Kategoriler
Geyik

Msn’de yanlış yazmanın sonuçları :)

Msn’de konuşurken daha doğrusu yazarken mutlaka ya harfleri yutarım ya da kendim harfleri değiştirir yeni yeni bişeyler üretirim; çok komik olur güleriz aşkımla yazık o da alıştı artık anlıyor Allahtan ama dün akşamki çok kötüydü. Sadece sordum diyecektim ona şunu dedim: sadece osrdum yani harfler yer değiştirdi.. Neyse gülüştük ben koptum tabi. Tam sakinleştim derken bu seferde harf yuttum: kendimi kötü hissettim dedim. Halbuki kötü hissettim diyecektim bunu görünce iyice bir kötü oldum 🙂


Acele ediyorum yazı yazarken ve parmaklarım başka tuşlara basıyor. Bunun bir çaresi yok mu ne yapmalıyım yoksa karizmam her akşam yerlerde.. bunu arkadaşlarıma da anlatıyorum. yani canan aynı akşamda bu kadarı olmaz diyip gülüyorlar.
Yoktur ya ben gibi yanlış yazan. 🙂

WOLKANCA

Konuk Yazar

Msn’de yanlış yazmanın sonuçları :) başlıklı gönderi hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin.

var abicim var
bende senin gibi eksik yazıorum neler neler oluyo
bi ara arkadaşla yazcak bişe bulamadık
ben ya "koşsana" yazmışım
o da doğal olarak "nereye" dedi
yazdığımı bir okudum şok oldum
halbuki ben konuşsana yazmak istemiştim
bunu hala hatırladıkça güleriz 😀

aytaç bu türkçe kullanma muhabbetini buraya taşımak istemiyorum ama yinede bunu yazmadan edemeyeceğim t ürkçe‘nin t si büyük harfle yazılır.

onu bildiğimi zaten biliyorsun, ama ben netteki yazılarda büyük harf kullanmıyorum, bir resmiyeti yok ancak saygısızlık demek değil bu.. ve bilmeni isterim senin türkçe’den anladığın sadece özel isimlerin büyük harfle başladığıdır.. ben küçük “t” kullanarak saygısızlık yapmıyorum, ama siz ordan burdan keserek kendinize yeni bir dil yaratmaya çalışıyorsunuz.. yeni nesil msn türkçesi bu.. gıcığım işte buna gıcık..

siz kendinizi başka bir canlı mı sanıyorsunuz ki kendi kendinize kısaltarak fark yaratmaya çalışıyorsunuz.. adam gibi güzelca yazsanız olmuyor mu.. nedir bu böyle ben buldum ben yazarım, ben farklıyım tripleri.. sizin gibilere gıcık oluyorum biliyor musunuz.. türkçe'yi güzel kullanın.. bu vatan sizin gibiler elinde gidiyor zaten ve şimdide güzel dilimiz gidecek.. iyice alman oldunuz.. "aç bir fıçı bira da iç.."

kimsenin bişey yarattığı yok yazarken yanlışlıkla oluyor ben bunu yazıda dile getirdim lütfen iyi okuyun

muzlupasta’ya laf söylenmedi zaten, belki de biriktirdim içimde, burada görünce buraya yazmak istedim.. ama yanlış bişey değil bunlar, olağan hayatta gördüğümüz, yaşadığımız olaylar işte.. uzatmaya gerek yok zaten.. herkes de farkında büyük ihtimalle ama kabullenilmiş artık.. diyecek bişey yok başka.. teşekkür ederim..

tamam güzel bir açıklama oldu bu ancak yine şahsına özel nitelikte.. ama bu böyle görülmüyor insanlarımızca.. bunu yapanlar kendini farklı gösterme savaşında kıvranan ve bişeyler yaptığını hatta yarattığını düşünen bireyler.. aslında yapılanlar kişiye özgü davranışlar.. bir “evet” demenin kaç değişik yolu var biliyor musun (evet, evt, ewet, ewt, ehet, efet…)..
işte sorun burada ortaya çıkıyor ve “ok” gibi bir ingilizce kelime bile “tamam’ın” yerini almış oluyor.. tamam bu kısa olabilir ama “evet” demek varken “ewet” ne den yani.. “w” harfi “e’ye” daha yakın olduğu için mi.. ve sonrasında yine “e” var zaten.. “t’de” komşu sayılır.. bunu mu düşünüyor insan bir “evet” derken.. zamandan tasarruf değil bu bence..
ya özenti, ya fark arama çabası.. ya da kendini başka bişey gibi gösterip öyle sanma duygusu.. ben zaten biliyorum ki bunlar ileri bir zamanda resmi bir yere verilecek bir dilekçede bir yer alıyor olacak.. ama bunu kimse farketmeyecek.. ama banane diyemiyorum işte, bunu kabul etmek zor..

