Kategoriler
Blog

Türkiye’nin en iyi topluluk blogu seçildik

Blog Ödülleri
Bu yıl ilki Microsoft Türkiye’nin ana sponsorluğunda Blog Konferansı ile birlikte düzenlenen Blog Ödülleri’nde Türkiye’nin en iyi Komunite / Topluluk blogu wolkanca.com seçildi.
En çok oy verilen bloglardan biri Blog.wolkanca.com olmuş, buna gerçekten çok şaşırdım, oy vermiş tüm arkadaşlara teşekkür ederim.

Konferans ve Blog Ödülleri Galatasaray Üniversitesinde yapıldı, programa uygun olarak üniversitenin konferans salonun da gerçekleşen ikinci panelde moderatör Tunç Kılınç’dı. Konferansın en eğlenceli ve hoş bölümü bu bölüm oldu, Nahnu.Org blogunun yazarı Bünyamin’e olan ilgi konu paradan açılınca bana kaydı, geçmişte yapılan Blog Yazarları toplantılarının, sanırsam ilkinde ev kiramı blogumun geliri ile karşıladığımı söylemem uzun yıllar unutulmayacağa benziyor. Elbette İstanbul’da ev kiraları semtlere göre çok farklı fiyatlarda, miktarı söylememiştim. İyi ki de söylememişim.

2008 Blog Ödülleri

Arda Kutsal ile Blograzzi konusunda ayak üstü uzunca bir sohbetimiz oldu. Selim Yörük ile Tymphony hakkında sohbetimiz oldu, en büyük hayranlarından ve en çok dinleyenlerden, dinletenlerden biri olduğumu belirttim, söyledim. Bünyamin ile çok kısa bir tishort sohbetimiz olabildi, konferans ara zamanları o kadar azdı ki herkes ile sohbet edemesem de zaten oradaki hemen herkes ile uzun zamandır çok sıkı dost gibiydik.
Sırf beni görmek için oraya gelmiş bir kaç arkadaşımda vardı, onlarla da uzun sohbetlerimiz oldu. Tunç abinin sahnede aman wolkanca’nın diline düşmeyelim nemelazım deyişi çok hoşuma gitti.
Orada bulunan insanların hepsi blogların önemini ve yakın gelecekte web’in, internetin izleyeceği rotayı bilen ve şekillendirecek insanlardı.

Benim için ödülden ziyade en büyük mutluluk geçmişten beri bizlerin hep hayalini kurduğu bir organizasyonun çok başarılı ve oradaki herkesin de emminim bloglarında yazacağı gibi mükemmel olması idi.

Konferans ve akşam o kadar verimliydi ki tümünü bu kısacık vakitte hemen buraya yazamayacağım, kudra* olarak tanıdığımız blogcu Pınar hanım, videoman Gökçen, Selçuk hoca, Pazarlama ve bloglar üzerine nefis bir sunum gerçekleştiren Zeynep hanım, komünite bloglar ve siteleri bigumigu hakkında konuşan Aygül ve eşi Yalçın. Aygül ve eşi Yalçın’ın bigumigu hikayesi oldukça ilginçti, bigumigu hakkında merak edilen hemen her şeyi açıkladılar, ördekler, kunduzlar ve çocuk yapmama kararları, kedilerinin ismine kadar öğrenmiş olduk.

Bir diğer güzellik ise bir kaç sene önceleri Blog kardeşliği zamanından tanıştığımız arkadaşım Ömer’in gecede sürpriz çekilişte Pda cep bilgisayarı hediyesini kazanması oldu.

Blog Konferansı ve Blog Ödülleri başta Microsoft’un olamak üzere aşağıdaki sponsor olan firmalarında desteği ile, Eray Endeş’in abartısız gecesini gündüzüne katarak yaptığı çalışmalar ile gerçekleştirildi. Ödülü alırken aslında bu ödülü benden çok Eray’ın hak ettiğini söyledim, kendisi Selim’in de dediği gibi "Olsa ne güzel olur" deyip, altına elini sokmaya çekindiği bir şeyi şahane bir şekilde gerçekleştirdi.

Bu organizasyonda emeği geçen ve wolkanca.com’a oy verip onun Türkiye’nin en iyi komunite/topluluk blogu olarak birinci olmasını sağlayan tüm arkadaşlara teşekkür ederim.

Sponsorlar;
MediaCat Kurumsal Haberler Turhost Hosting Hizmeti haber 262
MDM Bilişim Teknolojileri Fikri Mühim Blograzzi vodaco

Blog Ödülleri Sonuçlar // Diğer tüm verileri Blog Ödülleri blogundan takip edebilirsiniz.

Kişisel Bloglar kategorisi
1. beyn.org – Barış Ünver
2. nahnu.org – Bünyamin Ayar
3. omerenis.wordpress.com – Ömer Enis Şen

İş Dünyası Kategorisi
1. webrazzi.com – Arda Kutsal
2. ceoyavuz.wordpress.com – Yavuz Selim Şen
3. bulasicidelilik.com – Youthrep

Komünite – Topluluk kategorisi
1. wolkanca.com – Volkan Yılmaz
2. bigumigu.com – Aygül ve Yalçın Pembecioğlu
3. otobuste.blogspot.com – Murat Kaya

Reklam – Pazarlama kategorisi
1. fikiratolyesi.com – Tunç Kılınç
2. elmaaltshift.blogspot.com – Fırat Yıldız
3. selimtuncer.blogspot.com – A. Selim Tuncer

Teknoloji kategorisi
1. siberkultur.com – Eren Emre Kanal
2. dmry.net – Hakan Demiray
3. yakuter.com – Erhan Yakut

