Kategoriler
Internet

Messenger TV

Windows Live Messenger’da TV izlemek mümkün. Messenger’da kişi listesine ekleyeceğimiz bir adres size istediğiniz videoyu izleme imkanı sunuyor.
20 ülkede hizmete giren bu hizmetten şu anda Türkiye’de etkin olarak faydalanmak için Internet Explorer dil seçeneğinden İngilizce seçeneğini eklememiz gerekiyor. Bunu aşağıdaki adımları izleyerek yapabilirsiniz;
Internet Explorer’ı açtıktan sonra Araçlar / Seçenekler menüsüne girin. Buradan da Diller seçeneğine tıklayın.
Açılan yeni penceredeki Ekle butonuna tıklayın. Listelenen diller arasından İngilizce (Birleşik Krallık) [en-GB] seçeneğini tıklayın ve Tamam butonuna tıklayın.

Yukarıdaki işlemleri yaptıktan sonra Windows Live Messenger’ı açıp herhangi bir kişi eklermiş gibi messengertv@live.com adresini kişi olarak ekleyin.

İyi eğlenceler.

Microsoft yeni online servisi Messenger TV’yi duyurdu. Messenger TV arkadaşınızla sohbet ederken aynı anda video seyretmenize olanak sağlıyor.
Msn Messenger TV ile MSN Video klipler, MTV şovları gibi aktiviteleri izleyebileceksiniz. Msn Messenger TV aralarında Türkiye’nin bulunduğu 20 ülkede kullanılabilir durumda. Msn Messenger TV programını indirerek sizde yeni msn TV’yi izlemeye başlayabilirsiniz.
Kolay kurulumu ile çok fazla bir işlem gerektirmeyen programa buradan ulaşıp yükleyebilirsiniz.

Microsoft 20 ülkede işleyecek yeni online servisi Messenger TV’yi duyurdu. Messenger TV, sohbet ederken video seyretmenize olanak tanıyor.

Microsoft 20 ülkede yeni bir online servis sundu. Messenger TV adını taşıyan servis; kullanıcıların arkadaş ağıyla aynı anda hem video seyretmesine hem de aynı anda Windows Live Messenger üzerinden sohbet edebilmelerine olanak tanıyor.

Yeni servis sayesinde kullanıcılar MSN Video’dan klipler, MTV şovları ve müzik kliplerini seyredebilecekler. Şirket, arkadaşlarıyla beraber video seyredecek olan kullanıcılara yeni bir deneyim sunarak onları zaten çok yaygın olan sosyal ağa daha da bağlamak.

Servis, birçok Avrupa ülkesinde, Yeni Zelanda, Avustralya, Singapure, Brezilya, Kanada ve Meksika’da kullanıma sunulacak. Fakat Amerika’da kullanılmayacak. Güzel haber ise servisin şu anda Türkiye’de de kullanılabiliyor olması!

Arkadaşınızla Windows Live Messenger üzerinden sohbet ederken yanda açılan pencerede videolar izlemek gerçekten çok eğlenceli oluyor. Ayrıca paylaşacak birçok konu başlığını da bulabiliyorsunuz. Mesela müzik klipleri ve film fragmanlarının yanı sıra South Park bölümleri ve otomobil test videoları da bulmak mümkün.

Kullanım aşamasında programı siz açtıysanız kumanda sizin elinizde oluyor fakat daha sonra isterseniz kontrolü arkadaşınıza bırakabiliyorsunuz. Bu sayede herkes istediği kanalı izleyip paylaşabiliyor.
Cnet Türkiye

Messenger TV