%52, Koç Holding ile taşak geçti!

Benim çoktandır bildiğim ama çoğu internet kullanısının belki karşılaşmadığı bilmediği %52 diye bir oluşum var. Grubun amacı bana göre kısaca birilerini uykudan uyandırmak ve birilerinin rahatını bozmaktır. Detaylı manifestosu için şuradan buyurun.

Son eylemlerini Koç Holding'in bugün saat 15:30’da, Rumeli Hisarüstü’ndeki Boğaziçi Üniversitesi kampüsünde “Kariyer Günleri” adında düzenlediği toplantıda yaptılar.

Gerçektençok ilginç ve bir o kadar etkili bir eylemdi kendi sitelerinden alıntı yapıyorum;

Yaşadığımız toprakların gaspçılarından asalak Koç Holding, bugün saat 15:30’da, Rumeli Hisarüstü’ndeki Boğaziçi Üniversitesi kampüsünde “Kariyer Günleri” adı altında düzenlenen köle pazarındaydı. Köle pazarına av olmaya gelmiş olan kariyer heveslisi öğrenciler sandalyelere yerleşmiş, sahnede en prezantabl haliyle köle avcılığı yapan Koç Holding zebanisi hanımefendi yalanlarını bir bir sıralarken, ön sıralardaki bir %52 eylemcisi elinde “kimliği belirsiz bir nesne”yle ayağa kalktı.
Eylemci: Pardon, bunu siz mi düşürdünüz?
Prezantabl Koç: O nedir?
Eylemci: Koç taşağı!
Bu diyalog, eylemcinin elindeki koç taşağının sahnede patlamasından hemen önce gerçekleşti. Köle avcısı, ne olduğunu anlamaz bir şekilde taşağa bakarken, ikinci taşak Koç'un zebanisinin suratına çoktan ulaşmıştı. Eylemcinin “Burası bir köle pazarıdır. Bu toprakların %52'si bu köle pazarını dağıtıyor.” demesinin hemen ardından, köle pazarı salonuna dağılmış olan %52 eylemcisi 20 genç, salonu kaplayacak olan sis bombalarını ateşlediler. %52 imzalı “Bu prezantabl sirk gösterisinin arkasında Koç Holding'in hayatımızı gaspının kanlı kariyeri var. Koç'a Karşı Koyunlar İsyana” pankartı salonda yerini almıştı. En başta Kraliçe Ayşe'nin güveleri ve peşi sıra da müstakbel köleler, efendilerini hiçbir şekilde savunma gereği duymadan kaçışırken, salondan Zalimlere Karşı Hayalgücü Eyleme sloganı yükseliyordu. Guy Fawks maskeli eylemciler, müstakbel köleleri “Köleler, panik yapmayın, sırayla çıkın, birbirinizi ezmeyin” diye uyardılar. Köle pazarında artık köleler ve efendiler değil, özgürlük sloganları ve yoğun bir sis vardı. “Zalimlere İnat Yaşasın Hayat” sloganı atılırken, Koç'un pazarlamacısı herhalde kariyerinin en “taşaklı” günlerinden birini geçiriyordu.
%52'nin gaspçılara karşı hayalgücü eylemiyle, salon boşaldı, sahnedeki asalaklar kaçıştı, köle pazarı dağıtıldı. Toplantı iptal oldu. Eylemciler, salondan çıkarken, alt katta açılmış olan gaspçı şirket tezgâhlarından birini de dağıttılar.
%52, buralarda rahat rahat avlanacağını sanan köle tacirlerine, gaspçılara karşı eylemlerini artırarak ve renklendirerek sürdürecek. Kurbanlık pazarında alınıp satılmaya razı olmayanları, hayata saldıran bütün gaspçılara hayattan yana hoş gelmedin demeye niyetli olanları, Zalimlere İnat Yaşasın Hayat diyenleri önümüzdeki hayalgücü eylemleri için hemen şimdi adım atmaya çağırıyoruz. Zalimlerin gücüne karşı hayalgücü eyleme!

