Kategoriler
Blog Medya

İletişimin çıplak devrimi: Blog

Bu kitabı okumalısınız. Kitapla ilgili yazılar şurada: [via] [via]
İletişimde Çıplak Devrim İletişimde ‘çıplak devrim': Blog ABD'nin en çok satan iş kitapları listesinde uzun süre bir numarada kalan ‘Çıplak Sohbetler', Kapital Medya (MediaCat) tarafından, Global Tanıtım sponsorluğunda yayımlandı.

‘Bloglar, kurumların hedef kitleleriyle iletişim davranışlarını nasıl baştan sona değiştiriyor?’ sorusuna yanıt arayanlara Robert Scoble ve Shel Israel'in yazdığı ‘Çıplak Sohbetler'i öneririz. Kitabın önsözü, Fortune Dergisi'nin iş dünyasının ‘Ur-Guru’su (guruların gurusu) olarak nitelendirdiği Tom Peters'tan.

Blog, Blogosfer, Second Life, Podcast, Videocast, Messenger, You Tube…
Bunlar son birkaç yılda hayatımıza giren, girmekle de kalmayıp iletişim tarzımızı ciddi bir şekilde değiştiren kavramlar. Ortak noktaları ise bize net bir gerçeği ifade ediyor olmaları:
‘İletişimde oyunun kuralı değişiyor.’
Bloglar, giderek sıkıcı hale gelen tek yönlü iletişim çağını kapattı. Artık, samimi, interaktif, şeffaf, kısacası ‘çıplak iletişim' yapan şirketlerin ve markaların mesajları daha çok önemseniyor.

Blog üzerine ‘Çıplak Sohbetler'
Hedef kitleler, ürünler ve hizmetler hakkında bilgilendirilmeyi değil, fikirleriyle bu ürünlerin ve hizmetlerin oluşum sürecinde bizzat yer almayı istiyor.
Yaptıkları işte, ‘değişimin öncüsü olmayı’ hedefleyen bir şirket olan Global Tanıtım, iletişimdeki bu ‘çıplak devrim'e seyirci kalmamış ve 2005 yılında, işe ‘blog'lardan başlayarak müşterilerine ve iş ortaklarına ‘iş blogları'nın önemini anlatmış.
2007'de de dijital iletişimi, gündemde tutmayı amaçlayan şirket, kurumların hedef kitleleriyle iletişim davranışlarını değiştiren bloglar hakkında yazılan ve ABD'nin en çok satan iş kitapları listesinde haftalarca bir numarada kalan ‘Çıplak Sohbetler' (Naked Conversation) kitabını, MediaCat ile birlikte Türk iş, medya ve iletişim dünyası ile buluşturdu.

Eski wolkanca.com’da İletişimin çıplak devrimi: Blog veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, İletişimin çıplak devrimi: Blog için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.