Kategoriler
Gündem

Kurdistan videosu

http://video.google.com/googleplayer.swf?docId=3354724298422355333&hl=en

Merkezi Bürüksel’de bulunan ve yasa dışı bölücü terör örgütü PKK’nın örgütünün kontrolünde bulunan Avrupa Kürt Dernekleri Federasyonu (Kon-Kurd) tarafından hazırlanan ‘Kürdistan’ın tarihi’ videosu, internet arama motoru Google’de yayınlamaya başlandı. Türkiye’nin Doğu ve Güneydoğu Bölgesi’nin Kürdistan haritasında gösterildiği görüntülerde, Kürdistan’ın Osmanlı döneminde 2’ye, Lozan antlaşması ile 4’e bölündüğü belirtiliyor.

Kürtçe seslendirme yapılarak hazırlanan video, genelde Türkiye’den görüntülere yer verirken, Diyarbakır, Hasankeyf, Nemrut dağı ve Tunceli’den fotoğraflar ile başlıyor, daha sonra sözde Kürdistan haritası ekrana geliyor. Haritada, Doğu ve Güneydoğu ile İç Anadolu’nun bir kısmı ‘Kürdistan’ diye gösteriliyor.[via]

Kurdistan videosuiçin 139 yanıt

bu üç kuruşluk bölücülerin videoları,resimleri ve sözde bayrak dedikleri paçavralara her yerde rastlıyoruz maalesef, hatta bunlara destek veren siyasilere de…
sizin blogunuzu yaklasık 3 aydır takip ediyorum seviyeli ve kaliteli bir blog. lakin bu videoyu yayınlamış olmanıza üzüldüm. belki yayınlarken bir milli bilinç uyandırma maksadında olabilirsiniz, tam aksi de olabilir ama su da var ki sitenizde bunu yayınlayarak propaganlarına siz de alet olmuş hatta destek vermiş oluyorsunuz…
benim nacizane fikrimdir, aksini dusunenlere de saygı duyarım.
ıyi çalışmalar

@ferhat
elçiye zeval olmaz ben gördüklerimi yazıyorum kendimce blogculuk görevimi yapıyorum fikirlerinize saygılıyım öyle düşünebilirsiniz ama burada destek veya milli bilinç uyandırma gibi bir şey yaptığımı sanmıyorum ben tayyip erdoğanmıyım 🙂

bayramda kurba olayım ayına yıldızına diye pankart hazırlayıp milliyetçi oyları toplamaya çalışan tabela şaklaban milliyetçisi değilim en azından sadece haberci bilirici görevimi yerine getiriyorum adamlar bu videoyu hazırlamışlar ve türkiyenin en büyük haber sitelerinden birindede yayınlanmış hatta.

hangi maksatla yayınlamış oldugunuzu elbette sizden iyi bilemem.size herhangi bir ithamda bulunmak değil meramım.tayyip beyin de oy için neler yapmış olduğunu çok iyi biliyorum. vatanını milletini sevmek için herhangi birine ya da bir kuruma mensup olmak zorunlulugu da olmadıgını biliyorum.
habercilik adına görevinizi yapmışsınız ama sizin içinizde olmadığı halde bir şekilde dolaylı olarak bunların yayılmasına alet oluyor. birilerinin maksadını su yüzüne vurmak adına belki iyi bir iş de yapmış oluyorsunuz ama karışık kafalar için zor durum…
(kesinlikle yanlış anlaşılmasın, amacım sizi yermek değil, aksine blogunuzu severek takip ediyorum.)
teşekkürler.iyi çalışmalar

insanlara düşüncelerinden dolayı hakaret etme hakkını kimse kimseye vermez. internet özgürlük demek. volkanı da demokratik tutumundan dolayı tebrik ettim.

üc kurusluk beyinlere,

atalarinizda, fazla değil 15 yil kadar önce aynen sizler gibi zirvaliyorlardi.hatirlarsan ferhat efendi(hatirlamak icin yasin müsaittir herhalde)kürtler, böyüklerinizin derin ve de pek mühim arastimalarinda kart-kurt seslerinden türemis türklerin bir dagli versiyonu olarak tanimlaniyorlardi. simdilerde nasil oldu bilinmez allahin hikmetimi ne, bu kart-kurt seslsrinden türeyen ve adlarina kürt, kürdistanliyim diyen bir halk peydah oldu, siz ot kafalilarin beyhude cabalarina ragmen de bagimsizliklarina ramak kaldi. o günleri görmek icin, sizin gibi zavallilarin sag olmasi icin dua edecegim…

yasar

nasir adlı cok bilmiş(!) yazara:

iki tane yorum yapmıştım ve bu yorumların hiçbirinde ne kimseye ihtamda bulundum ne hakaret ettim ne de kürtler için herhangi birşey yazdım. benim derdim kendini dış mihraklara kullandıran, beyni yıkanmış ve kurdistan diye diye bu ülkeyi bölmeye çalışanlarlaydı. sizin buradaki yaranız neydi bilemiyorum ama gocunduğunuza göre vardır bir yaranız. bu bayrak altında adam gibi yaşayabilen her kim olursa olsun -kökeni ne olusa olsun- herkese saygım sonsuzdur ve benim için değerlidir. ben ne kimseye antropolog edasında soy belirledim, ne kimsenin nereden geldiğine dair bir cümle yazmadım burada. su an diyarbakırdayım ve senin o soykütüğü çıkardığın kürtlerle de çok iyi geçiniyorum. senin benim hakkımda hiçbir şey bilmeden edindiğin önyargıları da nereden buldugun, atalarımı tanıyıp tanımadıgına da artık bişey demiyorum. allah ıslah etsin seni.
hakaret etmek istemezdim ama hiç haketmediğim halde bana bunca lafı diyebilen, herseye at gözlükleriyle bakan bağnazlara daha fazla sessiz kalamam.
(polemik için blog sakinlerinden özür dilerim ama benim yorumumun bu kadar çarpıtalacaını tahmin bile edememiştim. )
esen kalın!

selam arkadaşım size bir kaç kez övgü dolu sözler yazdım yinede yazarım yazacağımda amaaaaa bu videoyu koymanız bana göre çok yanlış.hoşcaklaın….

benserda. ben kürdüm . türkiyedeki milliyetçi akımdan nasıbimi aldım.artık şunu söylüyorum. ne mutlu kürdüm diyene!!!!1.hrant dink'in öldürülüşünden sonra ne mutlu ermeniyim dedim!!.ordunun bu cinayeti yaptığına eminim. özel harekat dairesindedir katil. benim dedem 1996 da öldürüldü .tetikçileri dışarda. çünkü katileri devlet kendi himayesinde koruyor.musa anteri öldüren katilde dışarda ve türkiye onu tutuklamıyor. türkiye koruyor….. ve buyüzdden ben kürdistanı istiyorum.artık canıma takdedi .türkler biz kendi kimliğimize toz kondurmayızz diyor.kürdün bağimsızlık isteğini terörizimle nitelendiriyor. ben kürdistanı istiyorum.türklere nede başka toplumlara uşaklık edemem.biji kürdistan!!!!1

asla saygısızlık yapmam ama serdanın yorumunu okudum cok sacma,haksızca..neyın bağımsızlıgı bu neyi savunuyosun .teröristleri mi ?burası bızım ve türkiyeyi sevenlerin ulkesı. o zaman baska ulkelerdekı azınlıklar,ırklar cıksın terör estirsin buna da bağımsızlıkları için çarpışıyolar diyelim….ayrıca sen ve senın gıbılerı burda zorla tutan yok ..kuzey ırak arahatlıkla gıdebılırsınızzzz.

bır ınsan eğer dılını inkar edıyorsa o ınsan daıma tutsak bır hayat yasama mecburdur onum ıcın ben sahsen bu bunu cok beğendım cunku bızı dünyaya tanıtılar bızı terorıst dıye tanıtan arkaaslarıda ensef kınıyorum cunku bız cocuklarımız ıcın bır tarıh yaratacığiz

hem bu vatanın ekmegini yiyip hemde böyle destekliyenler kimse sizi zorla tutmuyor bizler adını koyduk ya sev yada terket içten içe hainlik asla kimsenin yanına kalmaz elbet bir gün herkes ölümü tadacaktır vatan kutsaldır sizler ancak kendinizi kandırın haritalarınızla.

selam arkadaşlar ben anamdan doğdum kalede bayrağımı gördüm. ölünceye kadar da göreceğim. biz bütün türkler böyleyiz. onu görmemek için ya kör olmak ya da ölmek lazım. kör değilim. o halde onu görmezsem öldüm demektir. hem bilir misiniz, bayrak için ölmek bizde şehit olmaktır ve en büyük şereftir. yalnız ben değil, küçük-büyük, kadın-erkek bütün kahramanmaraşlı türkler, her cuma sabahı uyanınca ilk önce kaleye bakar, bayrağımızı görürüz. yaşadığımızı anlar ve allah’ a şükrederiz. sen bizi topla tüfekle susturacağını sanma. bir gün senin silahlarınla karşılaşacak olursak, biz çoluk çocuğumuza top tüfek sesi duyurmayız. önce onları biz öldürürüz, sonra evlerimizi ateşe veririz. arkamızda bekleyenimiz, ağlayanımız kalmadıktan ve şehir kül olduktan sonra da karşına çıkarız. o zaman istersen bütün dünyanın silahlarını getir, bizi ölümden korkutamazsın.?

bunları adam yerine mi koyuyorsunuz. bırakın hayal kurmaya devam etsinler nerde kimlikleri nerde meclisleri nerde para birimleri. burası türkiye
teröristi öven tezahurat yapan insanda teröristtir öldürülmelidir…

sız bu vatanın her nımetınden faydalanacaksınız kadın kız kundaktakı cocuklara vede 30.000 sehıtımızle haınce arkadan vuracaksın sonra cıkıp ınsan hakları ozgurluk dıyeceksın vatana ortak olacaksın oldurmekle olacaksa bu vatan evlatları bır gun bunun hesabını soracaktır. ne mutlu türküm diyene kahrolsun hainler.

şerefsizler yıllarca karnınızı doyurduk hainler şerefsizler

kürtlerin hepsi değil ama bölücü anlayışında olan hain şerefsiz kansızlar sizin bırakın vatanı yatacak yeriniz yok inançsız bir avuç pisliksiniz, bu vatanı asla bölemeyeceksiniz bizler osmanlı torunları ve atatürkün bıraktığı emaneti sonsuza kadar muhafaza edecğiz, çanakkale destanı size bir örnektir siz kimi vatanından kovup yerleşeceksiniz be, kanımın son damlasına kadar çarpışırım sizinle, nice şehitler verdik bu vatan için sizin gibi korkarak savaşmadık biz aslanlar gibi savaştık,vızzzz gelirsiniz
ne mutlu türküm diyene

