Kategoriler
Internet

Mp3lerinizi yükleyip blogunuzda dinletmek için

En sık sorulan sorulardan biride budur, blogumda istediğim bir müzik parçasının çalmasını istiyorum mp3 dosyasını yükleyip bağlantı adresi alabileceğim bir site lazım. Bu soruyu soran blogcu eğer bir Live Spaces kullanıcısı ise ona direk link veren bir site gerekir çünkü Live Spaces Media Player eklentisini kullanarak kullanıcıya müzik parçasını çaldırır. Şurada işe yarar bir sürü ücretsiz hosting servisi vermiştim ve şimdide Live Spaces kullanan arkadaşların işine çok yarayacak bir kaç site adresi daha burada yazmak istiyorum.

İlk site Minorcrisis.net, bu siteye kolayca üye olup istediğiniz şarkıyı yükleyip url (bağlantı adresi) alabilirsiniz bu bağlantı adresini Live Spaces nizde bulunan Media Player a yazarak şarkınızı çaldırabilirsiniz. Minorcrisis.net’de isterseniz şarkı yüklemedende daha önce yüklenmiş şarkıları arama fonksiyonu sayesinde aratıp bulmanızda mümkün. Örneğin; linkin park araması yaptığımızda sonuçlar şöyle ve Linkin Park – What Ive Done şarkısını bulabildim. Tabik bu siteler size bazen cevap veremeyebilirler band genişliğ konusunda onun için en iyisi ücretsiz bir hosting servisinden site açıp mesela somee.com, byethost.com, bravehost.com gibi siteler olabilir buralara müzik parçalarını host edip linklerini kullanabiliriz.
Diğer sitelerde şunlar; uploadhut.com, uploadresi.com, filespacer.com, fileden.com, myfilestash.com, freewebtown.com, fileupyours.com ve diğerleri.

Yukarıdaki seçenekler blogunuz Live Spaces ise işinize yarayacak diye yazmıştım, diğer blog servislerini kullanıyorsanız eğer bu kadar sıkıntı yapmaya gerek yok bir sürü müzik upload (yükleyebilecek) edebilecek yer mevcut bunlardan bir örnek vermek gerekirse immem.com, Odeo.com,.