Kültür – Sanat kategorisi
1. gunesintamicinde.com – Süleyman Sönmez
2. jiklet.com – Burak Kaynak
3. azpismis.com – Hakkı Ceylan

Hobi kategorisi
1. edasuner.com – Eda Suner
2. misssgibi.com – Zerrin Damgacı
3. geziyorum.net – Emre Tok

Spor kategorisi
1. webaslanlari.blogcu.com – Murat Şahin
2. acetoblog.com – Bülent Timurlenk
3. bahsettinabi.com – Yalçın Onur

Haber – Gündem kategorisi
1. okanyuksel.net – Okan Yüksel
2. cagatayca.com – Çağatay Aktürk
3. dusunceler.org – Tarık Suat Demren

Eğlence kategorisi
1. elifsevvalsolmaz.blogspot.com – Şevval Elif Solmaz
2. delifikir.org – Lotus Medya
3. geyikmuhendisi.com – Orçun Taşar

kişisel 'de 1. nahnu.org istiyorduk olmadı 🙁 blog.wolkanca.com teselli oldu 🙂 tebrikler 🙂

çok teşekkür ederim volkan. özelliklie ödülü alırken yaptığın konuşma beni çok mutlu etti.

tebrikler, başarılarının devamını dilerim.

tebrik ederim öncellikle kaliteli içerik kaliteli olmayan microsoft ödüllerinden daha çok şeyi hakediyor. ama yine de eray abi harika bir organizasyon gerçekleştirmişe benziyor.bundan sonrakini yazın yapın da taa doğulardan da millet katılsın.olmuyor böyle bari siz bize azınlık muamelesi yapmayın.iddaa oynasaydım 10 7 tuttururmuşum.seneye iddaalı yapalım bunu 🙂 herkes kazansın

tebrikler adaş, hem konferasn hemde ödül töreni harikaydı. bu arada kiranın yarısı muhabbetinide unutmadım 🙂

selamlar

biz teşekkür ederiz ; tesellimiz 🙂 kişisel ve topluluk kategorisinde artık 🙂

volkancığım,
tebrik ederim.. daha güzel ve başarılı günleri görmemiz dileğiyle..
selam sevgilerimle.
suat.

sana attığım oylar helal olsun beklediğim gibi bir sonuç yanlız nahnu kişiselde bizi hüsrana uğrattı 😛 canı sağolsun kazananları tebrik ederim.

tebrikler volkan. ilgiyle blogunu izlemeye devam edecegiz…

tebrikler kardeşime, ödüllerinin kolleksiyona dönmesini ve hatunlara "gel ben sana evde blogumdan kazandığım ödülleri göstereyim" dediğin günlere varmanı dilerim 😉

volkan abi sana demiştim, hazırlıklı ol ben seni sahnede ödül alırken göreceğim diye ama inanmamıştın. evet dediğiniz gibi kişisel de 1. olan beyn bile inanamadı nahnu' nun birinci gelemediğine. eray abiyi ve ise canı gönülden tebrik ediyorum herşey mükemmeldi, seneye görüşmek umudu ile.

süper yaa, sonuçlara gerçekten çok sevindim çünkü zevkle takip ettiğim başarılı bir çok arkadaşım derece yapmış valla tebrikler. başta sen, sonra eda suner, elifşevval ve geyik mühendisi… hepinizi tebrik ediyorum arkadaşlar.

tebrikler ediyorum,gerçekten sizin adınıza çok sevindim çünkü bu ödülü sonuna kadar hak ediyor bu blog..

herhalde yani başka kim olacak wolkanın yerine bakıyım 🙂

kutlarım seni dostum. valla taaa en sabahtan ilk kutlayan ben olacaktım ama tabi blogun açılmadığı için yazamadım 🙁 (al bak şimdide gitti blogun. neyseki bu sefer yedeğini almıştım yorumumun )

bende vardım ama tabi pek umudum yoktu. neyse ilerde inşallah 🙁 (yani belki). zaten öyle bir çabamda yok. şu sıralar taşınmak şablon arıyorum 🙂

tekrar tebrikler. bu organizasyonda taşın altına elini koyan herkese teşekkür ediyorum. bu daha ilkti. devamı hep gelir ve bir gelenek olur 🙂

hadi 2. kez öpüyorum en salyalısından seni gıcık volkan 🙂

volkancım seni ve tüm blog.wolkanca yazarı arkadaşlarımı kutluyorum. ödüller alındı,konuşmalar,kutlamalar yapıldı ama beni en mutlu eden yanı insanların bloglar üzerinden nasıl güzel dostluklar kurduğunu görmek oldu.iyiki de onca yolu tepip gelmişim 🙂 nice güzel günlerde bir arada olmak dileğiyle.yürekten kutlarım 😉

tebrikler volkan… istanbul da olmama rağmen ve hatta konferans sırasında onunden geçmeme rağmen gelemedim içeriye.. acil işlerim var idi.. bir dahakine kısmet inşallah belki o zaman bende bir blog ile katılırım….

ya yalnız en şık senmişsin ya söylemeden geçemicem. oraya ödül almaya gelenler niye şöyle ciddi giyinip gelmemişler yaw. ödülü veren de ceketsiz çıkmış. çok mu sıcaktı bir ceketle duramadı. eray kot üstü ceket giymiş neyse yırttı 🙂

burdan sesleniyorum. bakın madem ciddi bir iş yapılıyor. ilk kıyafetle başlar. dikkat lütfen. evde blog yazmaya benzemez yahu 😛

@tamkarışık
teşekkür ederim o sizin güzelliğiniz, ben oy veren arkadaşlara saygılı olamk için ceketimi ilikledimde çıktım oraya. ödül bana değil bloga onun okurları verdi.

tebrik ederim.başarılarınızın devamını dilerim..