korkuyla parçalanmak… ( ahmet altan – gazetem.net )
türkiye bitmez tükenmez korku krizleri geçiriyor.
biz, o kadar uzun zamandır bu krizlerle yaşıyoruz ki artık bunları “normal? sanmaya başladık, nasıl tuhaf bir haleti ruhiye içinde yaşadığımızı anlayabilmek için başka ülkelere gitmemiz, oradaki insanların doğal davranışlarını görmemiz ve insanlardan yayılan o özgürlük havasını solumamız gerekiyor.
bu ülke neden böyle bir hastalığa tutuldu?
neden bütün dünyanın ona düşman olduğuna ve onu “bölmek? istediğine inanıyor?
türkiye cumhuriyeti kurulduğundan beri hiç bölünmediğine göre bu hastalığın başlangıç noktasını osmanlı’da aramamız gerektiğini anlıyoruz.
osmanlı’nın işgal ettiği toprakların tümü “asıl sahipleri? tarafından geri alındı.
yunanlılar yunanistan’ı, bulgarlar bulgaristan’ı, sırplar sırbistan’ı, macarlar macaristan’ı, araplar arabistan’ı osmanlı’nın elinden kopardı.
imparatorluğun parçalanması dediğimiz şey aslında toprakların gerçek sahiplerine geri dönmesiydi.
silahla aldığımız yerleri silahla koruyamadık.
zaten bu mümkün değildi.
tarih boyunca bunu kimse yapamadı.
romalılar da, ispanyollar da, portekizliler de, ingilizler de, hollandalılar da, fransızlar da silahla aldıkları toprakları sonunda sahiplerine iade ettiler.
ingiltere ve ispanya dışında kimsenin pek sorunu kalmadı.
ispanya’nın “bask? bölgesi, ingiltere’nin de “irlanda? ile yani “isimleri? yabancı olan bölgeleriyle dertleri vardı, bunları önce silahla çözmeye çalıştılar, olmayınca barışçı bir yol buldular.
biz niye parçalanmaktan korkuyoruz peki?
bu korkunun kaynağı ne?
bizim, “kuzey ırak? ya da “güneydoğu? gibi coğrafi terimlerle andığımız bölgenin gerçek adının osmanlı’da “kürdistan? olması belki.
değil güneydoğu’ya, bize ait olmayan kuzey ırak’a bile “kürdistan? denmesine tahammül edemiyoruz.
bir başka ülkenin dışişleri bakanı, bir başka ülkenin topraklarından “kürdistan? diye söz etse tepki gösteriyoruz.
tepki göstermek sonucu değiştirmiyor, o bölgenin adı kürdistan.
çünkü orada kürtler yaşıyor.
sanırım, toplum ve devlet, “bilinçaltında? oranın “başkalarına? ait olduğuna inandığı için o bölgenin de ayrılacağından endişe ediyor.
bu endişe o boyutta ki, bütün hayatını türkiye’nin yasaklarla yaşayan bir ülke olmasına adamış bir darbeci bile “eyalet? düzeninden söz etse onu “bölücülükle? suçlayabiliyoruz.
eyalet düzenine geçersek kürtler ayrılacak bize göre.
devletler, binlerce yıllık alışkanlıklarıyla toprak kaybetmek istemezler, bunu biliyoruz.
ama hiçbir devletin kendisine ait olmayan toprağı silahla elinde tutamadığını da biliyoruz.
bunu bilmemize rağmen sürekli olarak silahla, baskıyla, yasakla kürtleri türkiye’nin parçası olarak tutmaya çalışıyoruz.
neredeyse bütün varlığımızı, bütün enerjimizi, dünyayla ilişkilerimizi “kürtler türkiye’den ayrılacak? endişesi üzerine inşa ediyoruz.
bu endişe, türkiye’ye para, zaman, enerji kaybettiriyor.
kürtler de türkler de özgürlüklerinden oluyor.
sürekli bir gerginlik yaşıyoruz.
mutsuzluk hayatın her yanına nüfuz ediyor..
bu “ayrılma? korkusu türkiye’yle dünyayla arasına giriyor, içerde adil bir hayatı bu korku yüzünden yaratamıyoruz, bu korku yüzünden hukuku zedeliyoruz, bu korku yüzünden devlet kendi yasalarını çiğniyor.
bu korku bizi mahvediyor.
bana sorarsanız, “ayrılmanın? yaratacağı herhangi bir kayıp varsa, ondan çok daha fazlasını “ayrılma korkusu? nedeniyle kaybediyoruz.
bu konuyu da bir türlü açıkça, akıl ve mantık ölçüleri içinde konuşamıyoruz.
bir toplum, bu çağda böylesine büyük bir korkuyla yaşayamaz.
bu korkunun bedelini de dünyanın en zengin toplumu bile ödeyemez.
gerçeğe gözlerimizi yummak yerine artık sorunumuzu açıkça konuşmak daha iyi olacak sanıyorum.
türkiye, kürtlerin bu devletin ve toplumun parçası olarak kalmasını istiyorsa, bu ülkede kürtlerle türklerin aynı haklara sahip olmasını sağlaması, kürtlerin kendini ikinci sınıf vatandaş gibi görmesini engellemesi gerekiyor.
baskıyı, yasağı ortadan kaldırmalıyız.
türkiye bütün vatandaşlarına aynı hakları verirse, bu ülkedeki türkler bilinçaltlarında “biz ülkenin asıl sahibiyiz, bizden başka herkes bizim kölemizdir? inancını bilincine çıkarıp bu inancın tuhaflığını anlarsa bu sorun çözülür.
korku, korkulan şeyin gerçekleşmesinden daha büyük bedel ödetiyor türkiye’ye.
en ucuzundan “hainlik? suçlamalarıyla, bunu görmeyi, bunu tartışmayı engellemek toplumun lehine olmuyor.
herkesin susmasını istiyoruz.
susmak gerçeği değiştirmeye yetmiyor.
insanlar ölüyor, yasaklarla bütün ülke hapishaneye dönüyor.
korku, karanlık bir kabus gibi üzerimize çöküyor.
bölünme korkusuyla, bölünmenin yaratacağını sandığımız zarardan daha büyük bir zarar yaratıyoruz.
artık yeter bence.
her şeyi açıkça konuşalım.
korkularımız yüzünden işler öyle sarpa sardı ki evren bile “acaba federasyon mu yapsak? demek zorunda kalıp “hainlikle? damgalandı.
korku, korkulandan daha çok zarar verdi bize.
simdi korkudan kurtulmanın zamanı.
bunun, en azından benim bilebildiğim, tek yolu da konuşmak.
ülkenin geleceğini konuşmanın “ihanet? sayılmayacağını anlamak.
susmak bizi karanlığa itiyor.
bölünmeyelim derken gerçeklerin atında ezilerek paramparça olacağız.
sokağa çıkılamayan şehirler, patlayan suçlar, devlet içinde üste itaatsizlikler, hukuksuzluklarla o korkunç parçalanma da zaten kendini göstermeye başladı.
bunu istememe hakkına sahibiz.
ve istememeliyiz.
5 mart 2007, pazartesi kaynak : http://gazetem.net/aaltanyazi.asp?yaziid=282

kusura bakmayın ey ahali!
bu topraklar üç beş çapulcuya bırakılacak kadar önemsiz değil. her zaman gördüğümüz gibi yine abesle iştigal etmişler. böyle bir planı uygulamak isteyenler neyle karşılaşacağını çok iyi bilirler. ama sadece o bölge insanı için üzülüyorum. birileri onlar adına birşeyler yapmışlar, oradaki vatandaşlarda zan altında kalıyorlar. bu videoyu hazırlayan tam bir şaşkın. başka bir izahı yok. türkiye toprakları doğusuyla batısıyla kuzeyiyle güneyiyle her karışı türk toprağıdır ve ebediyen türk kalacaktır. yazık acz içinde olan yaratıklara….

türk kürt kardeştir türkiyedeki kürt kardeşlerimizin yüzde 80 buna inanıyor geri kalan zaten normal her toplumda muhalefet olur türkiyenin bölunmesini istemeyen kürt kardeşlerimiz belki türklerden daha çok

bu videyu yapanın ta aq madem internet özgurluk demek herkes istediğini yazıyor kurdistan kuranında onu savunuanında ölusunu,dirisin,gelmişini,gecmişini eşiktekini beşiktekini anlayan nasıl anlarsa öle anlarsınız he kardeşş benim arkadanda yok seviyesiz konuşma felan yazan olursa onunda t.a k ok bunlar bunları hakediyor neyin tarışmasını yapıyosunuz ki türkün türkten başka dostu yoktur

besle kargayı oysun gözünü atalarımız nede güzel demişler sanki bu şerefsizler için söylemişler..
bizim çapulcaya bırakacak bir avuç toprazımız yok herşey vatan için …..

onlar eskiyi tekrar yapmak istiyolar ama asla diyarbakır kürdistanın başkenti güneydoguda kürdistan olmuycak…. bunu iyice bellseler iyi olur.

bu hapmaya calıstıkları her ne ıse ıcten ıce zarar vermeye calıstıkları acıkcası bellı oluyor.
bız turklere ne yapmaya calısırlarsa bırakın calısınlar gun gelecek ve buyuk bır savas kopacak ama bu bu savavasta da vatanı ıcın olmeye her zaman hızır olacaktır turk mılletı.
mılattan once bılın meyen bır zaman ortaya cıkan turk mılletı cok savas gormus ve bu savasların hepsın de vatanının askına buyuk kahraman lıklar gostermıstır ve herkes bule bılsın kı bu kahramanlıklar hıc bır zaman bıtmeyecektır.
buyuk onder ataturk'un dedıgı gıbı turk gencı vatanının alın masına engel olacaktır

eher bu tur propagandalar yayı lanmaya devem ederse avrupa devletlerı (abd dahıl) hıc nır zaman adam olama yacak lardır
adam olmaları ıcın su ornegı vereyım
ataturk'un onu ne yunan bayragını sermısler ataturk gorunce yerde bayragı kaldırın onu hemen yerden bu bır ulusa aittir dıye cavap ver mıstır
savas ettıgın dusanına bıle bu derecede saygı gosteren bır mıllete buyuk bır saygısızlık tır bunlar

bunlar ne istiyor kim kimden farklı onlar biziz biz onlar hepimiz biriz bu ayrım niyeeee

bu siteyi açtğınız için çok çok tşk ler ben kürt türk birlığınde yanayım ama kürtlere bazı haklar verilmelidır

ben kardeşlikten yanayım yanlız kürt kardeşlerimıze bazı haklar verilmelidır onlarda türkiye nın vatandaşıdır bunlar göz önünde bulundurmalıdır tşkler

merhaba….

yukarıda yapılan yorumların hemen hepsini okudum… ancak ne yazıkki hiçbirisinede bir anlam veremedim. ben anadolu dediğimiz coğrafyanın iç kesimlerinde hertarafı kurak bozkırlarla çevrili,milli gelirden en az payı alan,hatta milli hizmetlerdende en az payı alan,türk,kürt,laz,çerkez vb.etnik grupların bir arada hayat mücadelesi verdiği bir bölgenin insanıyım.eminimki bu ülkenin hemen her bölgesinde benim doğup büyüdüğüm yerlere benzeyen birçok köy kasaba vardır.su soru hiç aklınıza geliyormu,neden bu insanlar illegal bir örgüt kurupta dağlara çıkmıyor,bırakın dağlara çıkmalarını bu insanlar hastanedeki bir hasta bakıcıya bile "beyim"diye elini önünde birleştirerek hitap ediyor.bir asker yani bir er köye geldiğinde yediden yetmişine ayağa kalkıp ona yer gösteriyor,devlet erkanından bir zat gelip herhangi bir istekleri olup olmadığını sorduğunda "allah devlete millete zeval vermesin"cevabını veriyorlar,ayyıldızlı bayrağıma sarılı bir tabut geldiğinde anası,babası, kardeşi, karısı ,çocuğu hep bir ağızdan neden yalnızca"vatan sazolsun"diyor.bunları hiç düşündünüzmü acaba bu yorumları yaparken,veya bu sayfayı düzenleyen kişi yada kişiler bunları siz hiç düşündünüzmü,ben acizane fikrimi söylüyorum,bu sayfayı düzenleyenler ve bu sayfaya ait yorum bırakan bazı yorumcular siz benim gözümde ancak ulu önderin gençliğe hitabesinde söylediği gibi"dahili ve harici bedhahlarsınız".hepiniz iyi yada kötü bu ülkenin ekmeğini yediniz suyunu içtiniz,havasını teneffüs ettiniz,okullarında eğitim aldınız,kiracı yada ev sahibi olarak barındınız,daha ne istiyorsunuz bu ülkeden,bir adım komşumuz ırak'a bir bakın ibret alın,ülke yönetmek,ülke savunmak,ülkeyi sevmek,bilgisayar başında ahkam kesmeye benzemez. hiç kimse unutmasın ki,bu ülkenin ekmeğini yiyen,bu ülkeye ihanet ederse ekmek yediği yerden geri çıkartılır. herkes edebiyle otursun oturduğu yerde… ne mutlu türk'üm diyene………!!!!!!!!!

ya arkadaşım siz neden yayınlıyorsunuzki bunları adamları desteklediğinizin farkında bile değilsiniz

lütfen kaldırın ve şu şerefsizlerle ilgili onların işine gelecek yayınlardan kaçının

aslında abd nin beslediği amerikan uşağı kürtler!! belki bu ülkeye bir daha adıyla sanıyla atamız atatürk gelmez ama unutmayın ki biz atatürk gen
çleri osmanlı torunlarıyız!!! keşke türk olup türk olma gururunu tatsaydınız!! bizim bu haklı gururu tatmamızı kimse engelleyemez! bu vatanda yediğiniz içtiğiniz atatürk resmi ve türk bayrazı altıda eğitim aldığınız okulunuz size haram olsun yaa!! 26 yaşındayım ismim asu. bu ülkeyi bölmek isteyenleri gözünü kırpmadan öldürücek kadar cesur bir kadınım eee ne de olsa nene hatun torunuyuz. korkun bizden şerefsizler!! ne mutlu türküüüm diyeneeee!!!

kürt milleti bazı kendini bilmezlerin sayesinde iyice dolduruşa geldi ve kendi aklıllarını kullanmadıkları için başka devletin yönlendirmelerine muhtaç olduğunu da herkese kanıtladılar. siz hangi toprakta hangi hakkı almayı iddia ediyorsunuz!!bugüne kadar atalarınızıda sizide biz besledik neyin davasını güdüyorsunuz !! yediği kaba pisliyen nankör insanlar kürdistanmış pehh siz onu rüyanızda bile zor görürken gerçeğin itopyalarıyla avutun kendinizi. bu vatanın her milim karesinde şehitlerimizn kanı canı var eğerki bizde onların ,o aziz ruhların evlatlarıysak sizin gibi çapulculara meydan bırakmayız . siz dewam edin başkalarının aklıyla hareket etmeye faturası size kesilcek herşeyin ahmak insanlar!!! acınacak halinizi bir kenara bırakıp bide kürdistan diyosunuz cidden aklısızsınız bunuda szden başka herkes biliyor zaten!!