allah allah ben ne yazıyorum siz ne yorum yazıyorsunuz. bununla bir alakası yok dediklerinin. bişeyi kabul edelim demiyoruz. ben diyorum ki yazarken yanlış yazıyorum ellerim yüzünden oluyor. şahsına yapılmıyor diyorsun ama sizin gibiler yozlaştırıyor deme bari.hala da anlamıyorsanız ben siliyorum yorumları

türkçe, türkiye gibi kelimeleri internette de olsa büyük harfle yazarım tüm blogu dolaşabilirsin varsa hatamız bu hususta düzeltirim.

kişiler özel mesajlaşmalarında istedikleri gibi yazma ve konuşma lüksüne sahiptirler bende arkadaşlarımla telefonda görüşürken bazen bazı şeyleri kısadan sölerim yada iletişim araçlarında kısaltırım bazen vakitsizlikten bazende üşengeçlikten ama bu özel mesajlaşmalarda oluyor özenli davranmadığımız için.
"yeni nesil msn türkçesi güzel başlık olur bu mevzuda bişiler yazacağım şu anlık fikrim insanlar genç veya yaşlı farketmiyor internet meesajlaşmalarında bu türkçe konusuna pek özen göstermiyorlar ve buna mecbur değilller bence tabi eğer yazdıklarını okuyacak birden fazla kişi varsa buna özen göstermeleri gerek. saygıyla.

@aytaç
son kestiğiniz ahkamın bir kısmına katılıyorum ve bunu uyguluyorum örneğin hiç bir zaman bye yazmam ve buna benzer kelimeler kullanmamaya çalışırım kullananıda sevmem ama bu bu altına kestiğimiz ahkamların üzerinde bulunan çok sevgili arkadaşım muzlupastanın yazdığı mevzu bu değil biraz dikkatli ve önyargısız okursanız sadece klavye hatası yani benzetme veya özentilii bişi değil. türkçe meslesini buraya taşımak istemesemde biraz taşıdık ama bu konuda bişiler yazarız altına ahkamlarımızı keseriz bu yazdıklarımıızın muzlupastanın yazısı ile alakası yok.

sen rahat ol canım muzlupastacım.

şahsım adına yazacak olursam çok kitap okuduğum için ve türkçe hocamı çok sevdiğim için türkçe konusunda fazlaca özenli davranırım ve burada çok okunan örnek blogger olarak okuyuculara olabildiğince düzgün türkçe ile yazarım. yazar arkadaşlarada yazar olmadan önce imzalattığım 🙂 imzalatmadım tabi okuttuğum dediğim şeyde olabildiğince sade ve anlaşılır yazılar özenli türkçe kullanmaları.

ya aytaç muzlupasta ne yazmış sen ne anlşamışsın
bizim bişe yarattığımız yok, ama nette uzun uzun yazmakta kimsenin işine gelmez
iki saat kim beklicek

muzlupasta o hataları yapan yalnızca sen değilsin
bir ona bir buna yazı yetiştiremediğim zamanlarda bana da çok olmadı değil
ne oluyorsa millete kimse yazmaz yazmaz sonra sözleşmiş gibi herkes aynı anda yazmaya başlayınca sonunda sonuç öyle oluyor
senin ki çok da önemli değil aslında
benim yazdığım yazı yok mu hiç unutmam
msn de ne halin varsa gör yazacağım klavyede r ile t yan yana görün sonu r olmadı t oldu şok oldum bakmadan göndermişim düzelteyim die ardından gör yazdım ama bu sefer cümle daha kötü oldu
olur böyle hatalar sıkma canını canan hanım

gerçekten de bu hataları yapan tek ben değil mişim aslında ben bunu merak ettiğim için yazdım o yazıyı.. teşekkür ediyorum herkese

cok guldum yaa…
herkes yazilanlari yanlish anlamaya chalishiyo…
muzlupasta nin yazdigi ne? yorumlar ne? :d

ya da benim yazdigim ne arkadashin yazdigi ne? 🙂
sadece laf olsun diye yazdik 🙂
klavyeniz size kalsin.. mouse bana yeter :d

bu bir hata deil ama hızlı yazmanın zararları…
bende bir keresinde kıza camı yani (webcam’ı) yapamıyorum yerinı amı yapamıyorum yazmıştım.. bu kelimeleri yutmak deil yanlışlıktır.

