Kategoriler
Blog

Hırsızlar

Bu konuyu daha önce gündeme getirmiştik yemek blogları ile beraber yapılacak şeyleri sıralamıştık içerik hırsızlarına karşı bişiler yapalım falan demiştik ama sonuç alamadık.
Bu içerik hırsızlığı konusunda blogcular arasında en çok müzdarip olan blogculardan biri kesinlikle wolkanca nın blogudur eminim bundan, taa Msn Spaces zamanından beri yazdığım her şey kelime kelimesine hatta yazış tarzıma kadar adamlar kopyaladı 🙂 gördüğümde inanamadığım bloglar oldu kızamadım o insanlara, onlar kendi kişiliksizliklerini ve üretme kabızlıklarını gösterdiler, aslında onlar hırsızlardı benim onlara yapabileceğim sadece üzülmekti.
Bu sefer işi kotarabiliriz çünkü güçlü bir ekip var ayyas var dmry var gfxdizayn var tataryiğit var ve daha nice blogcu var bildirecez abicim bakacaz adamın bloguna herifin blogu kopya sahte bişi ise google reklamları varsa hemen google abimize yazacaz bu site spamdır reklamları iptal edin bu kadar.
Bu konuda daha fazla bilgi için şu arkadaşlarımın blogunuda okuyun lütfen. * * * *

Eski wolkanca.com’da Hırsızlar veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, Hırsızlar için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.

Hırsızlariçin 34 yanıt

desteğin için teşekkürler 🙂 bundan sonra böyle.. çalanın google getirisini spam başvuruları ile engellemeye çalışacağız. tabi bu ilk yöntemlerden biri. ileride yeni yöntemlerde gelecek 😉

keşke bizi buhale getirmeselerdi. keşke kendi vatandaşlarımızı, gavura rapor etmek zorunda bırakmasalardı. keşke…
ama çare yok artık.
google raporu bile, hırsızlık yapmalarına engel olmayacaktır….

ama onlar zorluyolar
dediğin doğru bu utanç verici bişey
fakat başka türlüde bunlarla başa çıkılmaz di mi?

haklısın tuğba. başka çaremiz yok….
çünkü ben birini mail yolu ile uyardığımda, "kanunda benim, nizamda, hadi güle güle" deyip, hırsızlığa devam etti…

bu tarz siteleri google'a spam olarak rapor etmek için adsense reklamları kullanıyor olmalarına gerek yok. spam/kopya içerik taşımaları google'a rapor etmek için yeterli.

nasıl bir tedbir olacak bu derseniz, google bu tarz siteleri arama sonuçlarından çıkarıyor. günümüzde trafiğin önemli bir bölümü (dünya ortalaması r) google arama sonuçlarından geldiği için google'ın arama sonuçlarından bir siteyi sayfa olarak ya da toptan kaldırması gayet caydırıcı.

zaten sen de bir örneği varmış gfx
bunlar bence en büyük hırsız kendilerine ait olmayan eserleri çalıp kendilerininmiş gibi sergiliyolar
dileğim hepsini cezasını bulması

az kaldı merak etmeyin bir başbakan olayım hemen olaya müdahele edeceğim yani bir kanun tasarısız netkanunları diye el atarız dert etmeyin hallederiz

başbakan olmana gerek yok. kendin ol, bir şeyler üret, gerisi gelir.
ayrıca blogcularda, çok iyi web programcıları var. ve yakında sorunumuzu çözecekler 😉

ceza dostum ceza ağır cezaa engel olmas cezanladırıcaksın

sert belkis bunlara müebbet hapis versen bile faydasız
kendileri olmasa bile yetiştirdikleri arkalarından geliyo
sadece gfx in dediği gibi programcılar halledebilir bencede

google da sıradan düşerler, ama bizim içeriklerimiz kalmaya devam edecektir. onları kaldırmazlar. yani suçun aslı devam ediyor olacaktır. ve bu kesin çözüm değildir.
şahsım için konuşuyorum, derdim google değildir. ıçeriğimi koruması için google dan yardım bekleyemem. ama blog arkadaşlarımdan çok şey beklyorum….
aslını da isterseniz, insanlardan da soğudum. hiç paylaşım ve yazı yazmak isteği de kalmadı içimde…

destek için saol wolkan..
ayrıyetten google spam formuna bayaa önem veriyormuş.. benim şikayet edip takip aldığım siteyi arama sonuçlarından çıkardı hemde kısa bir sürede… lütfen bilinçlenip spam formunu kullanalım arkadaşlar..

