Kategoriler
Blog

Yeni WordPress’de olmayanı eski siteye yönlendirmek PHP

301 - 404 redirectWordPress ile alakası yok aslında ama WordPress gibi PHP ile yapılmış içerik sistemleri için düşünülebilir. Orçun sordu söyledim Gtalk da, bana, sana, ona birine lazım olur diye arşive ekleyeyim. 404 – 301 karışımı bir hinlik.

Eski WordPress siteyi başka bir alan adına taşıdık diyelim, yeni siteye de WordPress kurdun ve beyaz bir sayfa açtın ama eski yazıları arayan kullanıcıları eski siteye yönlendirmek istiyorsun.

nucro.org u komple eski.nucro.org a taşıdın, nucro.org a yeni bir WordPress site kurdun sıfırdan başladın, yapman gereken nucro.org yeni kurduğun WordPress sitesinin temasında 404.php dosyasına aşağıdaki gibi PHP yönlendirme kodu girmen, bundan sorna eski yazıları arayan ziyaretçiler eski.nucro.org da eski yazılara yönlenecek, 301 yönlendirme sayesinde bunu Google makinesi de anlayacak.

Yeni sitede(nucro.org) WordPress temasında 404.php dosya içeriği:

<?php
header("HTTP/1.1 301 Moved Permanently");
header ("Location:http://eski.nucro.org" . $_SERVER['REQUEST_URI']);
?>

Laptopun “d" harfinde sorun var sanırım altına çekirdek fındık kabuğu gibi bir şey kaçmış, yazı içerisinde “d” harfsiz kelime gördüyseniz doğrudur, olabilir. Neden olmasın ki? Olsun yani 🙂
WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Yeni WordPress’de olmayanı eski siteye yönlendirmek PHP başlıklı gönderi hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin.

@solangul

.htaccess ile yönlendirdiğinde bu senaryoya göre nucro.org çalışmaz.

yazımda konuyu tam açıklayamamış olabilirim burada amaç site.com ile eski.site.com un her ikisininde çalışması ve site.com/eskiyazi/ nın eski.site.com/eskiyazi/ ya yönlendirilmesi.

siteme uygulayacam bende kimse cms sistemlerini sevmesede wp kesinlike vazgeçilmez