aslında düzeltilebilir hatalar bunlar, yorumlarda yazdığını düşünsene. ve site sahibinin görmediğini 🙂 allah korusun 😛

üşenmezseniz çözüm olarak yazacağınız yazıyı önce ms veya open office gibi imla kontrollü bir programda yazıp daha sonra msn'e kopyalayabilirsiniz.

bence hepiniz bosuna yorum yapıyorsunuz ne gerek var bu kadar küçük bir olayı bu kadar büyütmeye allah sizlere ve sizin gibilere akıl fikir versin millet neleri düsünüyor sizin takıldığınız yere bakın yaa ayıp ayıpp utanın siz fikirler üretiyorsunuz ama bos fikirler üretiyorsunuz gelin babanız size fikir üstüne fikir versin
para almıyoruz 🙂

sizler neden muzlupastanın yazılarını hedef alıp onu incitecek yorumlar yapıyorsunuz bende bunu anlamış değilim.
muzlupasta bizim için çok değerlidir ona yazılan kırıcı sözler onun bizdeki değerini düşürmez sadece yorumu yapanın değerini düşürür.
muzlupastacım sen bakma bunlara heralde birilerini kıracak sözler sarf etmekten keyif alıyorlar.
bizler seni çok seviyoruz hep yanındayız…

qares..! sen iyi misin yavrucum, ya da nerden bakıyosun olaya anlamış değilim.. muzlupasta kim biliyor muyum ben.. sen kime değersiz diyorsun böyle.. yalakalık yapmanı gerektirecek ne var.. ben ne seni ne de muzlpastacığını tanımıyor değilim.. ve olayda bunlarla sınırlı değil ona göre.. yanında olacağını bildireceğin başka konulara odaklan ve böyle basit birşey için ne beni ne de diğerleri aşağılayacak sözler yapma.. ok!

edit: ben ne seni ne de muzlpastacığını tanıyor değilim..

benim de muzlupastayı tanıdığım pek söylenemez
hiç sohbetimiz olmadı onunla ve diğer yazarlarla
hemen hemen blogun ilk kurulduğu zamandan itibaren buradayım sadece yazdıklarından tanırım muzlupastayı ve buraya yazı yorum yazan her kim varsa bir kişinin çok kırıcı yorumundan sonra gitmeye karar verdi ama gidebilir mi arkasında onu seven birçok insan vardı tam bu olayı atlatmışken tekrardan kırıcı yorumlar yapmayın arkadaşlar bunun için muzlupastayı tanımanız gerekmez blog için onca emeği geçmiş bir kişiyi takdir edeceğinize onu kırıyorsunuz
başka da diyeceğim yok sizlerle başa çıkılmaz

ayıp be size. ilk defa böle bişey görüyom. bu nasıl bir forum bu nasıl bir blog.yapamyın etmeyin abiler.valla çok ayıp. bir şekilde kendinizi reklam etmeye çalılşıyosanuz yeriniz burası değil. bu yazının muhatapları kendini çok ii biliyo.hadi eyvallah

evet tam da son olayı atlatmışken yine bişeyler çıkıyor yazı yazma özgürlüğünün de bir sınırı var. kendi bloguma gelen yorumları bir görseniz bir gün yayınlıcam burada ben utanıcama onlar utansın.. tekrar ediyorum buraya yalakalık yapmak için yorum ya da hakaret edici sözler yazmak için girmiyoruz. blogu,yazarları,yazıları bişeyleri beğenmiyorsanız susun bari açmayın sayfamızı ben istemiyorum böyle kişileri, benim yazılarıma yorum yapmasın kötü niyetli kişiler. bu yazıya yorum yapılmasına izin vermiyorum artık..the end

bu ne lan.. adam yanlış yazmış komik olsun diye koymuş oraya (komik de).gereksiz tartışmalara gerek de yok zaten….sanki hiçbir kardeşimiz msn de konuşurken hiç hata yapmıyor.türkçe'yi bozan da yok zaten.pc de selam yazacağıma selam yazarım bu da türkçenin bozuldupu anlamına gelmez……doktorlara da dr. denince türkçen mi bozuluyor.saçma işler kardeşim bunlar.tartışmak istiyosan sabah güzel programlar war.
'ben lafimi ortaya koydum.isteyen alir gider, istemeyen birakir kaçar.'

ben de gıcık oluyorum "slm, nbr, bye" yazanlara. güzel türkçe kullanmak hiç zor değil. öğrenciler için yazıyorum: siz yazılıda örneğin "karekök" yerine "krkk" mı yazıyorsunuz? yazılıda "k" veya "g" yerine "q" mu kullanıyorsunuz?