serdamısın nesin kürtlüğünle övünen mendebur türklerin uşağı olmam diyorsun allah bilir hangi devlet dairesinde çalışıyorsunda benim ödediğim vergilerle maaş alıyorsun türkiyeyi ve türkleri beğenmiyorsan defol git barzani babanın yanına anladınmı defoolll

bu ülkede yaşayan ve hainlik eden bir çok insan var. elekrik kaçak kullanılır, yeişl kart ile verilen hizmetten yararlanmak için bir çok sahtekarlık yapılır. memur olarak devlet dairesinde çalışır vedevlete millete düşmanlık eder. okuduğu okulun camını kappısını kırar içine pisler yaşadığı şehirlerde kapkaç hırsızlık zorbalık ne ararsanız hhepsi vardır. bunlar yetmezmiş gibi birde asker sivil insanları ödürürsünüz.. sonrada biz kürdüz devlet kuracağızve özgürleşeceğiz dersiniz. ohalde devam edin …..

bu ülkede yaşayan ve hainlik eden bir çok insan var. elektrik kaçak kullanılır, yeşil kart ile verilen hizmetten yararlanmak için bir çok sahtekarlık yapılır. memur olarak devlet dairesinde çalışır ve devlete millete düşmanlık eder. okuduğu okulun camını kapısını kırar içine pisler yaşadığı şehirlerde kapkaç hırsızlık zorbalık ne ararsanız hepsi vardır. bunlar yetmezmiş gibi birde asker sivil insanları ödürürsünüz.. sonrada biz kürdüz devlet kuracağız ve özgürleşeceğiz dersiniz. o halde devam edin …..

s.a arkadaşlar üncelikle şunu belirtmek istiyorum. benim de annem kürt amakimse bana bu vatanı sevmiyorsun yada sen kürtsün okuyamazsın seçme ve seçilemez sin demiyor. arkadaşlar herkesin görüş ve düşüncelerine saygım sonsuz ama şunu bilinki biz kürdüyle lazıyla türkmeniyle alevisiyle sunnisiyle türkiye yiz bunu bilin kimsenin kışkırtmalarına gelmeyin neyiniz eksik acaba yapmayın bu topraklarda yaşayan herkesin aynı haklarının olduğunu unutmayın derdinizne sizin kürdistan mı tamam bir an için öğle düşünelim peki ne yapabilirsiniz ne yapacaksınız nasıl birdevlet kürdistan mı yoksa amerika mı bakın asırlardır iç içe yaşadık aynı cephede kanımız aktı dedelerimiz bu vatan bölünmesin diye bir çok savaşa girdi . şimdi iki kişi çıkmış ben kürdistanı kuracağım diyor kim buna inanır söyleyin bakalım sizin savunduğunuz kişiler amerikada orda burda sefa sürsün sizde dağlarda sürünün kim için ne için ben şunu söyleyeyim ki bakın ben de kürtüm ama ben bu din için bu vatan için bu bayrak için ölürüm. kimsenin oyununa gelmeyin diyorum .saygılar

arkadaşlar kimse bütün kürtleri aynı kefeye koymasın lütfen bunların istediğide bu asu kardeşim bende kürt üm ama ben bu vatan bu bayrak ve bu din için ölürüm ayrılamam ben yapmayın üç beş çapulcu için bütün halkı aynı sanmayın ben biliyorum ki yaşadığım yerden burdaki kürtler hayatından memnun kimsenin bu vatana ihanet etmesi beklenemez saygılarla

la bu hain şerefsizler ekmek yediği kaba gene tükürmüşler bunlar soysuz arkadaşlar soysuz ama bu şerefsizlerinde sonu gelecektir elbet bir gün şunu bilsinlerki bir avuç topramızda gözü olanın sülalsinin gözünü oyarız

yorumlar çok saçma eleştiri yaparken dikkat edin bu ülkede kürtlerde var ve herkes gibi haklara sahipler

demokratik bir ülkede yaşıyoruz bu ülkede bulunan her bireyin eşit haklara sahip olduğu seçme ve seçilme hakkında sahip olduğu bir ülke demek oluyor, kimse etnik ayrımcılık yapmamalı bence bu ülkede türküm diyen insanlar hepimiz kardeşiz ama ben lazım ben çerkezim ben kürdüm diye ayrılmak isteyenler olabiliyor.
her zaman dile getiririm her yerde göğsümü kabartararak söylerim bu yurt türk yurdudur ve ilel ebed biz türk gençleri olduğu müddetçe öyle kalacaktır, bu vatana alimallah hiç bir şey olmaz bizler oldukça.

wolkanca sen bu videoyu yayınlamakla habercilik yaptım diyosun öylemi bu habermi şimdi bu haber dediğin şey yenimi türedi sen mi yeni farkettin bu tür yayınları sitende kullanmak sadece tüm kürtleri kürdistan için hararetle ateşliyor başka bişey değil birde şu işte bütün kürtler aynı değil şapşallığına bir çift söz edeyim bugün hangi kürt ün evine girerseniz girin uydu alıcısının ilk 4 kanalı rojtv-rojhalet-kürdistantv-mezopatamya tv'dir. bu kanallar kürtçe şarkı çalınıp söylenen kanallar değil arkadaşlar güneydoğuda askerimizin geberttiği pis leşleri şehit diye gösteren şerefsiz belediye başkanının bunlar için yaptırdığı şehitlikten canlı yayın yapan kanallar onun için nerde kürt varsa arkadaşım gözünün yaşına bakmayın türk diyen herkes için geçerlidir bu bencesi kanımcası yok türk üm diyen bunu böyle yapmalı.su ahmet altan zavallısına gelince düşmanının bile adili olur savaşta yunanlılar bizim düşmanımızdı diğerleride girdik gögüs gögüse kim ne koparabildiyse öbüründen aldı gitti şimdi soğuk savaş türlü dümenler dönüyor tabii ki bu oyunlarda kullanılan oyuncaklardan biride tohumu bozuk kürtler lan kürt denen soysuz insanlar onurlu bir düşman olun çok istediğiniz topraklara gidin kuzey ırak mıdır her ne haltsa ordan gelin buluşalım ortada kim kimi kırarsa alsın toprakları onurlu düşman bile olamayacak kadar şerefsiz insanlarsınız bulduğunuz bu internet platformlarında atıp tutmaya benzemez lan çeliğin soğukluğu sizin hepinizin sonu arifeyi görüp bayramı görememek olacak arifeye geldiniz bayramı türk ler yapacak… allah'a emanet olsun tüm türk halkları ccc

bende kürt kökenli bir insanım ama dün ki 6 şehidin hesabını kim verecek unutmuyalımki allah bunun hesabını soracak bir cana kıyan bütün insanlığı öldürmüş düstüruyla kınıyorun haksız bir dava yürüme bunuda unutmuyalım…

bırakın kursunlar kürdisranı,kursunlarda,israil,ingiltere ve amerikanın,uşağı olarak yüzyıllardır kardeşlik içinde yaşayan bu coğrafyanın insanlarının üstüne salsınlar.savaşçı ve rezil bir ırka dönüşsünler.hangi aklı yerinde bir kürt ister ki böyle bir şeyi?bu devleti size o dinsizler hediye edecek ve rahat mesut barış içinde yaşayacaksınız!pkk diyolar!kim bunlar?kürtler mi? bel ki onlar ama bence cahil ne için ateş ettiğini bilmeyen koyun sürüsü. türkiye kürtleri!sözüm size;bu topraklara hep beraber sahip çıktık,başkalarının sizi gütmesine izin vermeyin,bu topraklar sizinde vatanınız,bu vatan öyleki onu seveni korur bağrına basar,bi düşünün bu ülke bölündüğünde ve sizde sözde vatanınızda böyle refah olabilceniz mi? hayır,din kardeşinize,arkadaşınıza,komşunuza ateş etmek zorun da bırakılacaksınız!neden mi;çünkü coniler bu bölgede ki menfaatlerini kazanmak için sizleri kullanacak,kendileri yapamaz mı derseniz,neden kendi evladı ölsün ki siz varken?bu şeki,lde yok olup gidiceksiniz… bence bu terörü desteklerken 3 kez daha düşünün sadece kendiniz için,geçmişiniz,bu gününüz,ve çocuklarınız için.
illaki bir kürt devletimiz olsun istiyorsanız bunu zaten binbir parçaya bölünmüş paylaşılmaş olan ırakta yapın,ve dilerseniz memleketinize gidin ama göreceksiniz ki size ve çocuklarınıza en iyi hayatı bu vatan verecektir.lütfen at gözlüklerini çıkarın ve etrafa bir bakın neler dönüyo…
türkiye bir ırklar harmanıdır kardeştir bu kardeşlizi bozanlar allahın ?efaatinden uzak olsun…

kürt ulusunu inkar ettiniz yok dediniz.simdi götünüzün üstüne oturdunuz değilmi.

küfür etmenizide çok iyi anlıyorum çünkü yapabileceğiniz başka birşey yok.

ahlakınız ancak bu kadar sizin.bebeklere tecavüz edersnizi ancak. hergün birbirinizin karsını bacısını sikiyorsunuz sonra insanlıktan bahsediyorsunuz.bilimden kültürden bashetmek kim siz kim.vahşi orta asyalılar.

türk şehirlerinin hali ortada okullarınız pislik ve taciz yuvası.o tabi sizin sorununuz.

kurdıstan vardı,var ve hep olacak bunu kafanıza sokun.beyinsizler.1923 kadar türk diye birşey yok tu lan.kürtlerin götünü yalayın siz. bizim sayemizde kurtardınız vatanınızı.

kuzey kürdistan'da ki 20 milyon kürdü asimile edip "türkiyeleliştirdiniz.

ama iyi yapıyorusnuz.eğer orda kürt ulusunun gelişimi yönünde ve kürdistanlaşma ve kürtleşme konusunda eksikler varsa bunların düzeltilmesiiçin daha çok çaba harcamamıza ve hırslanmamıza neden oluyorunuz.kürt ulusnu 80 yıldır tanıyamamışsız.kürtler pes etmez,moralimizi yıkmassınız.hatalar yapabiliriz ama asla yılmayız. son 100 yılımıza bakın bunu görürüsnüz.

toplama kültürünüz ve magazin göndeminizi düzeltinde türkçe konuşamayan türklere türkçe öğretinde,aç insanlarınızı doyurunda,görgüsüz ve vahşi insanlarınızı eğitinde sonra kürdistan hakkında ahkam kesin.

haddinizi bilin.

kürt ulusu sizin gibi ırkçı değil

dizer dillere karşı deziliz.

bir kürt dünya bedeldir diye sizin gibi gerizekalıca laflar söylemiyoruz.

sizin derdiniz nedir istesenizde ismesnizde biz varız.neden inat ediyorunuz.

aynı şeyin kendinize yapıldzını düşünün bir.

ayrıca kürtçe yok diyenler insanlıklarından utansınlar.latin kürt alfabesi 1929 yapıldı.3000 yıldır kürtlerin yazılı üretimi var. her yıl yüzlerce kürtçe kitap çıkıyor.kürt ulsunun %75 i kuzey kürtçesini kullanıyor.lehçe bütün dillerde vardır.lehçe bir dilin zenginliğidir. her yıl 300 cvarında kürtçe albüm çıkmaktadır.kürt sözlü edebiyatı dünya ile yarışır durumdadır.kürt yazılı edebiyatıda o yaolda ilerlmektedir.

kürt medyası da her geçen gün gelişmektedir.onlarca gazete,tviradyo,haber yayınları mevcuttur.wwwçmedyayakurdi.com sitesinden bir çok kürtçe yayının adresine ulaşabilirsiniz .www.hawarkurdistan.com netkurd.com nefel.com azadiyawelat.com gibi günlük haer ve bilgli yayınlarınıda inceleyip yerin dibine (utancınızdan) girebilirsiniz.
www.medyayakurdi.com sitesinden kürt medyasının tüm yayınlarını görün.

kürt ulusuda tıpkı araplar,farslar,türkler,fransızlar,almanlar gibi bir ulustur.tek farkımız son 100 yılı devletsiz olarak geçirmemiz.üstünlüğümüz ise bu 100 yıllık acı döneme rağmen hiçbir dilin ve halkın başaramayacağı kadar kendimizi ve dilimizi koruyup geliştimiş olmamaız.:cahil cahil konuşacağınıza bir google kullanında biraz bilglilenin.kürtçe linuxta var zaten .http://linux.ferheng.org/ adresinden ulaşabilirsiniz.