https://www.youtube.com/watch?v=sQHJj-F8LcQ
[via]

üsteki videonun devamı…

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.

biri bana aciklayabilir mi burda ki kole hayatta basarili olmaya calisan idaelleri olan hayatlarini daha iyi gecirmek icin calisan ogrenciler mi yoksa baska biseyden mi bahsediliyor…

bu gerçek bir olay mı? kurgu mu? niye böyle bir haber basında yok (medya sevmem ve güvenmem o ayrı)
%52 yi yeni duydum, bilgi alt yapısı olmayan sadece eyleme, saldırıya dayalı bir menifesto olmaz. ama kölelik olayına katılıyorum, bu yüzdendir ki alternatifyasam.blogspot.com adresinde alt yapısı olan simdilik sanal, sartlar olgunlastiginda gercek olacak bir alternatif yasam planlamaya calisiyoruz…

hayatta başarılı olmak için koç vb. kuruluş yada kişilere köle olmak gerekmez eda hanım. hayatta başarılı olmak kişiye göre değişmekle birlikte bana göre insanın kendi ideallerini gerçekleştirmek için prensiplerine göre yaşamasıdır. tabi kişiye göre değişir bazılarının hayatta başarıdan anladığı sadece bol paradır ama bu kişiler köledir.

eda'ya;

yapılan eyleme bence "kölelik" kavramıyla alakalı olarak bakma. üniversite gençlerinin apolitik olmasını ne kadar çok kişi olduğunu bilirsin, bu isteklerinde başarılı da oldular. bu yenilmişliğin içinde böyle susmayan arkadaşlarımızın çıkması bence asıl güzellik.

gençliğin ne hale geldiği ortada, düşünmüyorlar akılları fikirleri saçmalıklarda. neyse yaa…

daha once de okula kariyer gunleri icin bircok sirket geldi. yani bu olay nden kocun basina patladi onu merak ediyorum. oyle mi denk geldi yoksa bir sebebi var mi??

hayat bazılarinin sandığı gibi toz pembe değildir… belli bir yaşa geldiğinde hayat yüzüne bazı gerçekleri tokat gibi çarpar. ne olduğunu bile anlamadan kendini yaşamak denilen kavganin tam ortasında bulursun. temelin sağlamsa ayakta kalırsın yok eğer değil ise yere toslarsın. hayat her zaman 18 ya da 20 li yaşlarda ki gibi kalmıyor. birazda geleceği düsünmek gerekiyor. ailen ve kendin için iyi bir hayat kurman gerekiyor. bunun için calışmak ve başarılı olmak şart.tabi bu bence…

@eda
esaret bağlarında gül olmaktansa özgürlük dağlarında diken olurum demiş adamın biri.

eda o dediğin bazı gerçekler nelerdir çokmerak ettim.
örneğin o gerçeklerin içinde şırnakta bir okulda eğitim verme savaşı veren öğretmenlerimiz varmı? vey o gerçeklerin içinde üstüne giyecek elbise alamayan tc vatandaşı olan yutdaşımız olan bizim yavrularımız varmı?

bence hayat sadece bu dünyadaki geleceğin değil hayat birazda manevi dünyadaki gelecektir. yani elbet bir gün o ilahi adalet bu dünyada o toslamayı gerçekten yapar ama bu toslama o toslamadan daha sert bir toslama olur. mazallah çarkıfelek gibi döndürür adamı böyle kariyerle para ile saadet olmaz güzelim.
başarılı olmak=para ve kariyer değildir. başarılı olmak kendi ideallerine kendi düşüncelerinle ulaşmaktır ve ulaşılan yer asla para ve kariyer değildir para ve kariyer bu başarının olsa olsa bir hediyesi olabilir, veya olmasada olur bu hediye.

daha once de okula kariyer gunleri icin bircok sirket geldi. yani bu olay nden kocun basina patladi onu merak ediyorum. oyle mi denk geldi yoksa bir sebebi var mi?

