Kategoriler
Blog

Türkiye’nin en iyi topluluk blogu seçildik

Blog Ödülleri
Bu yıl ilki Microsoft Türkiye’nin ana sponsorluğunda Blog Konferansı ile birlikte düzenlenen Blog Ödülleri’nde Türkiye’nin en iyi Komunite / Topluluk blogu wolkanca.com seçildi.
En çok oy verilen bloglardan biri Blog.wolkanca.com olmuş, buna gerçekten çok şaşırdım, oy vermiş tüm arkadaşlara teşekkür ederim.

Konferans ve Blog Ödülleri Galatasaray Üniversitesinde yapıldı, programa uygun olarak üniversitenin konferans salonun da gerçekleşen ikinci panelde moderatör Tunç Kılınç’dı. Konferansın en eğlenceli ve hoş bölümü bu bölüm oldu, Nahnu.Org blogunun yazarı Bünyamin’e olan ilgi konu paradan açılınca bana kaydı, geçmişte yapılan Blog Yazarları toplantılarının, sanırsam ilkinde ev kiramı blogumun geliri ile karşıladığımı söylemem uzun yıllar unutulmayacağa benziyor. Elbette İstanbul’da ev kiraları semtlere göre çok farklı fiyatlarda, miktarı söylememiştim. İyi ki de söylememişim.

2008 Blog Ödülleri


Arda Kutsal ile Blograzzi konusunda ayak üstü uzunca bir sohbetimiz oldu. Selim Yörük ile Tymphony hakkında sohbetimiz oldu, en büyük hayranlarından ve en çok dinleyenlerden, dinletenlerden biri olduğumu belirttim, söyledim. Bünyamin ile çok kısa bir tishort sohbetimiz olabildi, konferans ara zamanları o kadar azdı ki herkes ile sohbet edemesem de zaten oradaki hemen herkes ile uzun zamandır çok sıkı dost gibiydik.
Sırf beni görmek için oraya gelmiş bir kaç arkadaşımda vardı, onlarla da uzun sohbetlerimiz oldu. Tunç abinin sahnede aman wolkanca’nın diline düşmeyelim nemelazım deyişi çok hoşuma gitti.
Orada bulunan insanların hepsi blogların önemini ve yakın gelecekte web’in, internetin izleyeceği rotayı bilen ve şekillendirecek insanlardı.

Benim için ödülden ziyade en büyük mutluluk geçmişten beri bizlerin hep hayalini kurduğu bir organizasyonun çok başarılı ve oradaki herkesin de emminim bloglarında yazacağı gibi mükemmel olması idi.

Konferans ve akşam o kadar verimliydi ki tümünü bu kısacık vakitte hemen buraya yazamayacağım, kudra* olarak tanıdığımız blogcu Pınar hanım, videoman Gökçen, Selçuk hoca, Pazarlama ve bloglar üzerine nefis bir sunum gerçekleştiren Zeynep hanım, komünite bloglar ve siteleri bigumigu hakkında konuşan Aygül ve eşi Yalçın. Aygül ve eşi Yalçın’ın bigumigu hikayesi oldukça ilginçti, bigumigu hakkında merak edilen hemen her şeyi açıkladılar, ördekler, kunduzlar ve çocuk yapmama kararları, kedilerinin ismine kadar öğrenmiş olduk.

Bir diğer güzellik ise bir kaç sene önceleri Blog kardeşliği zamanından tanıştığımız arkadaşım Ömer’in gecede sürpriz çekilişte Pda cep bilgisayarı hediyesini kazanması oldu.

Blog Konferansı ve Blog Ödülleri başta Microsoft’un olamak üzere aşağıdaki sponsor olan firmalarında desteği ile, Eray Endeş’in abartısız gecesini gündüzüne katarak yaptığı çalışmalar ile gerçekleştirildi. Ödülü alırken aslında bu ödülü benden çok Eray’ın hak ettiğini söyledim, kendisi Selim’in de dediği gibi “Olsa ne güzel olur” deyip, altına elini sokmaya çekindiği bir şeyi şahane bir şekilde gerçekleştirdi.

Bu organizasyonda emeği geçen ve wolkanca.com’a oy verip onun Türkiye’nin en iyi komunite/topluluk blogu olarak birinci olmasını sağlayan tüm arkadaşlara teşekkür ederim.

Sponsorlar;
MediaCat Kurumsal Haberler Turhost Hosting Hizmeti haber 262
MDM Bilişim Teknolojileri Fikri Mühim Blograzzi vodaco

Blog Ödülleri Sonuçlar // Diğer tüm verileri Blog Ödülleri blogundan takip edebilirsiniz.

Kişisel Bloglar kategorisi
1. beyn.org – Barış Ünver
2. nahnu.org – Bünyamin Ayar
3. omerenis.wordpress.com – Ömer Enis Şen

İş Dünyası Kategorisi
1. webrazzi.com – Arda Kutsal
2. ceoyavuz.wordpress.com – Yavuz Selim Şen
3. bulasicidelilik.com – Youthrep

Komünite – Topluluk kategorisi
1. wolkanca.com – Volkan Yılmaz
2. bigumigu.com – Aygül ve Yalçın Pembecioğlu
3. otobuste.blogspot.com – Murat Kaya

Reklam – Pazarlama kategorisi
1. fikiratolyesi.com – Tunç Kılınç
2. elmaaltshift.blogspot.com – Fırat Yıldız
3. selimtuncer.blogspot.com – A. Selim Tuncer

Teknoloji kategorisi
1. siberkultur.com – Eren Emre Kanal
2. dmry.net – Hakan Demiray
3. yakuter.com – Erhan Yakut

Kültür – Sanat kategorisi
1. gunesintamicinde.com – Süleyman Sönmez
2. jiklet.com – Burak Kaynak
3. azpismis.com – Hakkı Ceylan

Hobi kategorisi
1. edasuner.com – Eda Suner
2. misssgibi.com – Zerrin Damgacı
3. geziyorum.net – Emre Tok

Spor kategorisi
1. webaslanlari.blogcu.com – Murat Şahin
2. acetoblog.com – Bülent Timurlenk
3. bahsettinabi.com – Yalçın Onur

Haber – Gündem kategorisi
1. okanyuksel.net – Okan Yüksel
2. cagatayca.com – Çağatay Aktürk
3. dusunceler.org – Tarık Suat Demren

Eğlence kategorisi
1. elifsevvalsolmaz.blogspot.com – Şevval Elif Solmaz
2. delifikir.org – Lotus Medya
3. geyikmuhendisi.com – Orçun Taşar