kürd halkının parçalı ve işgal altındaki ülkesi kürdistan’ın bir parçasında, uluslararası ve bölgesel konjonktürel durumun da destek ve katkısıyla, kürd halkı kendi kendisini yönetme olanağına kavuşmuş. 14 yıldır, kendisini yönetebilmenin adeta sınavını veriyor. kürd denen kadim bir halkın devlet kurabilme ve bunu uluslararası düzeyde kabul ettirebilmenin, sınavı veriliyor. dünya biz kürdleri adeta denek taşına yatırmış, izliyor. dört tarafı, bu süreci hemen yıkmaya hazır güçlerle çevrili bir toprak parçasında var olmanın, kürdleri ırak sınırları içinde de olsa bir devlet aracına kavuşturmanın alabildiğine zorlu mücadelesi veriliyor. orada, bölünmüş, parçalanmış, ezilen, her türlü özgürlük özlemine saldırılan bir halkın adeta lanetli geçmişine son verip, o’nu devlet sahibi kılma, uluslararası düzeyde bir kimlik sahibi yapma mücadelesi veriliyor. bunun adımları atılıyor. ki böylesi bir gelişmenin en belirleyici adımı da, halkın iradesini temsil edecek meşru bir organın, bir ulusal meclis’in oluşturulmasıdır. halkımız 1992’de özgür ve demokratik bir seçimle bu adımı attı. encûmenî neteweyî kurdistan’ı kurdu. bu meclis, bir yürütme organı, kürdistan hükümetini oluşturdu. dört ay sonra da 04 ekim 1992 günü kürdistanı federal devleti’ni ilan etti.

bugün çoğunluğu özgür kürdistan'da olmak üzere 400 civarında dergi,50 civarında gazete yayın yapmaktadır.bunlarda özgür kürdistan'da yayın yapan 3 kürtçe gazete günlüktür.kuzeyde ve diğer parçalarda ise haftalık kürtçe gazeteler mevcuttur. özgür kürdistanda 3 ü uydudan yayın yapmak üzere 20'nin üstünde tv bulunmaktadır.bir o kadar da kürt radyosu özgür kürdistan’da yaınlarını sürdürmektedirler. avrupadan yayın yapan 3 uydu tv'si daha bulunmaktadır.onlarca da kürtçe radyo yayın yapmaktadır.güney kürdistan’da pêyamnêr isminde ilk resmi kürt haber ajansıda çalışmalarına 2005 yılında başladı.

kürtçe imkanlar dahilinde teknolojiyede ayak uydurmuya çalışıyor.günümüzde kürtçe yayın yapan yüzlerce web sayfası vardır. işletim sistemleride yavaş yavaş kürtçeye çevrilmektedir."opera" isimli bir internet explorer programının da kürtçe sürümü yayınlanmıştır. ve benzer çalışma ve gelişmeler ard-arda kürt halkının ve kürtçe’nin hizmetine girmektedir. yani artık isteyen her kürt internette kürtçe dolaşabilir,bilgisayarını kürt dili ile kullanabilir bir seviyeye gelmek üzeredir..linux ve windows'un kürtçe'leştirilmesi için de çalışmalar sürmektedir.yeterli düzeyde olmasada bu ve benzeri çalışmalar devam etmektedir.kuzey kürdistan'da cep telefonu menüleride kürtçeleştirilip piyasaya sunulmuştur.

her sene onlarca kürtçe kaset kürt müzik arşivinde yerini almaktadır.kürt müziği günümüz de artan bir ivmeyle gelişmeye devam etmektedir.kaliteli üretimi dinleyeci sahiplenir bunun en güzel örnekleride ciwan haco, şivan perwer,koma dengê azadi ,koma çar newa, zekerya, leyla feriqî,nılüfer akbal vb. sanatçı ve gruplarıdr.

yazılı edebiyatı yüzyılllar öncesine dayanan kürtlerin, sanatın tüm alanlarında yaptığı çalışmalar ve bugüne taşıdıkları eserler, fazla söze gerek bırakmadığı kesindir. daha öncesinde de kürtçe yazılı kürtçe eserler verilmişse de en bilineni olan baba tahir hamadani(938-1010) kürtçe'nin edebiyat ve sanat dili olabilecek yeterlilikte olmadığı görüşüne en iyi yanıtı veriyor. daha öncesinde m.s 250 lerde yaşamış olan mani,400 lerde yaşamış olan ve anu şırvan-nu?ervan ismiyle bilinen bu kişiler kürt dili ve edebiyatına öncülük etmiş kişilerdendirler.

800 ile 1800 yılları arasında klasik dönem kürt edebiyatında önemli eserler vermiş olan bazı değerli isimleri şöyle sıralayabiliriz; bassamî kurdî(800),behlûlê mahî(800?..),pîr ?arîar(900?..),gilanî(900?..),,baba qeyserê hewramî,baba sirincê kelatî,baba gecekê hewramî(942-1006), dayê tewrêza hewramî(950?) ,fatme xanim,,?axweşîn(923-1055) ,alî teremokî(1000-1056) ,ıbn wehşiye(1000),elî herirî(1010-1077),?êx adî (1073-1162?),nizamî ganjewî(1176),?êx esa berzencî(1353),melaya cizirî (sedsala 12an an jî 1407-1481?),feqîye teyran(1302-1375? an jî 1564-1562),melayê batê1414-1490?),ehmedê xanî(1651-1707),esamîlê beyazidî(xamil) (1660),siyah pûş,?êxê babeşîr, (1737-1785), wedayî(1790-1850) ,evdirrehmanê axtepî(derdora 1800), nalî(1800-1856)

bunlardan belki de kürtler üzerinde en büyük etki yaratan (1651-1707) yıllarında yaşamış olan mem û zîn destanın yazarı ehmedê xane dir.bugün bile bir çok kürdün gösteremediği milli hassasiyeti o 350 yıl önce göstermiş dünya edebiyat tarihinin en büyük eserlerinden birini vermiştir.ehmedê xanî’nin yanı sıra feqiyê teyran, melayê cizîrî,pirêmerd,nizamî,melayê batê gibi bazı isimleride diğer damgalarını vuranlar arasında sayabiliriz.

modern kürd edebiyatı her ne kadar güney kürdistan’da 1930’lardan beri eser veriyor idise de asıl şahlanış dönemi 1980’lerden itibarendir.güney kürdistan’ın 1992 de özgürleşmesi ve diğer parçalarda da ulusal bilincin yükselmesi ile birlikte kürt edebiyatındaki gelişme büyük ivme kazandı.günümüzün en billinen kürtçe şair ve yazarları başta özgür kürdistan olamk üzere avrupa ve kürdistan’ın diğer parçalarından şu isimleri sıralayabiliriz;

mehmed uzun,helîmyusiv,?êko bêkes, ereb şamılov, hesenê metê ,mahmut baksi,ceğerxwin,mahmud lewendî,xelil duhokî,elî mahmûd,xebat arêf,murad ciwan,sîrwa ezîz,hecî cefer,mamo jemo,zinarê xemo,zekî seyda,musa anter,rojen barnas,dilawer zeraq,firat cewerî,arjen arî,siraç bilgin,dîary qeredaxî,sebrî silê,hesen qizilci,mem bawer,vanî,abdullah nureddîn,celalî,salah hussin hama,qedrîcan,nureddîn zaza, cankurd,aram raşid,xalid faraj,kakşar oremar,mehmet bayrak,osman sebrî,qenatê kurdo,cemşid bender,torî,evdila pêşew,celilê celîl,perwîz cihanî…tabii ki burdaki isimler sadce örnek mahayiyetindedir. daha günümüzün onlarca önemli kürt yazar,araştırmacı ve şairin ismi burda yoktur.

özgür kürdistanda ve kürdistan’ın diğer parçalarında onlarca kürtçe kitap basan yayın evi mevcuttur.doğrudur kitap basılma oranı dünya dilleri ile kıyaslandığında oldukça düşüktür.toplam olarak başta özgür kürdistan'da(1200 civarı) olmak üzere 4 parçada sene de 1500 civarinda kürtçe kitap basılmaktadır.

sen ne iflah olaz adamsın. sen kimsinde diyarbakıra türk şehri diyorsuzn.

aklından çıkarmaki kürt halkı seni çok iyi izliyor.

merka etme senin kafatasçı,rançı,ultr-ırkçı çetelerin ve yada beyni yıkanmış zavallı faşistlerin gibi seni tehtid ediyor değilim..

senin gibiler tam kavgamızıın anlamsız olduğunu düşündüğümüz anda bizi uyandırıyorsunz.

kürt medyası,kültürü,sanatı ve diploması alanında daha çok üretmemezie sebep oluyorsun.

hırslandıyorsunuz.

mücadelemizin anlamsız olmadığını sizin gibi gerizekalıların hala var oladuğunu ve neden ezeli kürt ve kürdistan düşmanlarının asılsız ve haksız çabalarına duyarsız kalalım diye düşündüryorsunuz.harekete geçiriyorsunuz.

aşrs ediyor enerji veriyor bizi birleştiriyorsunuz.

kürt ulusna hakaret etmeye devam edin !… emin olun zararı eninde sonunda size dokunacak.

tüm kürt düşmanları layıkını bulacaktır.

allah haklının yanındadır.

kürt mücadelesi haklı bir mücadeledir.kimsenin toprazını i?gal etmiyoruz.

türkler iyi bilsinki nasılki yabancılar türkiyeyi i?gal edemediyse nasıl abd vietnamı ele geçirmediyse

ve nasıl kürtlerin ankarayı ele geçirme gibi bir durumları söz konusu olamazssa

kürdistan'da türklere ve dizer i?galcilere yar olmaz.

orada kürt halkını asagılayan serefsizler bagimsız kürdistan kurulunca görürsünüz sizler amerikanın cakallıgına devam edin tek yol devrim ve sosyalizmde. bu ülkeyi kürtler ve türkler beraber kurtardı tarih kitaplarında neden bu söylenmiyor yıllardır kendini kürt olarak tanımlayan insanlar gözaltında kaybedildi yurtlarından sürgün edildi insanlar öldürüldü

ben kürdüm bu ülke icin zamanında savastık simdi ise ben kürdüm desem bana dava acarlar milliyetciler bunu kabullenemiyor ya sev ya terket mantıgı bu ülkeyi felakete sürükler o zaman dogu ve güneydogu anadoluyu bosaltın kürtler sürgün edildigi ülkelerine geri dönsün yada insanların kimligini kültürünü kabullenip beraber yasayalıum bu ülke amaerikanın usaklıgını yaparak bir yere gelemez

türklerin tarihi kaç yılında başladı siz bizden iyi biliyorsunuz. biz olmadan siz olmazsınız diyorsunuz siz kimsiniz.insanlara uyduda tv leriniz günlük gazeteleriniz olduğunu söylüyorsunuz hayvanlar içinde programlaryapıldıkanallarınıza benziyo oradada küçük hayvanlar büyüklerinin yerlerini almak istiyorlar siz hayvan değilsiniz sizde t.c. vatandaşısınız tabi bunu kabul ettiğiniz sürece ama türklere kafa tuttuğunuz sürece bizde o kafaları ezeceğiz.sizibiz varettik sizi boşladık eeee başıboş köpekler insanlara saldırır ama merak etmeyin biz türkler siz türklere kafa tutan köpeklerin tasmalarını takacağız meraklanmayın sizinde bir sahibiniz olacak başıboş kalmayacaksınız

yav kardeşim halen ana avrat küfür ediyorsunuz ne utanmaz insanlarsınız be bir kardeşiz diyorsunuz bu kavga gürültü niye ya milliyetçi kardeşlerim eğer konuşmak istiyorsanız bu yaşınıza kadar okuduğunuz m. e. b. müfredatından başka kitaplarda okuyunda konuşacak sözünüz olsun ana avrat küfür etmekten başka ne öğretiyor sizin bu milliyetçi abileriniz ocaklarınız…
kardeşiz diyorsunuz kardeşinizin dilini bilmiyosunuz herneyse zaten burda yazı yazmakta anlamsız ne desen boş şimdi zaten arkamdam biri ana avrat küfür eder xatreve