bu yazı çalan hırsızlar aslında ezik insanlar 🙂

ya gfx bunlar seninde dediğin gibi asla bir son bulmayacaklar
bi takım kişiliksiz şahsiyetler yüzünden asla yazmayı bırakmayı düşünme
sen ve senin gibi yazarlar giderse meydan böylerine kalır ve zafer onların olur bizde bunu istemeyiz di mi 🙂

evet osman'ın da dediği gibi adsense reklamları olması şart değil şikayet etmemiz için. ben adsense reklamlarını veya başka reklam varsa bu işin kötü niyetini anlamamız için demek istediğim, adam reklam koymuşsa bu benim emeğimi çalıp haksız kazanç sağlıyor düşüncesi.

"benim emeğimi çalıp haksız kazanç sağlıyor" diyerek sen zaten herşeyi 6 kelimeye sığdırmışsın abicim
bu sanati icra edemiyosa hiç bu işe girmesin böyle insanlar

ya google zaten kuruş kuruş millete para veriyor. adamların reklamlarına tıklayan da yok! haksız kazança bakarsan, bizim bankalar da dünya faiz alıyorlar kredi kartlarından.
bu konuda google a güvenmiyor ve desteklemiyorum.
bir de arkadaşlar dikkat ettiniz mi bu kadar blogcu içinde topu topu 6-7 kişiyiz destekleyen. neden acaba?

bende çok isterim ama sizler kadar başarılı ve seçkin olabilirmiyim bilmiyorum. ve böyle düşündüğün için çok tşk. ederim gfx

o benimde dikkatimi çekiyo walla
demekki herkes sizler gibi diil, benim blog um yok ama sizleri destekleyebildiysem ne mutlu bana
desteklemeyenlerde demek ki o yöntemi kullanıyo

ben de destekliyorum bu hareketi 🙂 çok haklı bir olay.

bu konuyu destekleyip de, aksini yapan, internette bir şekilde hırsızlık yapanlara da yuhhhhhhhhhh! diyorum. allah belanızı versin.

ben de bu yazı hırsızların da oldukça muzdarip olan bir amatör yazarım. yazı mı yazayım, yoksa yazdığım yazılarımı kim çalıp iç etmiş onu mu takip edeyim hiç bilmiyorum. yazıyı izin almadan aldın yayınladın madem keşke altına ismimi ve mümkünse sitemi yazsan ölür müsün? yok ama millet tüketmeye alışmış, bri kopya ve tüketim olayı söz konusu. uyarıdan da anlamayanlar var, işte benim tespit ettiğim ve bir hafta önce uyardığım bir site http://sizkadinlar.blogcu.com/3248478/ buradaki "aşk gel bul beni" adlı yazı bana ait ama sanki anonim gibi gösterilmiş. emeğe neden hiç saygısı yok bu insanların… yakında seri katil olup çalanları tek tek öldüreceğim… çalanlara karşı ne yapılabilirse destek olmaya hazırım… saygılarımla…

volkan abi istersen ben bu yazıyı blogumda yayınlayabilirim senin analtış biçimile değil tamemen kendi yorumlarımla ama özgün içerikde seni gösteririm nasıl olur daha çok sıvarız kolları 😉

ya ben bu hırsızların amına koyim web hırsızlarını diil gerçek hayattaki alnımızın teri ile kazandığımız paraları çalanları sikiyim arkadaşlar 3 leptop 1 lcd tv 1 de ps2 giti ps yi alalı 1 ay olmamıştı 🙁 🙁 orospu çocuklari webde we gerçek dünyada olan hirsizlar bütün hakkim ve hakkimiz haram zikkim olsun

webdekiler için inşallar bilgisayarlari donsun kapanmasin ve kapaninca birdaha açilmasin

gerçek hayattaki hirsizlara ise birgün sizi yakalicam doğdunuza pişman olacaksiniz