Kategoriler
Gündem

Google engellendi!

Evet diyorduk Google’ı da engeleyeceğiz diye, herkes yok olamaz efenim eylem olur falan ayaklarına yatıyordu.
Buyurun.
Google grupları engellendi eyleminizi yapın da görelim.
[via]

Şaka gibi gerçekten. Geçen sene WordPress.Com’da engellendiğinde ben şaka sanmıştım. Ama şaka değilmiş.
Şakaysa hiç komik değil, ciddiyse gerçekten çok komik.

Geçen sene de demiştim, Türkiye’de internet yasaklansın!

Erişim Yasakları

Bu siteye erişim mahkeme kararıyla engellenmiştir.

T.C. Silivri 2. Asliye Hukuk Mahkemesi 14.03.2008 tarih ve 2008/15 Nolu Kararı gereği bu siteye erişim engellenmiştir.

Access to this site has been suspended in accordance with decision no: 2008/15 of T.C. Silivri 2.Civil Court of First Instance.

Google engellendi!için 34 yanıt

gıcık olacam haaa ya volkana bir bir engelli görünüyor bende bir engelsiz wordpress.com da öyle bir engelli bir engelsiz 🙂 ne yapmam gerekli bilgin var mı

yalan haber feyk bunlar ya 🙂 çatır çutur katır kutur giriyom

serkan abey valla o dediklerinden değil bu haber 🙂 ilk defa yalan olsun bu haber dedim ama olmuyor işte ne yapayım 🙂

serkan bizim içinde gir, sanırım silivriden oraya yasağın gelmesi zaman alıyor. silivri buraya yakın ya o bakımdan. ayrıca bu blogda yazıldı ise feyk olma olasılığı da yok gibi bir şeydir, bunu bilmeliydiniz (:

google'ın popüler servislerin biri olan google grupları'na erişim engellendi.

yeter artik! çin miyiz

bence bu gidişle çin i de sollarız biz. örneğin her an bu blog engellenebilr.

turker yapman gereken basit. orada kapatma düpmesi var bilgisayarın ona bas bilgisayr kapansın. daha sonra bir şeyler atıştır. sonara çık marketten gofre ve süt al, iç ve ye kafana göre işte.
daha sonra akşama doğru aç bilgisayarı düzelecek.

ben daha yeni gördüm bu olayı,volkan abiye bir mail çekeyim dedim ki volkan abimiz üsküdarı geçmiş bile… allah bizim blogların sonunu hayır etsin…

değiştirin bilgisayarınzın dns ayarini ben gibi sansürsüz internet kullanın şimdi istediğim yere giriyorum ben sorunsuz ve yasaklanmadan.

bir an bu yalan haber diyecektim sonra vazgeçtim diğer yorumları okuyunca daha önce dns ayarlarını değiştirdiğimi hatırladım. wolkancaya katılıyorum. türkiyede internet engellensin

yaa ben de artık bekliyordum böyle bişeyi gerçekten ağlasam mı gülsem mi bilemedim… ama ben şu an girebiliyourum neyse hayır olsun bakalım (bu kadar yasak ne hayır getirirse 🙁 )

oh ya haberim en azından yalan çıkmadı ya yalan diyenlere kapak olsun. ister 1 saat kapansın ister tamamen. bugün aldığım en güzel haberdi 🙂

ama üzüldüm yaw yinede 🙁 google bu başka bişeye benzemez

ne kadar güzel sansürlediklerini mi gösteriyor bunlar nedir? 🥴 anlamış değilim

"bakın ama çin ne güzel çözdü olayı? internetin toptan ahlaksız ve zararlı bir şey olduğu gerekçesiyle 'temizlenene kadar' hiçbir internet kafeye ruhsat vermiyor. sanayi ve ticaret bakanlığı resmi bir yazıyla bunu duyurdu. bu çin ki dünyanın en çok dsl abonesine, abd'den sonraki
en fazla kullanıcıya sahip ülkesi. bu engellemeye ek olarak çin seddi'nin bir benzerini internete kuran yönetim iletişimi, yazışmaları ve mesajları takip etmek için 40 bin (yazıyla kırk bin) devlet memuruna sahip. her hafta kullanıcılar internette yaptıklarından dolayı hapse giriyor.
yakında kurşuna dizilişlerini de seyrederiz muhtemelen. idam için geliştirilmiş özel otobüslere sahip, sansürcü, baskıcı bu çin birkaç sene sonra olimpiyatlara ev sahipliği yapacak.." serdar kuzuluoğlu