@nil
bu koç'a denk gelmiş özel bir sebebi yok diye biliyorum ben.

benim anlamadığım koç şirketi adına sunum yapan zatın bu muameleye nasıl olup da layık görülebildiğidir. grubunuzun amacı köleliğe karşı çıkmak ise, haliniz roma imparatorluğunda köleliğin kaldırılması için köleleri kırbaçlamaya benziyor. gücünüz yetiyorsa köle sahiplerine "dadanın". ne bileyim, daha yetkili kişilere, holding patronlarına, sesinizi duyurun. yoksa hareketiniz, günümüz üniversitelilerin gönül eğlendirme biçimlerinden biri olmaya mahkum.
gene de çoğunluktan farklı olarak, düşünebildiğiniz için, gözümde çoğunluktan ayrı bir yeriniz var.

bence eften püften bir dolu olay haber diye gözümüze sokulurken böyle bir eylemin medyada kendine pek yer bulamayışı neden marjinal grupların böyle bir eylem tarzı seçmek zorunda kaldığını gösteriyor.kimse demokrasiden bahsetmesin bu konuda.4 yıldır boğaziçi üniversitesi öğrencisiyim ve şimdiye kadar "koç yumurtası" sevdalılarının herhangi bir etkinliklerinin üniversite yönetimince veya polis tarafından engellendiğine şahit olmadığım gibi sponsorlarla finanse edildiğini çok iyi biliyorum.öte taraftan diğer öğrencilerin toplantı için salon talepleri reddedilir,en ufak eylemde karşılarına polis dikilip joplatılır ve okulun herhangi bir olanağından istifade edilmelerine izin verilmez. ayrıca yaptıkları etkinlikler üniversite yönetimlerini,köle tüccarlarını,medya patronlarını,onların kalemşörlerini rahatsız ettiğinden medyada yer bulamaz.haliyle dozajı biraz fazla olmuş olsada bu tür eylemleri destekliyorum."koç yumurtası" sevdalılarına her imkanı sağlayan yöneticiler, sponsorlar bu okulun gerçek sahibi üniversite öğrencileri ve personeline verilmeyen salonlarda,meydanda boy gösterisi yapamaz veya yeltendiklerinde hastası oldukları koç yumurtalarını suratlarına yerler.

eğer 52ler partisi olsaydı bu seçim oyumu verirdim.eda ya verdiğin cevaplar için tebrik ederim volkan.

o kadar yüzünüz varsa çıkarın lan maskerlerinizi!sakarya fen lisesinde son damla kanıma kadar siz ve sizin gibi hain insanlarla mücadele edecek kişiyim.duvarlara 3-5 laf yazıp adam olduğunu sanalara sesleniyorum. bu okulun ve vatan'ın sahipleri var. ülkücü türk gençliği var.okulumuza bu hain saldırıyı yapanın kim olduğunu bilmiyoruz mu sanıyorsunuz?bir daha okuyamayacak olan bu kişiye sadece acıyorum.önce biz ebesini belliycez sonra okul sonra polis. bu ülke kadar özgür bir ülke var mı acaba?simdi bu maili size gönderiyorum.götünüz yerse bu mesajımı yayınlayın!bu maille şimdilik yetiniyorum. ama hazirandan itibaren ebenizi bellemeye başlıycaz ve hack sitemizi kurucaz.
cyber-warrior.org ile işbirliği içinde sesinizi kesicez.maillerimin devamı gelicektir.

