Kategoriler
Blog

Windows Live Writer: içinizdekileri bloga aktarın

Yenilenen Windows Live ürünlerinden biri olan blog yazma aracı Windows Live Writer tüm popüler blog platformlarını destekliyor. Bu yazımda yazdığım gibi Windows Live’da oldukça hoş yenilikler oldu, sonraki yazılarda diğer ürünleri de yazacağım.

Writer fotoğraflarınızı ve videolarınızı hemen tüm blog hizmetlerinde kolayca paylaşmanızı sağlar — Windows Live, WordPress, Blogger, Live Journal, TypePad, ve diğerleri.

Şimdi hikayenizi anlatın

Bulmak ve yapmak daha kolay

  • Şeridi kullanarak yapmak istediklerinizi çok daha kolay bulun. Fotoğraf veya video ekleyin ve biçimlendirmek için ihtiyacınız olan tüm araçları şeritte görmek üzere eklediğiniz öğeyi çift tıklatın.

Bir uzman gibi blog oluşturun


Hemen her yerden blog yazın
Writer programı, Windows Live, WordPress, Blogger, Live Journal, TypePad, SharePoint, Community Server ve daha pek çoğunu içeren hemen hemen bütün blog hizmetlerinde yayımlama yapmanıza olanak verir. Henüz bir blogunuz yok mu? Writer bir blog oluşturmanıza yardımcı olabilir.

Aynı gördüğünüz gibi
Writer ile blogunuza eklediğiniz her şeyi önizleyebilir ve yazı tiplerinin, aralıkların, renklerin ve resimlerin nasıl göründüğünü yayımlamadan önce görebilirsiniz.

Profesyonel görünün
Hızlı bir şekilde fotoğraflarınızın blogunuzda harika görünmesini sağlayabilirsiniz. Ekleyin ve zarif kenarlıklar ve efektler ekleyin. Hatta fotoğraflarınızı bir albümde toplayabilirsiniz — istediğiniz stili geçmeniz yeterli, gerisini Writer yapar. Yayımladığınızda, Writer otomatik olarak resminizi veya albümünüzü çevrimiçi olarak kaydeder ve blogunuza bağlantısını oluşturur.

Videolar blogunuzu hayata geçirir
Writer, videoları MSN Video’da Soapbox veya YouTube üzerinde yayımlamanıza ve blogunuza eklemenize yardımcı olabilir. Tıpkı fotoğraflar gibi videoları da hizalamak, yeniden boyutlandırmak ve resim yazısı eklemek çok kolay olduğundan, videolar tam olarak istediğiniz gibi görünür.

Çeşitli ek uygulamalar ekleyin
Writer kullanışlı özelliklerle dolu; ancak kurcalamayı seviyorsanız, daha da fazlasını yapmanıza yardımcı olacak her çeşit eklentiden yararlanabilirsiniz; Facebook, Flickr veya diğer web sitelerindeki içeriklerinizi eklemek gibi.

Window Live Writer bültenidir.

Windows Live Writer download
Windows Live Writer blog.