tarihe bakın ve ders alın dün türk lere ihanet eden her topluluk bugün avrupalıların elinde oyuncak olmuş ve acı çekip katlediliyorlar.sanmayın ki amerikalı abiniz size al sen bu topraklarda ülke kur güzel güzel yaşa güçlen refah içinde idame ettir soyunu diyecek.tek amaç var türkiye nin güçlenmesini engellemek ve maşa olarakta kullanacağı insanları çoktan bulmuşlar. siz ne kadar uyanıksınız öyle 1071 den buyana bizim olan toprakları sahiplenmişsiniz.kimse sizi zorla tutmuyor bu topraklarda. ama kalacaksanda yüce türk bayrazı önünde eğilmesini ve saygı göstermesini bileceksin,ben eğiliyorum ve saygı gösteriyorum sen de yapacaksın yapmıcaksan gideceksin. kimin topragını kimden alıyorsun sen?kendi aklınla değil avrupanın aklıyla hareket edecek kadar aciz bolücüler,hayinler,kalleşlermi bölecek bu ülkeyi,bakın aslanım şunu unutmayın (tabi okadar aklınız varsa) biz ezelden beri hür yaşadık hür yaşarız hangi cilgin bize zincir vuracak şaşarız…. bu vatanı bölmek için bizi esir etmeniz gerek oda malesef mümkün değil

serda ve onun gibi ne ermeni ne kürt zateen türk asla olamazlar önce vatanımız o bilmiyor ki çanakkale nin içinde her ırktan her milletten kişiler kucak kucağa yatıyo. tutmuş baba sını dedesini katıyo ortaya emin ol serda hanım değil taabbii, orda bu vatan için şehit olan senin babnın dedeside vs. mutlaka vardı yazık size ki kendini kayıp etmiş bir nesil olarak doğuyosunuz.milli bayrak milli devlet vazgeçilmezimizdir. sen i kayıp olmuşluluğunla bırakmak istemem ama elimden de bir şey gelmez . senin kardeşlik sevgin kürtlerden ibaret anlaşılan yıllardır kardeşçe yaşayan millet bın yıllar daha öyle yaşar.kanla sulandı vatanı vatanımın her karışı kanla kazanıldı kan dökülür uzrunda da canımızı veririz misak-i milliden ödün vermeyiz hedefimiz turan kılavuzumuz da kur-an

bunlara aldırmamalı türk milleti çünkü bizim gibi büyük bir vatana a.b.d nin yapabileceği en aptalca ve en işe yarar taktik kardeşi kardeşe düşman yapmaktır. bu iş için kürt kardeşlerimizi kullanıyorlar.inşallah kürt kardeşlerimizde doğru yolu bularak türklük vazifelerini yerine getirir ve düşmanlarımıza karşı elele savaşmaya devam ederler. bu kürt kardeş dediğimiz insanlar arasında barzani talabani yok yanlış anlaşılmasın aslında kürt diye birşey kullanmazdım amerikanın oyunu olmasa çünkü bu vatanda yaşayan her vatandaş türktür.

ben bu harita da gösterilen sözde kürdistanın başkenti diyarbakır ilinin bir ilçesinde doğdum aslımız özmü öz türk benim gibi bu hatiratının bir çok yerinde doğup yaşayan türkler var böyle saçmalık olmaz.
sertan denen mahluk yazdıklarına kendin inanıyomusun ben şuanda da doğunun bir ilinde yaşıyorum siz söylesiniz böylesiniz diye boşa ahkam kesme doğu insanın %90 da devletinden memnun ve kürdistan hayalleri kurmuyor çünkü iyi yada kötü demokrasinin cumhuriyetin nimetlerinden faydalanmaktan memnun geçmişte ağalık sitmenideki ;yeni evlenen gelinin gerdeğe girmeden ağa koynuna sokulması gibi olayları yine yaşamak istemiyorlar. ne palavralar atıp duruyorsun amca – dayı – teyze kızları ve oğlanlarının teknolojinin nimetleri dediğin tvlerden beraber erotik filimler seyredim enses ilişkiye girelerinden haberin yoktur daha ne ahlaksızlıklar 50 yaşındaki adama 17 yaşındaki kızı parayla kuma diye satıp sonrada yaşlı erkeğin yapamadığını geçlere yaptırdığından haberin yoktur tabi yakıştıramazsın tek namus sizde tek müslümanda sizlersinizdir şih diye arkasında gezdiğiniz etğini öptüğünüz adamlar villalarda yaşar çocukları yurt dışında okur senin kürt halkınada çocugunuz okutmayın günahtır der.böylemi devlet olaçaksınız halkınızı uyutarak sömürerek mi yok yok kimse böyle bir devlette yaşamak istemiyor boşa burda hikaye okuma serdar mahluku

saddam haklıymış meğer. adam boşuna kimyasal atmamış bunlara. türkiyede 1 .sınıf vatandaş muamelesi görüyolar yinede ihanet. vatan hainleri.alacaksın askeri memuru yerle bir edeceksin hepsini

eskiden sol-sag diye ulkeyi bolmek istiyorlardı basarılı olamadılar kardesı kardese kırdıramadılar şimdide türk – kürt die bölmek istiyolar bunuda başaramayacaklar yüzyıllardır aynı topraklarda barış içinde yaşıyoruz aklı basında olan her vatandas bunun bir oyun oldugunu anlayabilir, bölemezler böldürtmeyiz

ulan sizler dezilmisiniz kürtleri dışlayan söz söze geldimi en iyi kür ölü kürt diyen …. bende bir kürdüm benim dedem kurtulu? savaşında şehit düşmü? onun babasınıda camiide yakmışlar.halepçe katliamı kaç kürt öldü he? arkadaşlar konuştuklarınıza dikkatli olun..
türkiyeyi her gün görüyoruz işte yok ocaklar yok devlet elden gidiyor demeler.vatan millat sakarya dediniz hep ama sonuç ortada işte. kürdistanın dili türkiyede oldumu hepinizin götü tutusuyor.peki ya aynısını a.d.d.ye yapsanıza

''ne mutlu türk ve kürdüm diyene''

ne mutlu kürdüm diyene ….
''biji seroq apo'' götünüz tutussun alacazız lan her yere amerikanınyalakaları sözünüz kürtlre mi yetiyor

kim kimin karnını doyurdu siz mi doyuruyorsunuz düşünerek konuşun

bu ülkeyi kurtaranlar kendi benlikleri ile savaşarak kurtardı. hiç bir zaman başka ulusa yalamalık yapmadı. bunu sizler iyi bilirsiniz. bu yüzden sessiz olun ve size verilen değerin kıymetini bilin. azımsanacak bir değer değil.burası türkiye burası türk vatanı .aksini idda edenler defolsun. herşey bir gün görülecek.sabredin

afganistanda olanlar günümüzde kürt halkının yasadığı topraklarda olurmu? 🙂

birde u.s ne kadara dostumuz olabilir. a.ocalanı afrikadan turkıyeye u.s getirmedimi?

mesut barzanı ve celala efendi dune kadar hangi ulkenın pasaportuyla dünyayı geze biliyordu? 🙂

bu gun bu ve bunun gıbı komik lıderler kurt halklarının basındayken daha bırcok mahsun gunahsız ınsanların kanı akmayacakmı bu basıretsız ınsanlar aksam yemaklerınde masum ınsanların kanlarını sarap nıyetıyle ıcmemektemıdırler
?:((((

bir soru sormak istiyorum? sen bu yazıyı yazarken kendini elçi olarak mı sıfatlandırıyorsun?19 yıllık hayatımdan edindiğim tecrübeler ışığında elçi'nin tdk'daki anlamının iki resmi kurum arasında yazılı veya sözlü bilgi aktarımı sağlayan kişi olarak biliyorum.bilgilerini ilettiğin kişi yada kişiler türk milletinin vatandaşları.peki sen bu video'yu koyarken hangi kurum yada kişiye tercüman olmak için yolladın.kürdistan dediğin hayalinmi?gazetecilikten bahsediyorsun. senin gazetecilik anlayışın haritada yeri olmayan,uluslararası hiç bir anlaşmada yeri geçmeyen bir hayali devletten bahsedip 6 milyon kürdü avrupalı efendilerim istiyor diye gaza getirip;60 milyon türk'ü hiçe sayarak bir de yetmezmiş gibi diplomasi ayağına yatıp küstahça ukalaca bir üslup takınmakmı?800 yıl birarada kardeş gibi yaşadıktan sonra neden biranda bu hale geldik?hiç mi akıl zeka düşünme yetisi yok sizde.gerçi tüm konfeksiyoncuların kürtler olmasından gerizekalı olduğunuzda su yüzüne çıkıyor.göremiyormusunuz sömürgecilerin büyük orta doğu projesini gerçekleştirebilmek için ırak coğrafyasında kürtleri bir kukla olarak kullandığını;işi bitince de bir paçavra gibi bir kenara atacağını.fransızların cezayir soykırımından ingilizlerin mısırda,hindistan da uganda da yaptığı katliamlardan hiçmi ders almadınız.sömürgecilerin güçlü bir türkiye ortadoğuda hakimiyeti sağlayabilmeleri adına işlerine gelmez. bu nedenle türkiye'yi parçalayıp burada kontrolü altında tutabileceği uşak devletler yaratmak istiyorlar.ermeni yalanı da türkiyeye karşı oynanan oyunun bir başka göstergesi. akıllı olun. amerikanın ortadoğu da kalacağı 3-4 sene.ondan sonra yine başbaşayız 😀 benim de kürt arkadaşlarım var iyi çocuklar hepsi.ikinci bir duceyl yaşamanızı istemem.hem bizim yapacağımız saddamınkine de benzemez.sonuçta 514.871 kişilik avrupanın 1. dünyanın 8.büyük ordusu. akıllı ol bu işler youtube lardan video indirmekle olmaz.etkilediğin insanların sayısını bir düşün.0 de emin olmadan siyasi içerikli yazılar yazma.eğer bağımsızlığınızı kazanmak istiyorsanız buna saygı duyarım. ama adam gibi.kendi gücünüze güvenip. bizkurtuluş savaşında ingilizlere fransızlara italyanlara karşı savaşırken kimden yardım aldık?gösteri boykot yapıp şerefsizce çocukları kadınları ön saflara atıp polis müdahalesinden kendinizi sıyırıp;amerikanın bush annenizin eteğinin altından bağırıp bağımsızlığınızı kazanamazsınız.

ferhat isimli arkadaşımızın çokta yerinde buldugum sagduyulu tespitlerinin üzerine,yorumlara bakmaya başladım her ner kadar içimi acıtsada.yazılanlar malesef sevgili dostumuzu haklı çıkartmış.malesef birbirini izleyen yorumlar/eleştiriler 'türk faşizmi' ve 'kürt faşizmi'nin boy ölçüsmesi niteligini taşıyor(dilim varmasada söylemeye,hepsi olmasada çogunlugu).sadece tespitte bulunmayı kâfi görüyorum.yorumla dahil olmak istemiyorum. türkiye'de yaşayan insanları nasıl kucaklaştırabiliriz(in) sorusunun cevabıdır aslında tartışılması gereken diye düşünüyorum…

@mete bayram

dostum ben türkiyemiz üzerinde hangi alçakça planların yapıldığını insanlarımıza göstermek için bu videoyu buraya koydum ve amacıma ulaştığımı senin buraya yazdığının yorumdan sonra daha iyi anladım.

hey herkes haddini bilsin türkler kürtlere kürtlerde türklere küfür edemez kürdistan vardır böylede devam edecek unutmayınki sizlerin çoguda kürt
kürtlerin;dili,kültürü,vatanı vardır ve böyle kalacak sakına kürtlere küfür etmeyin edecekseniz barzaniye edin.
türklük nasıl bir felsefeyse kürtlükde öyle bir felsefedir siz bizleri yok sayarsanız türkiyenin hepsi türk derseniz bizde sizi yoksayarız. çazın getirdizi liberal akımlar sizleri mhp gibi sayısız saçma ve kültürsüz akımlara itebilir. onların dedikleri astızım astık kestizim kestik. sizde çanakkale savaşları var ben ya da bizler bu savaşı yok deyemeyiz çünkü bu savaşta türk ve kürtler sırt sırta savaşmış bugünkü türkiyenin temelinin atmıştır. vatan millet sakarya diyerek gendinizi teselli ettiniz. şimdiye kadar kaç bin şehidimizin kanı güneydozuda aktı ama dur diyen yok diyemez çünkü sıkar

bugün sizlerin neredeyse türkiyenin babası amerika sizi kukla gibi oynatıyor yalan mı?

