Kategoriler
Internet

Google Adsense yedek reklamları kullanmak

Web sitesinde Google Adsense reklam politikalarına(içerik ya da yerleşim vs.) aykırı bir içerik Google Search veya diğer kurallara aykırı olmayabilir, yani Google Adsense reklam politikaları/kuralları diğer Google ürünleri ve diğer ilkelerden bağımsızdır. Bir web sitesi Google Adsense kurallarına aykırı olması o web sitesinin arama sonuçlarındaki sıralamasına etki etmez aynı şekilde bir web sitesi Google Search kurallarını ihlal ediyor olsa bile Google Adsense politikalarına uyduğu sürece reklamlar gösterime devam eder.

myads google adsense

Böyle durumlarda içerik siteleri sık karşılaşıyordur, önreğin bir haber sitesinde her türlü haber vardır ve bazı haberlerin içeriği Google Adsense reklam politikalarına aykırıdır, dolayısıyla diğer tüm sayfalarda Google Adsense reklamları görünürken ilgili haber sayfasında Adsense reklamı gözükmeyecektir. Google Adsense reklamı görünmeyen sayfalarda reklam alanı genelde boş görünür çünkü Adsense panelinde varsayılan olarak reklam yoksa “boş alanı göster” seçeneği seçili durumdadır.

Google Adsense “yedek reklamları” kullanarak alanın boş kalması yerine dışarıdan bir URL göstererek reklam gösterilmeyen sayfalarda Adsense reklam birimlerinin içine “iframe mantığı” ile başka şeyler gömebilirsiniz, bu bir resim, video ya da html sayfa olabilir. Ekran görüntüsünde de gördüğünüz gibi eğer bir sayfada reklam yoksa “Show other ads from another URL” seçeneğini seçerek hemen altında gösterilecek URL’i yazıyoruz, artık yedek reklamlar ile Google Adsense reklam politikalarına uygun olmayan sayfalarınızdan farklı bir reklam ağı ile para kazanmaya devam edebilirsiniz.

Bazı sorularınız olabilir mesela Google Adsense kullandığım web sitemde başka reklam ağlarından reklamlar gösterebilir miyim gibi, bu tür sorularınızı lütfen yorum kısmından sorun. Facebook yorumlardan sorarsanız şayet yorumunuzu görmem biraz geç olur fakat normal yorum kısmından yazarsanız mutlaka görüp cevap yazarım.

Konu hakkında detaylı kaynak: http://j.mp/H6dXqd

Sayfalarınız için hedeflenmiş reklamlar yoksa, Google, reklamlar yerine şeffaf bir alan gösterir. Ancak, Google hedeflenmiş reklamlar gösteremiyorsa, bir renk, resim, HTML sayfası veya reklam sunucusu görüntüleyecek yedek reklamlar ayarlayabilirsiniz. Bu yolla, reklam alanınızın her zaman verimli şekilde kullanılmasını sağlayabilirsiniz.