flickr sitesinde video paylaşımı başladı, yakın bir tarihde flickr, kendi blogu gibi yasaklanacak. bu siteyi image dosyarını saklamak için kullanan arkadaşlar ve tabi buna bende dahilim, vakit geçirmeden tüm image ları sağlam bir yere almak lazım. google gruplarını kapattıran zihniyete şaşıyorum..

silivriden aratırız artık istediğimizi…bülent ersoy kapattırmasın grupları
eğer o yaptıysa fevkaledenin fevkınde olur anacım 😀

bu yorumum çok konuşulacak!..

bu ülkede en garanti iddaa ne biliyormusunuz.."ben bu siteyi kapattıttıtırırım 🙂 " iddaası..

ve size soruyorum blogspot 'u sizce yasaklatabilirmiyim?

kendine güvenen varsa hodri meydan 🙂 ciddi tekliflerde bulunanlar değerlendirilecektir 🙂 nede olsa blogspot 🙂

2010 avrupa kültür başkenti istanbul
haha kıcımla gülüyorum
ne kültürü layn ?!?!?!?
her şeyi kapatın
nato kafalar !

bıhohohohöhöhyüyt
ülke benim ülkem olduğu için problem yok tarzı yaklaşımları ayakta alkıslıyorum

gruplarda neler yapılıyormuş! kimse kimseyi zorlamıyor bişey yapması için. insanların ne yapıp yapmayacağını devletin belirlediği yönetimlere de ne ad veriliyor? bu iktidarla türkiye ' de demokrasi olduğunu söylemek mümkün değil ama en acısı bir de demokrasi havarisi olarak dolaşıyorlar ortada!yazık. haklıyken haksız duruma düşecek kadar tuhaf eylemler yapanlara!bu hükümete demokrasiyi savunan adamlar görüntüsü için fırsat verenlere!

kendimi spam gibi hissediyorum ama döktürmem lazım i

galatasarayıda kapatın artık bir forsu kalmadı, yalnız (uleb) kupasında yarı finaldeler tebrikler 🙂

arkadaşlar bunun hükümetle ne alakası var allah aşkına her yerde aynı muhabbet dönüp duruyor. kapatma kararlarını hükümet değil mahkeme veriyor. derseniz ki kanunlardan kaynaklanıyor o da doğru değil. ne kadar özgürlükçü kanun çıkarılırsa çıkarılsın hakim ve savcıların özgürlükler konusundaki yaklaşımları değişmedikçe hiçbirşey değişmez.

google sonunda tamamen türkiyeye kapılarını kapatacak onu istiyo bunlar
bu arada hayırlı olsun google her yerını ellemıs blogun bkz:<a href="http://google.com.tr/search?hl=tr&q=wolkanca&btng=google%27da+ara&meta=" rel="nofollow">

@suskun
hükümete gıcığız herşeyi tayyip'e bağlıyoruz engellesinler bizi yahu… engelleyin beni.

msne de engel getirsinler, hatta bilgisayar satan şirketlere erişim yasağı getirsinler. bide adsl abone merkezlerini de kapatsınlar. cep telefonu yasağı getirsinler 🙂 sadece birşeyleri kapatmakla olmuyo yani.

google'ın kapatılmasının arkasından da adnan oktar çıktı hayırlı uğurlu olsun !!! adam sonunda bütün interneti komple yasaklatacak. birileri bu gidişe ne zaman dur diyecek merak ediyorum!

@hakan
verdiğin bağlantıdaki domain parking de görünüyor yani kapalı bu yüzden bağlantıyı kaldırdım.

link benim blog'a ait kardeş. domain parking mi göründü sende? bu tescil.net sapıtmaya başladı zaten

ya bu ne mantalitedir, engellemekle ne olur ki, yasaklar çiğnenmek için vardır diye bir sözü hiç mi duymadı bunlar. bunlara internet ne lazımki, sürecen köye çoban yapacan hoşt onların da kalite ot yemesini engeller bunlar.