Microsoft'da sonunda Web-2.0

Microsoft Microsoft yeni sitesini görücüye çıkardı. Microsoft'un eski sitesi gerçekten çok basit bir siteydi ben hiç beğenmiyordum tablolarla oluşturulmuş ve zamanımız standartlarına uygun olmayan geri kalmış bir site olarak düşünüyordum.

Microsoft yeni bir sayfa düzenine sahip olan ABD web sayfasını görücüye sundu. Fakat öte yandan sayfa şu an Beta aşamasında. (http://preview.microsoft.com) İşte sayfadaki yenilikler:

Web-2.0 Dolaşım Tipi

Microsoft'un yeni ABD web sayfası Browser penceresinin sağında Web 2.0 stilinde bir dolaşım menüsüne sahip. Bu Kategorideki seçenekler Software & Services’ten aşağıya Firma Profilinin altında About Microsoft'a kadar ulaşıyor. Güzel: Kullanıcı tablodaki bağlantıların birine tıklıyor, bu bağlantıdaki web sayfalarının bir ön izlemesi ekrana geliyor, kullanıcı da buna göre istediği sayfaya çabucak ulaşıyor.

İçerik eğilimli Menü

Microsoft'un yeni web sayfasının altında içerik eğilimli bir menü bulunuyor. Örneğin burada müşteriyle alakalı bağlantılar bulunuyor, kullanıcının bu bağlantılara tıklamasına gerek kalmadan Office 2007'de ve Windows Vista’da olduğu gibi otomatik olarak bağlantının üstüne imleci getirdiğinizde içerik ortaya çıkıyor.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.