ülkücü türk gençlizi

faşist ve konformist ülkücü arkadaşın mailini hayretle okudum. koç taşağı hedefini gayet güzel buldu. okulumuzdaki öğrencinin genel konformizmini kırarak bize bir nebze umut verdi. koçun boynuzları da faşist arkadaşın münasip yerine girmek için ağlıyor. onun gibi hegemonya şiddetinin köpeği olanların boğaziçinde kan akıttığını daha önce gördük. acıdır faşist hegemonya nasıl da onun gibi köpekler yaratmayı başarmaktadır. umutluyum kendisi devrim ateşinin odunu olacaktır, kustuğu şiddet koçun boynuzlarının gireceği yere girecektir.

faşist ve konformist ülkücü arkadaşın mailini hayretle okudum. koç taşağı hedefini gayet güzel buldu. okulumuzdaki öğrencinin genel konformizmini kırarak bize bir nebze umut verdi. koçun boynuzları da faşist arkadaşın münasip yerine girmek için ağlıyor. onun gibi hegemonya şiddetinin köpeği olanların boğaziçinde kan akıttığını daha önce gördük. acıdır faşist hegemonya nasıl da onun gibi köpekler yaratmayı başarmaktadır. umutluyum kendisi devrim ateşinin odunu olacaktır, kustuğu şiddet koçun boynuzlarının gireceği yere girecektir. yorumumu yayınlayın ki köpek kudursun, tehditlere boyun eğmeyeceğimizi anlasın.

faşist ve konformist ülkücü arkadaşın mailini hayretle okudum. koç taşağı hedefini gayet güzel buldu. okulumuzdaki öğrencinin genel konformizmini kırarak bize bir nebze umut verdi. koçun boynuzları da faşist arkadaşın münasip yerine girmek için ağlıyor. onun gibi hegemonya şiddetinin köpeği olanların boğaziçinde kan akıttığını daha önce gördük. acıdır faşist hegemonya nasıl da onun gibi köpekler yaratmayı başarmaktadır. umutluyum kendisi devrim ateşinin odunu olacaktır, kustuğu şiddet koçun boynuzlarının gireceği yere girecektir. yorumumu yayınlayın ki köpek kudursun, tehditlere boyun eğmeyeceğimizi anlasın.
not: %52 üyesi değilim ama bu köpek beni de üyelik için ikna etti.

faşistin yorumunu sinir içinde okuyunca kuralları okumadan doyumsuzca cevap yazmışım. kusura bakmayın. öte yandan kendi kurallarınızı dolduruşa gelip deliyorsanız, yorumlarımdan herhangi birini yayınlamak için de zahmet etmeyin. (öf yine laf soktum.) içinizden geliyorsa gülün ve geçin. yine de haberi ve önceki yorumları okumak güzeldi. başarılar.

faşist ya da sonu -ist le biten her neyse ne de; koç'u niye savunmuş onu anlamış değilim ben. o eylem türklüğü aşağılamak için mi yapılmış acep? bizim solcu arkadaşlar "bunlar var ya sermayenin vurucu gücü, sermayenin kö..kleri" diyordu. ahan da örneği…ulan adamlar doğru diyormuş demekki.
ülkücü gardaş, siz koç'un akrabası mısınız yoksa? ( bak bu olabilir)

ben diyorum ki gençliğimizde bizlerde benzer eylemleri yaptık.
sağ yada sol görüş aslında bir taraf olma ihtiyacı ,bir etikettir.
amaç düzene karşı tavır almaksa gönlüm sizinle ,ancak bunu yaparken bu düzen içinde bir yerlere gelebilmek için fazla zamanınızın olmadığınız da aklınızdan çıkarmayın derim.

ileride bir gün bir işbaşvurusu yapmanız gerektiğini düşünürsek sizden diploma istendiğinizde, karşı tarafa "koç yumurtası" gösterdiğinizde bu işinize yaramayacaktır…

bu ülke insanının kaderi böyle.susmak.sustukça koçu da sabancısı da milletin anasını beller.ezilmek ezilmek ezilmek.askerde,bürokraside,heryerde haksızlığa uğramak.sırtımızdaki bu yük ne güne kadar devam edecek. ne güne kadar zengin şerefsizlerin paryalığını yapacağız,hem de devleti temsil ededler yardımıyla

çok yazik..yazik gerçekten bu mu ata'n1n türkiye'yi emanet ettii gençlik? anarşist olduklarını kendileri de itiraf eden bir grup sözüm ona "genç" topluluğu..