Kategoriler
Gündem

%52, Koç Holding ile taşak geçti!

Benim çoktandır bildiğim ama çoğu internet kullanısının belki karşılaşmadığı bilmediği %52 diye bir oluşum var. Grubun amacı bana göre kısaca birilerini uykudan uyandırmak ve birilerinin rahatını bozmaktır. Detaylı manifestosu için şuradan buyurun.

Son eylemlerini Koç Holding’in bugün saat 15:30’da, Rumeli Hisarüstü’ndeki Boğaziçi Üniversitesi kampüsünde “Kariyer Günleri” adında düzenlediği toplantıda yaptılar.

Gerçektençok ilginç ve bir o kadar etkili bir eylemdi kendi sitelerinden alıntı yapıyorum;

Yaşadığımız toprakların gaspçılarından asalak Koç Holding, bugün saat 15:30’da, Rumeli Hisarüstü’ndeki Boğaziçi Üniversitesi kampüsünde “Kariyer Günleri” adı altında düzenlenen köle pazarındaydı. Köle pazarına av olmaya gelmiş olan kariyer heveslisi öğrenciler sandalyelere yerleşmiş, sahnede en prezantabl haliyle köle avcılığı yapan Koç Holding zebanisi hanımefendi yalanlarını bir bir sıralarken, ön sıralardaki bir %52 eylemcisi elinde “kimliği belirsiz bir nesne”yle ayağa kalktı.
Eylemci: Pardon, bunu siz mi düşürdünüz?
Prezantabl Koç: O nedir?
Eylemci: Koç taşağı!
Bu diyalog, eylemcinin elindeki koç taşağının sahnede patlamasından hemen önce gerçekleşti. Köle avcısı, ne olduğunu anlamaz bir şekilde taşağa bakarken, ikinci taşak Koç’un zebanisinin suratına çoktan ulaşmıştı. Eylemcinin “Burası bir köle pazarıdır. Bu toprakların %52’si bu köle pazarını dağıtıyor.” demesinin hemen ardından, köle pazarı salonuna dağılmış olan %52 eylemcisi 20 genç, salonu kaplayacak olan sis bombalarını ateşlediler. %52 imzalı “Bu prezantabl sirk gösterisinin arkasında Koç Holding’in hayatımızı gaspının kanlı kariyeri var. Koç’a Karşı Koyunlar İsyana” pankartı salonda yerini almıştı. En başta Kraliçe Ayşe’nin güveleri ve peşi sıra da müstakbel köleler, efendilerini hiçbir şekilde savunma gereği duymadan kaçışırken, salondan Zalimlere Karşı Hayalgücü Eyleme sloganı yükseliyordu. Guy Fawks maskeli eylemciler, müstakbel köleleri “Köleler, panik yapmayın, sırayla çıkın, birbirinizi ezmeyin” diye uyardılar. Köle pazarında artık köleler ve efendiler değil, özgürlük sloganları ve yoğun bir sis vardı. “Zalimlere İnat Yaşasın Hayat” sloganı atılırken, Koç’un pazarlamacısı herhalde kariyerinin en “taşaklı” günlerinden birini geçiriyordu.
%52’nin gaspçılara karşı hayalgücü eylemiyle, salon boşaldı, sahnedeki asalaklar kaçıştı, köle pazarı dağıtıldı. Toplantı iptal oldu. Eylemciler, salondan çıkarken, alt katta açılmış olan gaspçı şirket tezgâhlarından birini de dağıttılar.
%52, buralarda rahat rahat avlanacağını sanan köle tacirlerine, gaspçılara karşı eylemlerini artırarak ve renklendirerek sürdürecek. Kurbanlık pazarında alınıp satılmaya razı olmayanları, hayata saldıran bütün gaspçılara hayattan yana hoş gelmedin demeye niyetli olanları, Zalimlere İnat Yaşasın Hayat diyenleri önümüzdeki hayalgücü eylemleri için hemen şimdi adım atmaya çağırıyoruz. Zalimlerin gücüne karşı hayalgücü eyleme!

https://www.youtube.com/watch?v=sQHJj-F8LcQ
[via]

üsteki videonun devamı…