Kategoriler
Blog

Messenger durumunuzu web’de gösterin

Bu çok yeni bir şey değil, buna benzer 3. parti bir çok sistem vardı geçmişte de, fakat artık kişinin Messenger durumunu internet de herhangi bir yerde ( forum, blog vs ) gösterebilmesini, dahası web üzerinden kişilerin sizin ile Msn dan iletişim kurabilmesi imkanını Msn kendi veriyor. Yani artık 3. parti bir sisteme ihtiyaç yok, direk ana kanaldan Msn den bu hizmeti almak mümkün. Chatboardlar, Chatboxlar vb. şeylerden sıkılmış, anlık iletişim şeysi olarak Windows Live Messenger kullanıyorsanız ve bir blogunuz varsa, sizde benim yaptığım gibi bu servisten faydalanıp şurada göreceğiniz gibi bir iletişim sayfası yapabilirsiniz. Bu sayede hem biraz geyik olmuş oluyor, hem de blog okurları anlık sizinle iletişime geçmiş oluyor, yalnız dozu fazla kaçırmayın boku çıkmasın.
Gelelim bu servisi nasıl kullanacağımıza, bu servisi kullanabilmek için tabiî ki Msn hesabımız olmalı, başka hiç bir şeye ihtiyacımız yok, Msn hesabımıza “şu linkten” giriş yapıp aşağıdaki ekran görüntüsünde de göreceğiniz gibi “Web sitelerinin Messenger durumunuzu görmesine ve size ileti göndermesine izin verin” kutucuğunu işaretleyin ve kaydedin. Daha sonra hemen sol menüde yine ekran görüntüsünde de gördüğünüz HTML Oluştur bağlantısına tıklayın ve açılan ekranda isteğinize göre seçenekleri düzenleyip sayfanın en altında size verdiği kod parçacığını blogunuzun münasip bir yerine monte edin.

Meeeseeeneee

Bu kadar, artık sizinle Msn Messenger üzerinden konuşma hayali içinde olan blog okurlarınızın hayalleri gerçekleşmiş olacak. Bu şeyin demosunu görmek isterseniz iletişim sayfasına bakabilirsiniz deneyebilirsiniz. [via]

Messenger Durumunu Web de Göster
Messenger Durumunu Web de Göster