Kategoriler
Gündem

4 Yaş 4 Ay 4 Günlük – 200TL – 7 bin TL

Haberleri izlerken acaba bugün neye zam gelecek diye düşünen çok kişi vardır, aslında birçok ülkeye göre, yaşam koşulları daha iyi olan bir ülkede yaşıyoruz. Evet belki şikayet ettiğimiz ya da bize sıkıntı olan bazı şeyler var ama sonuçta cenette yaşamıyoruz öyle değil mi? Elbette hayatın zorluklarına gögüs germek zorunda kalacağız, önemli olan yönetim ya da şöyle söyleyelim yöneten.

Ben yeniliklere açık bir millet ollduğumuzu düşünüyorum.
imagesCAHN24F4


Tabii bir de hükümetin yaptığı her değişiklikte, kapıda olay çıkarmayı bekleyen yüzlerce şahsiyet var, bu şahısların amacı ise gerçekten yapılan değişikliğe karşı olmak ve daha önceki düzenin devamını istemek mi yoksa kapıda uzun zaman beklemenin verdiği yorgunluğu atmak mı artık gersini siz düşünün.

Konuşulması gereken o kadar çok konu varken, doğru verilmiş bir kararı tartışmak herhelde boş konuşanların işidir diye düşünmekten kendimi alamıyorum. Evet karar doğru (4+4+4) kesinlikle. Zira bir çocuğun her türlü bilgiyi en iyi kavrayabileceği 4 yaş, 4 ay, 4 gün’dür diyen Hz. Muhammeddir. Bunun tartışılacak bir konu olmadığı çok açıktır.

Günümüzde tartışılacak daha mühim konular var ki, bunlar çok vahim durumlardır. Hatta unutulmuş ya da yeterli olmayan hizmetlere maruz kalmış, ciddi anlamda yoksullar vardır, emekli olmuşlar bile 7 bin TL (7milyar) maaş alırken, seçilen milletvekillerinin, bakanların, başbakanın bile bilmediği yerlerde, çok kötü şartlarda yaşayan daha doğrusu yaşamaya çalışan insanlar var. 200TL maaşla sigortasız 12 saat çalışan insanlar var. Hatta bu çalışanlar belki iki kişinin yapacağı işi tek başına yapmak zorunda, üstelik başka iş bulamayacağından korktuğu için kendini avutup aylarca o 200TL’nı bile alamayan buna rağmen sesini çıkarmayan çalışanlar var.

Seçen millet 200TL çalışa dursun, seçilenler milyarları saçarak dolaşa dursun, olacak iş değil.


islam tükmen – jjj_kral44@ – https://wolkanca.com/ekle/
çok konuşulanlar – milletvekilleri, bakanlar