Dreamhost’daki son yenilikler

dreamhostappsDreamhost geçen gün blogunda DreamHost Apps davet kodlarını yazdı. Bedava hosting hizmeti dağıtıyor kısaca, ayrıntıları Hakan'ın yazısından okuyabilirsiniz.

Free Application Web Hosting: DreamHost Apps başlıklı bu hizmette kullanılabilen web uygulamaları, WordPress, Drupal, Zenphoto, PHPbb, Mediawiki ve Google Apps.

Önemli not yine Hakan'ın blogundan;

Dreamhost bu kadar şeyi bedava veriyor ama Dreamhost'a para verenleri de kızdırmaması da lazım değil mi? Bu nedenle aynen şu cümlelerle özetlemişler Dreamhost Apps kullanıcılarını bekleyen sürprizi: "Dreamhost Apps kullanıcıları FTP erişimini, SSH erişimini, email hatta teknik desteği bile şimdiden unutabilirler."

Giriş seviyesinde olan bloggerlar için kendi domainini satın alıp kullanabilecekleri veya isterlerse alanismi.dreamhosters.com ücretis gibi bir alanla kullanabilecekleri üceretsiz ve güvenilir bir servis olduğunu düşünüyorum

Bunun yanında Dreamhost VPS(DreamHost PS) kullananlar içinde bir yenilik sunucu kaynaklarını düzenleyebildiğiniz kısımda grafik arayüzünde oldu.

Bu alanda sunucunun kaynaklarını site veya sitelerinizin o anki trafik yoğunluğuna göre anlık olarak değiştirebiliyorsunuz, örneğin o an çok yoğun bir trafiği varsa sitenizin kaynakları 100mb dan 500mb a yükseltiyorsunuz ve diyelimki bu yoğunluk ertesi sabah bitti ve siz yine kaynakları eski haline çeviriyorsunuz bu sayede sadece o süre zarfı içinde o miktar kadar ödeme yapıyorsunuz. Kısacası bu kontör almak gibi bir şey.

İşte yeni arayüz bu şekilde;
vserver manage resources

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.

Dreamhost’daki son yenilikleriçin 3 yanıt

kaynak miktarını ayarlama vs. anlıyorum ama bu dreamhost bant genişliği işiyle nasıl başa çıkıyor.terabayt terabayt bant genişliği dağıtıyor, diğer maliyetler elektrik, bakım ve vps'lerde aynı makinadaki diğer siteleri rahatsız etmemesi amaçlı ama bant genişliği! doğrudan para demek, en azından türkiye'de. türkiye'de yıllık 20 ytl'ye 5 gb bant genişliği veren firmalar var, hepsi de bunu zararına yapıyor. her kullanıcının bant genişliğinin tümünü kullanmayacağını düşünüyorlar, dreamhost da aynı ama türkiye'deki firmalardan çok daha fazla talep görüyor, mutlaka çok yüksek bir bant genişliği kullanımı olmalı. buna rağmen paketlerinin pahalı olmaması ilginç.