Kategoriler
Kültür Sanat

Aysel Gürel

Henüz detaylı bilgi olan bir yeri okumadım ya da görmedim, bir arkadaşım TV de Akedemi Türkiye programında duymuş ve burada yazıyor. Sevenlerinin başı sağolsun, Allah rahmet eylesin.

Alınan bilgiye göre, Metropolitan Florence Nightingale Hastanesi’nde ”akciğer kanseri” tanısıyla tedavi gören Aysel Gürel, karaciğer yetmezliği nedeniyle saat 16.30’da hayatını kaybetti.

Gürel'in kızı Müjde Ar ve bazı yakınlarının da ölüm haberinin ardından hastaneye geldiği öğrenildi.
Aysel Gürel hakkında bir kaç not;

 • Türkiye'yi 1983 yılında Eurovision Şarkı Yarışması'nda temsil eden şarkı olan Opera'nın da söz yazarıydı.

  Öyle sözlerin çıkması için insanın katiyetle deli olması gerekir dedirten kadın. Sezenin bilumum çok sevilen şarkısının sözleri aysel gurel'e aittir ama benim favorim zülfü livaneliyle sezenin beraber söylediği surgundur.

  1. (bkz: sen aglama)
  2. (bkz: bir baska ask)
  3. (bkz: bindokuzyuzkirkbes)
  4. (bkz: unzile)
  5. (bkz: sonbahar)
  6. (bkz: ah mazi)
  7. (bkz: yalnızca sitem)
  8. (bkz: hasret)
  9. (bkz: seni istiyorum)
  10. (bkz: ne kavgam bitti ne sevdam)
  11. (bkz: deger mi)
 • senenin birinde savaş ayın bir programına çıkmıştı bu kadın.. karşısına da bir "şey"i oturtmuşlardı.. "şey" konuşmayı bile beceremezken aysel gürele laf sokuşturmaya çalışıyordu.. ve sonunda aysel gürel dedi ki;

  "sen boklu bezler içinde yüzerken, ben firuzeyi yazdım…"

 • "ben türk kadininin bilinçaltiyim"
  aysel gürel

 • seni istiyorum şarkısını yazdığı zaman ki sözler şöyledir:

  dün bütün gece seni düşündüm yanarak bir an geldi ki zannettim kalbim duracak ellerim tutuştu hasretini okşayarak nasıl istedim, istedim deliler gibi sayıkladım hep sıcak sıcak nefesini gel ne olursun gel son defa sev beni gel, sarıl bana sarıl seni istiyorum gel neden bilmem özlüyorum ellerini ver yok, yalan değil artık inkar etmiyorum yeter hatta belki seviyorum istiyorsan eğer bu gece gel yarın istersen yine git hatta unut ne varsa verdiğim al götür öyle git eve kokun siner duvarlara sesin hatta unut sen dün gece nerdeydin kimle seviştin…

  sezen aksu'nun "azdın mı Aysel abla?" dediği rivayet edilir… "üzüm buğusu gibisin sen firuze" gibi bir sözü yazabilen bir kadın olduğu için çok severim kendisini,ve farklı bir elektriğinin olduğuna inandığım insanlardan bir tanesi.

 • alır gider beni sarı rüzgarlarıyla sonbahar
  gelir anılardan bir davet çocukluğum canlanır.
  bir varmış bir yokmuş diye başlardı bütün masallar
  hani nerde o masum ve daha bozulmamış rüyalar ?
  sedef sedef olur açardı nilüferler ve kanatları tülden fildişi kelebekler
  bir martı misali tek başıma uçardım
  hani nerde üstünde uçtuğum mor denizler
  sevgiden saygıdan bir altın kafes ördüm
  inançlarım kilit kilit oldu üstüme
  aşıp bedenimi bendeki beni gördüm
  hani nerde uğrunda azaldığım değerler
  ellerim soğuk şimdi üşüyor dudaklarım
  göğsüne düştü başı, o çiçekten yılların
  ey sonbahar…

https://www.youtube.com/watch?v=L0AZgeGOHCg

Eski wolkanca.com’da Aysel Gürel veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, Aysel Gürel için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.

Aysel Güreliçin 5 yanıt

belki saçma gelicek ama şubat ayına girdiğimiz ilk günlerde eşime dedim ki:" bu aralar sanki bir ünlü ölücekmiş gibi bir his var içimde " dedim.. niye böyle oldu bilmiyorum ama ünlüler nedense bu aylarda ölüyorlar o yüzden mi bilmiyorum ama böyle bir hisse kapıldım işte. allah rahmet eylesin büyük bir söz yazarını kaybettik

allah rahmet eylesin 🙁 acaip komik konuşan, kendisiyle dalga geçmeyi bilen nadir sanatçılardandı aysel gürel. bunlardan bir kaç tane daha var türkiye'de.müjde ar'ı kaybetmek istemiyoruz ama 🙂

başımız sağolsun.
gerçekten de ilginçtir şubat ayında mutlaka birileri hakkı rahmetine kavuşuyor.

ya ilk duydum şok oldum. yani akıllarda asla ölmeyecek bir isim. hala şoktayım. allah rahmet eylesin. böyle renkli insanlar kalmadı artık.