Google ban ile ilgili bir bilgi

R10'u severek takip ederim, fazla karışmam etlisine sütlüsüne, bence Türkiyedeki parmakla sayılabilecek kadar az olan bir kaç kaliteli forumdan biridir. Google hizmetleri (adsense, adwords, vs.), arama motorları ve webmaster olarak adlandırılan kişilere yönelik bilimum faydalı ve bazen şaşırabileceğiniz ilginç bilgiler ile dolu, tartışmaların her zaman seviyeli ve verimli olduğu, çok iyi yönetilen bir forumdur.
Bu zamana kadar yönettiğim bir çok site Google arama motoru tarafından banlandı, Google Ban demek kısaca Google arama motorunun ilgili siteyi Google aramalarından ihraç etmesidir, yani site ve sayfalarını komple Google aramalarından siler, sonuçlarda çıkartmaz. Google tarafından banlanmış bir siteniz varsa Google size çok büyük olasılıkla bir uyarı göndermiştir, bu uyarı eğer Google Webmaster Tools kullanıyorsanız orada görünür, eğer Google Webmaster Tools kullanmıyorsanız ilgili site adresine örneğin; webmaster@ilgilisite.com, info@ilgilisite.com, contact@ilgilisite.com, support@ilgilisite.com, bilgi@ilgilisite.com mail adreslerine uyarıyı gönderir. Bu uyarıda Google'ın ban gerekçesi yazılıdır ve tabii ki Google aramalarının sizin için önemini göz önünde bulundurursak kritik öneme sahiptir. İşte bu noktada tavsiyem, tavsiyemiz, sizin sitenizin yukarıdaki gibi en az bir mail adresi olsun veya varsa bir mail adresi sitenize ait diğer sitenizin mail adreslerini bu var olan mail adresinize yönlendirin.
[via]

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.

Google ban ile ilgili bir bilgiiçin 17 yanıt

anamm 🙂 eskiden davetiye ile alıyordu şimdi ücretsiz üye alımı başlamış ., ben mi yeni görüyorum acaba ne mutlu bana. şükür ki google banlamadı ,

valla benim sitem banlıydı google da ne bir mail geldi nede webmastertool dan geri döndüler. 3 ay banlı kaldı şimdi açtılar : ) umarım banlamazlar gene bütün emekler yarım kalıyor.

sitelerinizde catcall (tümünü yakala) mail sistemini de kullanabilirsiniz. kendinize mail gönderecek bir adres belirlersiniz, alış işini de alan adına gelecek tüm mailleri alması için ayarlarsınız, google nereye gönderirse göndersin maili alırsınız.

dün itibariyle siteme google'dan ziyaretçi gelmemeye başladı bugün ise bıçak gibi kesildi. banmıdır sandboxmudur dalgalanmamıdır bilmem ama koyuyor adama. kendimi belediye tarafından işyeri süresiz mühürlenmiş biri gibi hissediyorum. diyecek çok lafım var ama "diyecek birşey bulamıyorum" diye kapatmak istiyorum konuyu.

@cengiz

eğer buraya yorum yazdığın blogun cengizturk.net den bahsediyorsan banlı değil, şuradan bakabilirsin banlımı değil mi diye. aramalarda çıkıyor. banlandığında google siteyi komple kazır, izi kalmaz, yani banlı değil cengizturk.net başka bir şey var.

evet birşey var ama ne? çözemedim. yalnız son 2 haftadır 5-10 site ile link değişimi yaptım. ilk aklıma gelen o. dalgalanmadır bekle birkaç gün sabret diyenler var. birde sandbox dedikleri şey var. eğer sandbox ise kapatıp dükkanı gideyim.

benim de seo sitem var ve bu konuyla ilgili de yazı yazmayı düşünüyorum güzel bir kaynak iyi çalışmalar..

sitelerinizde catcall (tümünü yakala) mail sistemini de kullanabilirsiniz. kendinize mail gönderecek bir adres belirlersiniz, alış işini de alan adına gelecek tüm mailleri alması için ayarlarsınız, google nereye gönderirse göndersin maili alırsınız.

alakası yok nerde düzenbaz r10 da lafım adminlere kendiini bgenmiş küfürbaz adminler r10 a boykot ediyorum