Kategoriler
Internet

HemenPaylas.Com kapanıyor

HemenPaylasTürkiyenin alanında ilk ve en büyük barındırma sitesi olan hemenpaylas.com sitesi bu gün sitesinde yaptığı açıklamada 20 ekimden itibaren sitenin kapanacağını açıklamış aslında bu gün 20 ekim ama baktıma az önce henüz kapanmamış 🙂 .
Hemenpaylas sitesinde 20.09.2006 23:59:59 itibariyle toplam 13.92 TB boyutunda 1.515.902 adet dosya bulunuyordu. Şimdi bu adamlar bu kadar büyük bir veri ambarını ne yapacaklar Allah bilir. Üzücü bir durum tabi kullanıcılar içinde site geliştiricileri içinde. Ya sanki bu siteyi kapatınca korsan işte mp3 paylaşımını engelleyebileceksin hayret bişi yaa. Burada hemenpaylas.com sitesine alternatif diğer upload siteleri mevcut.
Sitenin yöneticilerinin açıklaması şuradan okunabilir.

Hemen Paylaş! Öncelikle Hemen Paylaş! dosya paylaşım sistemine şu ana kadar gösterdiğiniz ilgi için çok teşekkür ederiz. Hemen Paylaş, ilk Türk dosya paylaşım sistemi olarak, 20 Eylül 2005 tarihinde yayın hayatına başladı ve sizlerin yoğun ilgisi sayesinde kısa sürede geniş kitlelere ulaştı. Hemen Paylaş! Ekibi ise sizlere daha iyi hizmet verebilmek için devamlı çalışmalarına devam etti. Fakat son zamanlarda artan yasa dışı dosya (telif haklarına sahip dosyalar, pornografik içerikli dosyalar vb.) yüklemeleri sebebiyle Hemen Paylaş internet sitesi aleyhine davaların açılması, Hemen Paylaş! Ekibini zor durumda bırakmıştır. Herhangi bir kullanıcı tarafından yüklenen yasa dışı dosyanın tüm sorumluluğunun Hemen Paylaş internet sitesine mal edilmesi nedeniyle, eğer tüm yasa dışı dosyalar silinmezse, hemenpaylas.com adresinden siteye erişim yasal olarak engelleneceği ayrıca site sahibi hakkında dava açılacağı tarafımıza gönderilen ihtar ve kapatma yazısında belirtilmektedir. Hemen Paylaş’ta barındırılan yaklaşık 2.000.000 dosya içerisinden yasa dışı olanların tespit edilmesi, gerçek anlamda imkansızdır. Bu durum göz önüne alındığında, Hemen Paylaş internet sitesinin yayın hayatına devam etmesi, hukuki açıdan sakıncalıdır. Bu konuda herhangi bir alternatif yol maalesef bulunmamaktadır. Tüm bu nedenlerle Hemen Paylaş! dosya paylaşım sistemi, 20 Ekim 2006 tarihinde kapatılacaktır. Yüklenilen tüm dosyalar silineceği için, Hemen Paylaş'a yüklediğiniz dosyalarınızın bir kopyasını bilgisayarınızda bulundurduğunuzdan emin olunuz. Yaşanabilecek herhangi bir veri kaybından Hemen Paylaş! Ekibi sorumlu olmayacaktır. Hemen Paylaş'ın kapanmasının yol açacağı tüm sorunlar için üzgün olduğumuzu belirtiriz. Saygılarımızla, Hemen Paylaş! Ekibi

Eski wolkanca.com’da HemenPaylas.Com kapanıyor veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, HemenPaylas.Com kapanıyor için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.

HemenPaylas.Com kapanıyoriçin 3 yanıt

hemen paylaş a az önce girdim şu yazıyodu

hemen paylaş, üzerine kurulmuş olduğu "paylaşım" temellerini değiştirmeyerek yeniden yapılanma sürecine girmiştir. su anda planları üzerinde çalışmalar yapılmakta olan yeni hemen paylaş, sizlere daha çok özelliği daha hızlı sunacaktır. ayrıca telif haklarını korumaya ağırlık verecek olan hemen paylaş, bu konuda yetkili kurumlar ile ortak çalışmalar içerisinde olacaktır.

hemenpaylas.com, 20 ekim 2006 tarihinde geçici olarak kapatılmıştır. su ana kadar yüklenen tüm dosyalar, sistem değişeceği ve daha dinamik bir altyapıya geçiş yapılacağı için silinecektir. yeniden yapılanma süreci içerisinde siteye ve hiçbir dosyaya erişim olmayacaktır.

siz bayram tatilinizin tadını çıkartırken, hemen paylaş! ekibi sizin için çalışmalarına devam edecektir. herkese iyi bayramlar diliyoruz.

saygılarımızla,

hemen paylaş! ekibi

türk kullanıcılarının hayatında önemli bir yere sahip olan bir sitenin kapanması üzücü bir durum.
umarım farklı bir isimle tekrar bizlere hizmet verebilirler..

hemenpaylas.com 'a bakarsanız tekrardan bir yapılanma içine girmiş olduklarını görürsünüz. ayrıca "20.09.2006 23:59:59 itibariyle toplam 13.92 tb boyutunda 1.515.902 adet dosya bulunuyordu. şimdi bu adamlar bu kadar büyük bir veri ambarını ne yapacaklar allah bilir." demişsiniz. emin olun o kadar büyük veriyi hiç birşey yapamazlar, serverların kapanmasıyla birlikte hepside uçtu gitti. adam sırf veri için 60 tane server parasını ödeyecek değil ya 🙂 e 60 server'dan veriyi indirecek bir bağlantısı olacağınıda sanmıyorum. yani o veriler %100 silindi.