"ne mutlu kürdüm diyene "diyen arkadaşlar, bu topraklar türk toprağıdır, her karışını kanla aldık biz… bağımsızlık isteyen çeker gider bağımsız olur.
sonra da bu gün ermenilerin olduğu gibi israil'in, amerika'nın uşağı olur…
hiç kimse bizim ülkemizde soyundan, ırkından dolayı bir adaletsizliğe maruz kalmaz. ama eğer her gün o dağlarda vatan evlatları şehit oluyorsa, gereken yapılır. bu gün değilse yarın… burası türkiye cumhuriyeti… kıyamete kadar da öyle kalacak allah'ın izniyle…

arkadaşlar bunlar daha dünya haritasını bilmiyorlar çok yazık olmuş bunlara çıkmış haberciyiz diye işte geri kafalılık ne yapsalar yeridir çünkü…….bizde vatanımızı bulmuşken kaybedecek göz var mı daha bilmiyorlar şehit ölmez vatan bölünmez. dünyadaki bütün kafasızlar toplanmış kafasızlar örgütü kurmuş.bunlara en büyük ceza hak cezası olur hakkımız helal olmaz böyle geri kafalılara şerefsizlere allah'a havale ediyorum bu adi şerefsizleri.

kürtü hor görüp geçmek güzel olmaz. hep yok dozulu yok kıro dediniz hor gördünüz. oysa bilmiyosunuz ki hepsinin okumuş okumaya çalışmış olduzunu.kürdistan bugünün özzerk bir ülkesidir, unutmayın lütfen. ayrıca sizin dazlara çıkmı? bir avuç salak dedikleriniz savunmuyorum ama onlarında çozu üniversite mezunu bunları görmemezlikten gelemezsiniz.içinize aldızınız sanatçılar şarkılarını dinlediziniz sanatçılarda kürt .çanakkale savaşlarında dozulu kürt kırolar dedizini bu savaşa en çok şehit çıkan bölgedir unutulmamalı! ! !!!!!!!!! ana karşı olmak için maillerinizleseslenebilirsiniz. faşist olmayın!

ya burada kürtlere laf atmaya gelince atıyosunuz amerikayada atsanıza

extasy isimli arkadaş bilmelisin ki;onlarca,yüzlerce şair,düşünür,filazof yazmakla olmaz bu işler!… türkiye'de ''bir kürt sorunu yok'' demeklede olmaz. türkiyenin bir kürt sorunu değil bir dogu anadolu sorunu vardır.kürt sorunu demokratik anlamda çözülmüştür(muzik,edebiyat,dili kullanma vs vs)lâkin türkiye'nin bir ''kürt faşizmi'' sorunu vardır. açalım;türkiye cumhuriyeti kürt kökenli vatandaşlarından başbakan,cumhurbaşkanı dahi seçti 1,altın tepsi içinde leyla zana ve arkadaşlarına mecliste bölge halkının sorunlarını çözmeleri anlamında meclis kapılarını açtı 2. ama kıymet bilindedi ve mecliste şovanist ''kürt milliytçiligi'' gösterisi yaptılar ve bu fırsatı teptiler 3…bakın bu memlekette sunniler alevilere kız vermez!ama türkler-kürtlere,kürtler türklere kız verir(önemseyiniz).kürt bir işveren yanında türk çalıştırır yada tam tersi.''kürdistan'' hayalleri kurmak mümkünmüdür amerikanın bölgedeki sopası/uşagı/sömürgesi olmadan? hangi bagımsızlıktan bahsediyorsunuz?ulus olma yolunda ilerlemeye çalışan binlerce yıllık devlet gelenegi olan türkiye cumhuriyeti bile 50 yıldır bagımsız değilken(siyasi,ekonomik,kültürel vs vs)sizmi başaracaksınız?ulus ile budun arasındaki farki bilerek,ulus toplumlarının başaramadıgı şeylere soyunmak şovanistlik değilde nedir?o daglardaki okumuş(!) dediginiz gençlik ne kadar farkında acaba bunların?kurtuluşun etnik yada dini temellerde olamayacagı gerçegini anlamak için bile sadece amerika denilen baş belesının sizlere verdigi destekten bile anlayamıyormusunuz?bazı dostlarınız belkide siz yazmıştınız anımsıyamıyorum şimdi;grant hink'in t.c tarafından öldürüldügünü.gerçekten bölemi düşünüyorsunuz.grant hink ölümünden önce şunları söylüyordu'' biz ermeniler tarihte engiliz emperyalistlerinin oyununa geldik ve feci katliamlara maruz kaldık,aynı oyun bugün kürtler üzerinde oynanıyor''…günaydın…

taner çok güzel açıklamış başka yorum yapmaya gerek yok bence
günaydıııııııııınnnnnnnnnnn

hepimiz bu vatanın evladıyız şehitlerimizi görünce yüreziniz sızlamıyormu yazık dezil mi ölen insanlara yaşasın türk milleti

ne mutlu türküm diyene. yaşasın türk milleti yaşasın türkiyeee

tanen arkadaş kürtle ermeni aynı kefeye konmaz
kürtler müslüman… senin amerikan sopası dedizin simge bugün meclis koridorlarında dolaşıyor. ayrıca kürdistan dedizin bugün kuzey ırakta fiilen var yakında resmide olur. benimşahsi bir fikrime dayanarak yine türkiye suan osmanlı devletinin zamanında olan gerileme ve yıkılma süreçlerini yaşıyor.

volkan mı volkan mı wolqan mı herneyse;ben yani senin deyiminle sevgili ukala!hayal dahi edemeyeceğin;rüyasını görsen sayıklayacağın,hayıra yoracağın bir okulda o.d.t.ü'de okuyorum.yaptığın terbiyesizliği seviyesizliğine verip üslubumu yaptığın gibi bayağılaştırmayacağım.yanlız sözlerine de dikkat etmende fayda var.internet ortamıdır olay sadece klavyenin tuşlarına dokunmaktan ibarettir şeklinde düşünme. sevgili ukalam,ahkam kesmiş gibi zavallı söylemlere girme.madem ifade özgürlüğü düşünce özgürlüğü var benim yorumumu da düşünce özgürlüğü kapsamında bir eleştri olarak gör.
ben bir yazı yazıyorum doğru veya yanlış. varsa bir itirazın sen de adam gibi somut birşeyler yaz varsa benim bir yanlışım bende görme imkanı bulayım.
ukala ahkam kesiyor gibi spot bir iki cümlenin arkasına sığınarak acizliğini sergilemekle kalmayıp;somut bir eleştriye karşılık vermediğin gibi terbiyesizlik yapıyorsun . yok bu yorum eleştri boyutlarını aşıp hakarete vardı şeklinde düşünüyorsan blog'unda neden yayınlıyorsun.madem yayınlamaya uygun gördün sana düşen cevap hakkını da seviyeli bir şekilde kullan.

extasy arkadaşım meseleyi yanlış anlamışsın(!).kürtler sadece müslüman değil aynı zamanda bizim kardeşlerimizde. bizbu devleti birlikte kurduk. benimkastetigim meselede;grand dink diyorduki;''biz emperyalistlerin oyununa geldik,o emperyalistler bugün aynı oyunu kürtler üzerinden oynuyorlar''buradaki vurgu ermenilerin akibetiyle kendi akibetinizi kıyaslayın değil,bilakis aynı oyuna gelmeyin üzerineydi.haklısın tabi bugün ki meclis koridorlarında dolaşan amerikan sopası konusunda.malesef ''biz amerikanın b.o.p'ni destekliyoruz,diyarbakır da bu projede yıldız kent olacak'' diyebilen vatan evlatları(!) mevcut oralarda. şahsi fikrine gelince katılmamak mümkün değil gerileme döneminin yaşanması noktasında. ama tarih bunların örnekleriylede dolu.kimse merak etmesinki türk ulusu(bütün unsurlarıyla)direnecektir! ve asla tarihte devletsiz kalmamıştır.tarihsel devlet gelenegi mirasımız 500 yıllık a.b.d'den çok çok fazladır…

bence serfsızlık bunların yaptıgı yasadıgı vatana ekgını yedıgı vatanın askerıne sılha sıkacak kadar serefsız ınsanalr toplulugudur ben astsubay ogrencısıım ınsallah doguya cıkarda gorvım canların okuyacam

son olarak kendinizi nasıl görüyorsanız dı? dünyayada öyle bakarsınız.izlenımlerim gösteriyor kı kendi kabugunuzda kücüldükçe kücülüyorsunuz ve kücülmekten yok olabilirsiniz. türkiye kangrem… amelıyata ihtiyaç var ve galiba bu amelıyatıda dostumuz abd yapacak… en icten dileklerimle tc ye gecmı? olsun.. kütü hastalık vallahı.. 🙂

nedendir bilinmez sizin bu kürd düşmanlıgınız tarihini hic okudunuz mu kurtuluş savasına beraber cepheye gitmedik mı toprakta kanlarımız bir cukurda karışmadı mı.. düşman olmayın arkadaslar bize 87 yıl önce cok buyuk hileler yaptınız ben demıyoruum bunu tarih diyor bunu..kürdlerde her mıllet gibi kendi devletinin gölgesinde yasamak istiyor cok değil inanın sizler önyergılı oldukça mıllıyetci ruhunuzla hareket ettikçe sizler kaybedersinız ve kaybetmeye mahkumsunuz

burada ulusumuzun bir unsuru olarak ''kürt budununu'' temsil edecek hiç kimse yokmu? 🙂 gülerim.hasta yatagındaki osmanlıdan nasıl bir ulus çıkardıysak dün… bugün ''dostumuz dediginiz'' amerikaya ragmen (siz)ler olmasanızda sattı müdafada bize destek verecek bu ulusun kürtleri vardır(!) biz böyle bilmek böyle bilmek isteriz.lanet olsun ''kürt faşizmine''.. amerika en büyük dostunuz olsun(!)…olsunnnn

@mete bayram(o.d.t.ü)inşaat mühendisliği arkadaşa cevap;
sevgili mete,
aslında ben senin gibi seviyesiz kişilerin bu tarz yorumlarına asla cevap yazmam fakat çok sevdiğim bir kişi bana -burada sana hakaret edilmiş ne olur cevap ver volkan" dedi o yüzden cevap yazıyorum.
volkan yada wolkanca veya volkan insanlar istedikleri gibi hitab edebilirler bana, evde annem bana wolkanca der mesela. bazıları "wolkanca" ismini internette kullandığım için bana -türkçemizi bozuyorsunuz! diyor ama tersine aslında ben düzeltmeye çalışıyor, blogumda yazdığım yazıların harfi harfine itina ile türkçe kullanımına dikkat ederek genç insanlara örnek olmaya çalışıyorum. wolkanca ismi bir etikettir veya markadır diyebiliriz ( bknz: nescafe, selpak )
sizin ortadoğu teknik üniversitesinde okumanız benim ve arkadaşlarım için hiç bir şey ifade etmiyor, sizin okuduğunuz okulun bir önemi yok, bizim için önemli olan sizin adamlığınızdır.
insanlar fikir sahibi olmak için üniversite okumak zorunda değillerdir. bu gün yüksek okul okumamış bir çok yönetici tarafından yönetiliyor, seviyor, hayranlıkla izliyor, okuyor, görüyoruz. ve yine bu gün bir çok üniversite okuyan, okumuş insanları acıyarak bakıyor, üzülüyoruz. üzlüyoruz çünkü düşünce özgürlüğü denen şeyin ardına sığınarak bu dünya üzerinde bulunan milyonlarca web sitesi ve blogdan sadece biri olan blogumda sığ, "eğitimli cahil" fikirleriniz ve dimağnızla blogumun jargonunu, tarzını, samimiliğini kavramadan saçma sapan ithamlarda bulunan biri yani sen üniversitede okuyormuşsun (odtu yada başka bir üniversite bence hiç bir fark yok, olmamalı! )
aktif blog yazmaya 2005 yılında başladım ve o günden bu güne aldığım tehdit ve hakaret yazılarını toplasam ufak bir kitapçık bile oluşturabilirim. su anda blogumun türkiyede çok okunan blogların içinde olduğundan dolayı eklediğim girdiler etkili oluyor ve bu girdilerin her zaman yandaşı ve karşıtı oluyor ve ben bunları fazla kafama takmayarak yoluma devam etmekteyim. mevye veren ağaç taşlanır.
yine belirtmek isterim ben blogumda bu tarz polimiklere hiç bir zaman girmeme taraftarıyımdır, bana göre gerek yoktur, bu blogu hazırlayan benimdir ve sonuçta her zaman ben haklı çıkacağımdır çünkü mantıklı olursak kendi blogumda kendime hakaret ettirmem.

simdi maddeler halinde size bir cevap yazayım;

odtü sizin abarttığınız kadar aham şaham bir üniversite değildir.

