıp sebep olan kişilere ise hiç girmiyorum büyük ihtimalle burayı okurken kıskıs gülüyorlardır şimdi umurlarında değildir onları da yakalayıp cezalandırmakta yine yine yeniden amcamların işi.

Hepsi bir kenara burada ciddi bir ifade özgürlüğünü kısıtlama durumu var zabıtlara geçsin.

Savgı sevgi ve hepinizin…

Digiturk basın açıklaması:
Tüm kamuoyunun bildiği üzere Digiturk, Türkiye Futbol Federasyonu’nun  yaptığı ihale neticesinde yıllık 321 milyon dolar ödeyerek süper toto süper ligi maç yayın haklarını almıştır.
Yayın hakları Digiturk’e ve Lig TV’ye ait olan maçlar, bazı internet siteleri  tarafından  kanunlar hiçe sayılarak yayınlanmaktadır.
Kanunların kurumumuza yüklediği bütün yükümlülükler eksiksiz yerine getirilip içerik ve yer sağlayıcılar defalarca uyarılmasına rağmen internetten illegal yayın yapılmasına son verilmemiştir.
Son çare olarak yüce Türk mahkemelerine başvurulup  illegal yayınları yapan sitelerin verdiği zararın durdurulması talep edilmiştir. Mahkeme yasal olarak her şeyin yapıldığını ve ihlalin hâlâ durdurulmadığını tespit ederek bu sitelere erişimin engellenmesi kararı vermiştir. Bu kararın uygulanması ile  birlikte blogspot’ta bazı bloglar’a da erişimde problemler ortaya çıkmış olup, bu  problemlerin tek sorumlusu uyarıldığı halde illegal içerikleri yapan sitelerin yayınını ısrarla durdurmayan Google ve Blogspot’tur.
Halkımızdan almış olduğumuz destekle Türk futboluna yaptığımız yatırımlarla birlikte, illegal maç yayınlayan kişi ya da kişilerle mücadelemiz devam edecektir.
Kamuoyuna saygılarımızla sunulur.

Blogger: http://blogger.com
Digiturk: http://www.digiturk.com.tr
Yasaksız internet için DNS: 208.67.222.222,208.67.220.220