Kategoriler
Gündem

Koç taşağı’nın intikamı

Radikal gazetesinin haberi %52 Türkiye nüfusunun %52 si, yani 26 yaş altı. Hayalleri ve kalpleri kırılmış, kısa ömürlerinde acımasızca ölümlere zorlanan yaklaşık 37,5 milyon insandır. Kayıt altına alınmış 72 milyon nüfusun 26 yaş altındakilerinin %52’lik olmuş acılı hikayeleridir. Küreselleşen zulmün bu topraklara düşen kanlı payıdır.

Diyorlar kendileri manifestolarında. Ve geçenlerde(26 temmuz) bana mail ile gönderdikleri haberde dergilerinin müdürünü kardeşinin nikah töreninden dönerken polisin apar topar kaçırdığını işkence ettiğini yazmışlardı. Hemen ardından kendi web sitelerinde bu olayı fotoğrafları ileyazdılar. İnanamadım ve geri bir mail yazdım. Bana cevaplarında bu olayın gerçek olduğunu belirttiler. Ben inanamamıştım çünkü şehrin ortasında polis adam kaçıracak ve işkence edecek. Ardından şehrin göbeğine gecenin bir vakti arabadan aşağı atacak, bu yeterince inanılmaz değil mi?

Olayın ardından bir basın toplantısı yaptılar fakat hükümet yanlısı medyamız bu olaya kendinden bekleneceği şekilde yanaşmadı. Şahsen hiç şaşırmadım. Sadece bazı buhalefet yakın gazeteler ve yazarların kalemleri yazdı.

Koç holding ile taşak geçen ardından Allah hepsinin belasını versin partisi diye bir trajikomik bir parti kuran bu örgüt, internetin nimetlerinide etkin bir şekilde kullanarak gençlerin sempatisini kazanma yolunda hızla ilerliyor. Peki Umur Talu’nunda dediği gibi bu dayak gerçekten atıldımı. Yani benim ilk duyduğumda inanamadığım polisin bu vahim işkence olayı gerçekten yaşandımı? Bende çok merak ediyorum, Sayın Başbakan, Sayın Cumhurbaşkanı olmak isteyen Başbakan Yardımcısı, Sayın Bakan, Sayın Vali, Sayın Emniyet Müdürü…
“Sizinkiler” devlet aracına zorla tıkıp bu genci dövdü mü?
Dövdülerse, devlet adına mı, millet namına mı? Sizin adınıza mı, seçmen namına mı, hepimize ibret olsun diye mi!
Yani ne hakla?
Dövmedilerse, tabii ne iyi. Ama dövdülerse… Bu sizin ülkeniz, o sizin utancınız değil mi?