üniversiteleri kalitesi orada okuyan ve mezun öğrencilerin kalitesi ile ölçülür, öğrenciler üniversite ile değil üniversiteler yetiştirdiği insanlarla övünürler.

eğer rüyamda bir üniversite görecek olsaydım göreceğim üniversite odtü olmazdı.

klavyemi (kalemimi) sadece internet ortamında kullanmıyorum her yerde kullanıyorum ve fikirler üretip onları sonuna kadar savunuyorum.

evet üniversite okumakla adam olunmuyormuş bu vesile ile bunu bir kez daha görmüş olduk.

odtü sizin abarttığınız kadar aham şaham bir üniversite değildir.e daha bu cümleden sonra benim bu yazıyı yazıyor olmam yanlış ama 3.yanlış bir doğruyu götürsün bakalım. bu arada sen neymişsin öyle.bildiğin pastörize sütten çıkma jumbo 36 parça ak kaşık seti.polemiğe girmem diyorsun; karşındaki yaptığı ilk yorumunda ukala ahkam kesen gibi ahlaksız yakıştırmalara maruz kalıyor. bu nasıl bir çelişkidir anlamadım.böyle polemiğe girmem falan deyince;zannedersin çok büyük kalender bir şahsiyet te bizi kaale almıyor da konuşma zuhrunda bulunmuyor.hakarete uğrayan biziz bir anda tehdit alan sen oldun.galiba çok kurtlar vadisi falan izliyorsun he. bu kadar ezileceğini bilseydim vallahi bak samimi söylüyorum o.d.t.ü'de okuyorum falan demezdim.baksana yazının yüzde 60 ını o.d.t.ü oluşturuyor. ben ne demişim sen neden bahsediyorsun?son bir kez daha söylüyorum bir daha benim hakkımda yazı falan yazma çünkü bu şekilde uzuyor.uzadıkça o kadar da seviyesi düşüyor. benimzaman ayıracak daha önemli işlerim var tek bir yorum dahi yazma benim hakkımda.volkan wolqan wolq@n herneyse işte.

kahrolsun pkk.. siz bu topraklarda sadece sızıntısınız başka da brşey olamazsınız.. ne mutlu türküm diyene..

@mete bayram
simdi burada bir odtu'lu benim bloguma yorum yazıyor ve benimle tartışıyor. daha ne olsun?

ben bloguma istediğim gibi yazarım bunu sen ve senin gibiler engelleyemedi ve engelleyemez mete arkadaşım, sen şu anda yorum yazdığın blogu hazırlayan insana çatal kaşık seti diyorsun ama haydi görelim sen ne işler yaptın?

ben senin bloguna değil sen benim bloguma yazıyorsun şu anda dikkatini çekerim!
ben sokaktaki insanım yazıyorum elimde kalemim benim gücüm, senin neyin var odtü lü?

al sana somut yanıt;
"ukala ve ahkam(yorum yazan ve yorum)" blogumun eski jargonuydu bu bir tarzdı blogumun okurları bundan alınmayacak kadar zekiydiler.
fakat gün geçtikçe artan okur sayısı ile sizin gibiler bloguma gelmeye başladı ve saçma sapan şeylerle uğraşmak zorunda kaldım ayenn şu anda olduğu gibi.

ben haymanalı bir kürdüm bu kürt türk kavgası neden anlamıyorum hepimiz müslüman değilmiyiz hem unutmayın türklük, kürtlük,vatan uğruna ölenler şehit olmaz sadece ve sadece allah yolunda onun elçisinin getirdiği dini yaymak ve korumak için şehit olunur. bence bu ülkede türkler de kürtler kadar eziliyor.kanla alınan yerler parayla satılıyor artık uyanın bu delette birgün yıkılır yarın kurulacak olan büyük büyük kürdistan da yıkılır ama allahın kitabı dini dimdik ayaktadır savasacak onun savasalım

one turk against the world! diyorum başkada bir şey demiyorum.

kürdistan sadece bir rüya ve hp öyle kalacak
canımız sağ oldukça bu vatanın bölünmesine izin vermeyeceğiz

herşey türkiye için

selam azız vatanımın azızı ınsanalrı ben mehmet basbug turkluguyle heryede övünen türklüzüyle gurur duyan bırkısyımdır aynı zamanda terteemız mıllyetcıyımde turklugumden hıc bır zaman utanmadım hıc boynu bukuk gezmedım ben turkum bu topraklarda turk ve elhamdulıllha musluman olarak dogdum alllah nasıp olursada bu sereflı bu haysıyetlı sıfatlarımala olmeyı nasıp eder allah bana benım hayataa hıc '''kurt'' dıye nıtelendırılen ıgrenc serefsız ınsanalar topaluugunun ısmı olan bır sıfatta arkadasım olmadı omayacakta bulundugum yerın ocak baskanıyımda. ne mutlu turkum dıyeene yakında allahın ıznıyle astsubayım gorevımı tertemız fedakarlıklardan kacınmada yapacagım ınsallah değerlı sereflı turk ınsanalrı alın msmınmı guzelce konusalım sıcak sohbetlere kız erkek farketmez sereflı turk ınsanı olsun yetr gozyasi@web.de ben hep burdayım beklerım allha turku korusun ne mutle turkum dıyene!

bana bakın kurt musunuz nesınız bılmıom ama amerıkalılara yavsayıp haddınız asıosunuz turkıye ermenı soykırımı yapmadı ama cok kasınırsanız sızden cok ıı yemeklık kıyma yapacak

mewan ………

yönetici notu: arkadşlar lütfen kendimizi karşı tarafa hakaret ederek ifade etmeyelim bu hem sizi hemde fikirlerinizi küçültür aynı hedefe daha iyi kelimeler seçerekte gidebiliriz.

ya bu serefsizlerin kanı bozuk ben bunları kaideye bile almıyorum sanki kıclarınarahat batmış bu serefsizlerin o dagda şeğit olan askerlerimizin günahlarını nasıl tayıyacaklar bunları iç düşünen bir başları var mı? bunları n bizim kanımız nice ülkelere azır geldi bu şerefsizler o kan deryasında bozuluur yok olurlar onlar bizimm dezil tırnazımız düşüncemiz bile olamaz. ne mutlu türküm diyene
( isterlerse seve seve yine daga cıkarız )

her gecen gün şehitlerimiz artıyor artık devletin ve ordunun birşeyler yapması gerekiyor bu ölen şehitlerimiz hepimizin kardeşi ağabeyi yazık değilmi bunlara müslümanım diye gecinen bir çok şerefsiz dağlarda askerlerimizin canını almaya çalışıyor vatanımızı bölmeye çalışıyor allah tan başka hiç kimse can alamaz buna bilmiyorlarmı bu adi insanlar vatanına ihanet edeni allah bile affetmez ne mutlu türküm diyene 23 yaşında bir genc kız olarak gözümü kırpmadan canımı bu vatan uğruna feda edebilirim yaşasın türk milleti

ulan bok bolersınız turkıyemızı kayıtda sadece bısey dıkkatımı cektı ok! oda 14000000 kurdu beslıyor turkıyemız a.g nankorlerı vatan haınlerı zehır zukkum olsun yedınız ekmek!!!!! karı gıbı salvar gıyıyorsunuz acaba nıcın gıyıyorsunuz!!! bunu dunya bılıyorr cunku korkudan donunuza sıcarsanız bokunuz salvarınıza dusecek kımseler gormeycek sıctınızıı karıkılıklılar erkeklın yuzkaraları a.g sıze ne yazsam nedesem rahatlayamam got herıfler allah belazı vere

sevgili halkım gerek türk gerek ermeni gerek kürt önemli değil türkiye toprakları altında barış içinde yaşayan herkese kapımız sonuna kadar açık ama ulu önderimiz atatürk'ün izinden çıkıp olayı saptıranlara kapımız kapalı……….aslında bu lafım bölücü örgütlere…..lütfen ama lütfen aklınızı başınıza toplayın ve beraberce kardeşçe yaşayalım ……… . yok hayır derseniz………. benim de bu devlete ve millete kanım feda olsun bir an bile düşünmem…….. ama öyle olmasın gelin dostça kardeşçe yaşayalım bu 3 günlük dünyada …..lütfen bana kulak verin…………….

vatan içinde vatan olmaz…………kanınızla ödemeye hazırsanız biz de hazırız ……..saçmalamayın……………………

bu kansız ,vatansız şerefsiz fakat insan görünümüne bürünmü? aşazılık varlıklar allah ın insanlıza sunduzu bir ahlaksızlık vesikasıdır.vatan sahibi olmanın ne demek olduzunu tarihleri yazmayan ancak bunu namussuzlukları ile dilenen ve asil türk ırkının kanı ile almış olduzu bu kutsal topraklarda terör ile var olmaya çalışan bu hainler, kati suretle cezalandırılmalı, hiçbir şekilde insan muamelesi görmemelidir. insan hakları ,demokrasi vs. gibi kavramlar çercevesinde yer bulmaya çalışarak biz asil türk milletini arkadan vurmaya çalışan bu kansızlar en kısa sürede her ortamda ,her durumda ve her şekilde yok edilmelidir. tanrının yeryüzündeki tek ve asil yansıması türkler herzaman allah tarafından korunacaktır

tarihimizde ki hiçbir savaşta kendilerini kürt olarak ifade eden bu asalaklar sava?mamıştır.kendileri aç karınlarını doyurmak için sava? esnasında temizlik,bulaşık vs. gibi ölüm tehlikesi olmayan ucuz işlerde kullanılmış ve bunların karşılızı fazlasıyla verilmiştir. şimdi size resmi bir kayıt veriyorum.resmeden makam türk makamlarıda dezildir sadece.çanakkale savaşında sadece 621 asalak kürt telef olmuştur. bu da sava? meydanında dezil. bu ölen itlerin görev yaptızı mevkilerde kayıtlarda mevcuttur.savaşıp ölen asker sayısı 112 dir
bu ölenlerde sava?mayı bilmeyen korkak ve para karşılızında oraya gelmiş aç karınlarını doyurmu? ve başarı gösteremeden aldızı paranın yedizi ekmezin karşılızını verememi? itlerdir.bunlar orada vatanımız için dinimiz için sava?mamıştır.

arkadaşlar
bir an önce uyanmalıyız!!!! bu kanı bozuk vatansız köpekler çozalıyor, zenginlesiyor,üniversitelerimizde okuyor,vergi vermiyor,askerlik vazifesi altında sava?mayı özreniyor,ülkemizde bedava yaşıyor….
ve bunu karşılık olarak vatanımızdan toprak alma düşüncesini taşıyor. askerimiz öldürüyor. bizi çökertiyor.yozlaştırmaya çalışıyor…
yapılması gereken belli. her türk çevresinde ki kürdü abluka altına alacak. alı?veri? yapmayacak.konuşmayacak.i? vermeyecek.selam vermeyecek.itecek kakacak dövecek sövecek karısına kızına rahat vermeyecek göçe zorlayacak .biat etsede etmesede .gidecek başka yolu yok arkadaşlar . bu şerefsizler biat ettim der 1000 senedir dedikleri gibi etmezler.
yolumuz açık olsun

kürşat tolga diyor ki: lawuğu

ulan volkan bu ne biçim yayinciliktir bu dünyanın en büyük bölücülğüdür bu piçin bütün kürtlerden özür dilemesi gerekir erkekse çıkar bir meydanda konuşru böle sıkıysa
kimin it olduğu anlaşilir veya piç veya soysuzunu teki : yayinlamasan senden aşaği yoktur bu yaziyi.
adi köpekler

kemalistlerin son birliktelikleri zoraki ve ‘leşten’ pay alma hesabına dayanıyordu. birbirine ‘kanlı bıçaklı’ olan değişik kemalist gurupları bir araya toplayan en önemli faktör, ‘leşten pay almak’ hesabı idi. fakat ortada leş yok ve düşecek leşin kime ait olacağı da artık belli değil. o zaman dağılmak ve ‘leşten pay almak veya leş olmak’ sırasına girmek gerekti. işte son durum budur ve gelecek ise hala oldukça bellirsiz.

birbirinize hakaret ederek hiç bir şey elde edemezsiniz. önce insan olun ondan sonra kültürel değerlerinizi savunun.

volkan efendi ozamn hakretamacli yazilari lüfen yayinlamayın bek ozamankimse yaza bilecekmi vey hakaretedebilecekmi edecekcmi
ben son kez uyariyorum türklere ve kürtlere bir daha hakeret görürüsem mahkemye kadar gider bu i?. şimddien bildiriyorum yeter yaw bu kadar ırkcılık….

yeter artik burda bile rahat yok be kopek soylari bekleyin geliyoruz size dogruyu gostermek saaad oldu artik milyonlarca denizler, yusuflar, huseyinlerle mahirlerle ulaslarla geliyoruz soyunuzu kurutmaya siz ancak bundan anlarsiniz satilmis tc. hayatiniz boyu amerikanin kopegi oldunuz bununla neyin gururunu duydunuz bilmiyorum ama kopekligi sizden iyi yapanda yoktur herhalde o yuzden amerika sizi secti. gurursuz kopek soylari. bana veya hehangi bir kurde laf soyliyenin anasi altimda inlesin. buyrun cevap yazin

en iyi kürt ölü kürt ,onuda hemen gömeceksin kokar.
olmaz kürtten evliya ,olsada konmaz avluya.
yakana bit,kapına kürt kondurtmayacaksın

dıyarbekır, 29/4 2007 — bilcümle kemalist, gerici, göçmen ve devşirme istanbul’da miting düzenliyor. cumhurbaşkanlığı seçimlerini etkileme amacı ile düzenlenen miting genelkurmay’ın direktif ve desteği ile düzenleniyor. türk medyasının mitinge katılım için seferber edildiği mitinge ‘sözde sivil’ toplum kuruluşları, sendikalar ve chp, dsp, shp, ip katılıdı. miting’te doğu perinçek’in flama ve pankartları dikkat çekti. nokta dergisi yayınladığı rapor'da sözde sivil' toplum kuruluşlarının askeri darbe hazırlığı için sefer edildiğini yazmıştı ve nokta dergisi baskılardan dolayı kapatılmıştı.

