Kategoriler
Blog

Blog yazarlığı ve zaman planlaması üzerine

Blog yazarlığında başarıya ulaşmanın yolu elbette ki zamanla alakalı olmuştur. Zamanı doğru kullanmak buradaki en büyük faktördür. Blog yazarken de bir çok blogcu zamanı hiçe sayarak blog tutmaya başlar. Zamanlamanın iyi ayarlanmaması hasebiyle de çoğu kişi hüsrana uğrar. Ben bu yazımda blogcuların zamanlamasına ilişkin araştırdığım bir kaç bilgiyi paylaşmak istiyorum.

    Öncelikle Blog yazarken şunları sorabiliyor muyuz?

  • Blog yazarken kullanabileceğim zaman ne kadardır? Gün. Ay ve yıla böldüğümde ne kadar zaman harcarım?
  • Haftanın hangi günlerini blog yazmaya ayırabilir, hangi günlerinde diğer işlerimi yaparım?
  • Blog yazmam için günde kaç saat çalışmam lazım?
  • Blog yazmaya ayırdığım süreyi nasıl planlı ve programlı olarak uygularım?
  • Zaman planlamanız başarılı oluyor mu? Başarı yüzdeniz kaç?
  • Blog yazarken uyguladığım eksikliklerin nedenlerini nelerdir? Bu eksiklikler ve nedenleri nasıl ortadan kaldırabilirim?
  • Blog yazarken uyguladığım zamanlamayı verimli görüyor muyum?

Bunların cevabını verebiliyorsak ne mutlu bize.
Tabi bunları yaparken yukarıda belirttiğim gibi zamanlama çok önemlidir. Her
şeyden önemlisi yapacağınız işin ciddiyetine varmanız. Nasıl her işimizi plan ve programla yönetiyorsak blog yazarlığında da dediğim etkenlerin yeri var.

blogger


Blog yazarlığı hakkında yazılarımı önümüzdeki günlerde de sürdüreceğim. Burada Yazarken yaptığım plan şu şekilde yazacağım konuyu seçiyorum. Üzerinde en az 3 gün araştırma yapıyorum. Bilgilerin yeterli olduğuna kanaat getirdiğimde ise kaleme alıyorum. Siz siz olun yazdığınız yazıyı her defasında yüksek sesle bir kez daha okuyun. Emin olun faydasını göreceksiniz.

Yazar notu: Blog yazarlığında başarıya giden yol konulu bir yazı hazırladım. Wolkanca’da paylaşacaktım ama buraya bu yazı kısmet oldu 🙂 Burası için çok güzel bir konu üzerine araştırma yapıyorum.. Kısa zaman içinde paylaşacağım.
Saygılarımla. Suat.