nokta dergisinin yayınladığı rapor’da askerin medya organları ve ‘sözde sivil’ toplum kuruluşları, sendika, meslek örgütlerini darbe hazılığı için sefer ettiği ortaya çıkmıştı. simdi açık bir askeri kontrolü tehlikeli bulan generaller miting ve toplantılar ile etkin olmaya çalışıyor.

türk silahlı güçleri, medyayı ayarlama operasyonunu daha önce başlatmış ve özellikle aydın doğan medyasını tam ayarlamış durumda. türk genelkurmay’ın açık açık akp hükümetine karşı tutum alması ve müdahale bildirisinin hazırlıkları daha önce yapılmıştı. anap ve dyp’nin tutum değiştirmesinin altındaki neden de askerin direktifidir.

asker vesayetinde siyaset yapmaya çalışan türk partilerinin, bu yılın sonunda yapılması düşünülen seçimlerde barajı aşması, beraberinde başka sorunları getirecektir. simdi meydanlarda türk bayrakları ile yürüyenlerin isteği türk devletini dünyadan soyutlamaktır. eğer başarılı olurlarsa türkiye dış müdahalelere daha açık bir hale gelecektir.

yukarda küfürleri ve sacma sapan sözleri bulununan kişiliksiz şahsiyetler sizin delikanlılığınız ve insanlığınız bu kadar anaları bile karıştıracak kadar aciz ve ezik insanlarsınız bırakın siyasi konularıda insan nasıl olunur onu öğrenmeye çalışın etten kemiktenim bende insanım diye düşünebilirsiniz siz insan değil insan şekline bürünmüş hiç bir insanca davranışlardan nasibini almamış mahluklarsınız ben bir bayan olarak sizi kınıyor bırakın düşüncelerinizi bu kadar iğrenç kelimeler le savunmayı insan olmayı öğrenin kötü söz sahibine aittir sizin ettiğiniz bütün küfürler size gecerli olur türkiye cumhuriyeti türklere aittir kendini fazlalık hisseden varsa defolur gider değil vatanımızı böldürmeye bir karış toprağımızı bile alamazsınız nice canlar verildi vatanımız uğruna bu zamana kadar kimsenin esiri olmamış türk milletini iki çapulcu esir edemz bu düşünen ancak beyinsiz ve kendini bilmez insanlar olur ne mutlu türk milleti atam izindeyizzz

şünu sizlere suylemek isterim bu ülke sadece turkler kurmamiş bunu bir yere gelmişseniz bu kürtlererin sayesindedir bu gun canimz yanyursa turklerinde yanyurdur bu kendi icimizdeki kavgadir sadece kendimiz kendimizi ağlatiyuruz ben kürtum bunu hic bir zaman inkar etmiyurum turkiye bir ağac ağacın daları yapraklarıdır kürtler kendimize gelelim icimizdeki fanatikleri bir yana birakalım bariş icinde kardeşce yaşayalim bu gun nağlan analarımızı artık ağlatmayi durduralım dağdaki de askerlerde turkiyede yaşayan toğrağina sahip halklardir ülen askerlerede dağdaki pkk ya yada yazik olyur bunları bunlara bu kuşullara zurlayan her kimse canini yansin übur dunyada bunun hesabini alaha verecek

ne mutlu türküm diyene' sözüne karşı çıkan herkes türk düşmanıdır.kürdistan diye bir devlet yoktur ve olamayacaktır. asla bu vatanın bir karış toprağı bile kürtlerin ne de başka bir devletin eline geçmeyecektir. bu vatan uğruna ölmeye hazırım. ben ölümden korkmam yalancılar utansın!akp hükümeti defolup gitmek üzere. ankara,istanbul,izmir mitinglerine laam çukuru diyen kürtler o lamm cukuruna düşün bakalım sağ çıkıyormusunuz.sonsuza dek türk kalacağım…

bu ülkeyi sadece türkler kurmadıysa ,bu kahbenin çocukları o zaman nerdeydi kardesim?gizli mi kurduk bu ülkeyi biz?dünyaya ilan ettik ulan!!!! türkiye cumhuriyeti diye

daha dün kapımızda it olan barzani ve yandaşlık yapan itler vs. pislikler yüce türk milletinin ayaklarına kapanacaktır bundan emin olabilirsiniz. bırakın kürdistan saçmalığını bütün cihan toplansa bu millet bu ülke bir karış toprağını ancak kan ile verir. siz merak etmeyin bu oyunlara gelmeyiz biz. tarih tekerürden ibarettir bakın tarihmize.

bu yazıyı yoruma kapatıyorum çünkü blogumu kirletiyorsunuz arkadaşlar.

adam gibi bir yorumu olan bana iletişim bölümünden yorumunu yollasın buraya ekleyelim.

bence normal bişey bu kadar irkçi olmayi bir tarafa birakalim insanin kendi doğduğu yere bir takim adlar takmasi yadirganacak bir durum olmasa gerek…

bırakın boylee sacma sapan seylerıı yaa adam olun bıraz hadı sen orda bagımsız bı yer kurdun aklınmı artıcak bee gerı zekalı bu ne yaa halaa neylee ugrasıyolar sureklıı bunlarla guındeme gelmeyın bu mıllettın artık sabrı tasıyoo sızın ıcın hıc ıyı olmaz gıdersınız barzanı babanızın kucagına akıllı olun oturun yerınızee

bunu yayınlayanı bin kere tebrik ediyorum türkler kendilerine isir köle arıyorlar ve bunun için elinden gelenleri yapıyorlar yok kardeşlikmiş yok başka bişeymiş asla kürtler sizin kardeşliğinizi kabul etmezler kendini kürt olduğunu ve türkler için öleceğini ifade eden aciz kul olmayı çoktan hak etmiştir ki o insan zaten kendi tarihini bilmiyordur sorsan sadece kürdüm der başka bişey bilmez türkler gaayet iyi biliyorlar diyorlar ki kürtler zamanında bizimle birlikte çanakkalede,sarıkamışta birlikte savaştık ve bu ülkeyi öle kurtardık madem bunu biliyorsunuz neden kürtlerin dilini yasakladınız kürçe konuşan insanlara her kelime başına para kestiniz onları bütün haklarından mahrum ettiniz onların varlığını tanımadınız ama zamanı geldiğinde askere çağırdınız götünüz sıkıştığında daha yeni tanıdınız bu tanıma kaç bin kürdün ölümüne neden olduğunu bilmenize rağmen kardeşlikten bahsedşiyorsunuz bide hep bildiğiniz saçma sapan kelime şehitler ölmez vatan bölünez insanlar öle bir ölüyorki öle bölünemez denilen vatanları bırakın imparatorluklar bile bölündü parçalandı siz<den ne mutlu türkim diyene kadar ne myutlu kürdim diyenlerin sayısı da bir okadar fazla olur ve bir bakmışsınız …… kürdistan kurulmuş boşluğunu doldurmak içimden gelmedi

videoyu yayinlama cesaretinizden ötürü tebrik ederim. malum türkiye burası.

iki lafından biri bölünme paranoyasını yansıtanlara da bir şey hatırlatmak isterim; kürdistan videoda da gösterildiği gibi zaten bölünmüş bir coğrafyadır, kürt toprakları, türkiye-iran-ırak arasında pay edilmiştir.

hani bir de dipnot iliştireyim; muhtevası en iyi ihtimalle "en iyi kürt ölü kürttür" şeklinde gelecek küfürler için.
kürt değilim, kürtçe de bilmem ama kürtlerden nefret edecek ve onlara hakaret edecek kadar da insanlıktan nasipsiz değilim.

unutmayalımki bu ülke kürtlere insan dışkısı yedirenler yüzünden aihm tarafından tazminat ödemeye mahkum edilmiştir. kimin bitli kurtlu olduğu ise görülüyor ki çok su götürür bir mevzudur.

merhaba münevver doğrusunu istersen senin neyi anlatmak itediğini düşünmeme rağmen bir türlü bulamadım bana tekrardan yazarsan ve nasıl bir yok izlenmesi konusunda ve bu konudaki kişisel görüş ve düşünçelerini sölersen sevinirim cvb bekliyom

diyeceklerimin hepsi kendini türk sanan kürşat tolgaya senin türk olduğun ne malum sen asyadan anadoluya gelene kadar ne oldu size hiç bir şey yaşanmadımı sizler çekik gözlüydünüz ve atalarınız hala öle şimdi ise anadoluda eliniz ayağınız gözünüz düzgün bunu kime borçlusunuz tabi ki zamanında anadoluda yaşayan rumlara bizanslara ve kürdlere borçlusunuz anadoluda yaşayan bisanlılardan hiç mi etkilenmediniz mi kız alıp vermediniz mi bunu bir düşün a bu arada bizi soracak olurssan biz geçmişten beri aynı coğrafyada yaşayan bir milletiz kendinizi ulu sanırsınız ama gerçektede öle değil gerçekleri hazmedemiyorsunuz artık devlet müslümanların dinini istismar ediyor dini bir araçmış gibi kullandığını hiç görmüyormusunuz şehitlik öle kolar bişey mi zannediyorsunuz artık devlet olarak müslüman insanlarının dinini istismar etmekten vaz geçin insanları ölüme zorlamayın ve sonrada şehit deyip anne va babalarına ne mutlu size bir şehit ailesisiniz demekten vaz geçin çünkü bu bir yalandır bunu sen de genel kurmayında gayet iyi biliyorsunuz artık insanları şehitlikle kandırmaktan vaz geçin diyom bu insanların vebalini nasıl taşıyabiliyorsunuz şaşırıyorum bir insan olarak

allahu taale bu kainatı ınsanların ıhtıyac ve yaşaması için yaratmıştır onun için kimse kimseden boşu boşune buğz ve kahr etmesın çünkü bu vatan hapımıze yeter yeterki güzel işlar ve projelar yaratalım insanların aş ve işe ihtıyacı vardır savaşmek ve öldurmeğe değıl kim insanları severse allahde onları sever kim isanlarden nefret ederse allahde onlarden hoşlanmez onun için allahın sevgilı kulu olmaye çalış.alım kim olursa olsun insanları sevelım

bu yazdığımı dıkkatle okuyun ( kurdum dıyenler )
bu vatan toprakları turklere ayıttır dıyıyorum. nerden dıyeceksenız?
sıke sıke goklerde turk bayragını dalgalandırıyorsunuz
sıke sıke tc askerlık yapıyorsunuz
sıke sıke tc verdıgı kımlık tasıyorsunuz
sıke sıke tc hastanesıne gıdıyorsunuz
daha da yetmesse sıke sıke teslım oluyorsunuz
sımdı var mı
ben kurdum dıyen.
o halde ne. ne mutlu turkum dıyene……

yapılan yorumları okudum ve uzun uzun mesaj yazmaya gerek olmadığını düşündüm.
atalarımız boşuna dememiş it ürür kervan yürür diye..istediğiniz kadar ürün durun.. bu vatanı bölmek için destekçilerinizle ne uğraşırsanız uğraşın bizler var olduğumuz sürece bölemeyeceksiniz..
ne mutlu türküm diyene…

ne mutlu türkmüş müş bütün dünya kahrından ölüyor yanda yemişler mutluluktan ölüyomuş hassiktirin ordan soyunuz sopunuz belli değil lan sizin

ewt ne mutlu türküm diyene ben türk olmaktan gurur duyuyom. kürdistan dewleti olmadı olmayacakta türkiyede oldugmz sürece kürt kökenliyim ama hiç bir zaman dagdakilerini desteklemadm sewmedim onlarda kullanıoyo aslında farkında deil dagdakilern hepsi diger dewletler atrafından kullanılıyo bunu bilsnler

kahkahalarla gulerim bu vidio uydurup dunyayamı duyurdunuz kesin dunyada size kahkahalarla gulmustur bu topraklarda kimler yaşadı artık uyanın cahiliginize devam etmeyin
^^^^ne mutlu turkum diyene^^^^

ulan hewal misin nesin bizim soyumuz çanakkalede dünyayi dize getirdi
bizim dedemiz 250 kiloluk top mermisini tek başina sirtlayarak dünyanin en büyük donanmasini dağitmiş asil bir milletin torunuyuz
akilli ol