Kategoriler
SEO

follow.it kullanımı

follow.it hakkında, nedir, nasıl kullanılır ve ne işe yarar vs.

follow.it eğer bir blog/vlog sahibi iseniz yayınlarınızı e-posta ile takip etmeleri için kullanıcılara aracılık yapan ve veya sadece okuyucu iseniz istediğiniz türde veya istediğiniz sitelerden içerikleri e-posta ile veya RSS Feed ile takip edebileceğiniz harika bir uygulama.

follow.it Hakkında
Okuyucular yeni içerik ister, ilginç içerikler. Yayıncılar da okuyucu ister. Ne yazık ki bugünlerde, ilgi çekici içerik yayınlandığında okuyucular herhangi bir bildirim almadıkları için sık sık kaçırıyorlar ve yayıncılar da daha az okuyucuya hitap ediyor.

Bülten, sosyal medya, RSS gibi genel bildirim araçlarının hepsinin büyük dezavantajları var. Bunlar ziyaretçilerinizin abone olmak istememesi (gereksiz e-posta korkusu nedeniyle) veya abone olsalar bile güncellemelerinizi görme şansının düşük olması gibi çok çeşitlidir.

Mükemmel bir araç düşünün internet sitelerini hızlı ve spam korkusu olmadan kolayca takip edebilecek & takibi bırakabileceksiniz, çok sayıda dağıtım kanalıyla yayınları okuyucunun ihtiyaçlarına göre düzenleyebileceksiniz. Kısacası: bilgi bombardımanı olmadan, önemli bilgileri kaçırma riskini ortadan kaldırın.

İşte follow.it sadece bu konuya eğilir. Okuyucular için iyi olan yayıncılar için de iyidir çünkü daha fazla takipçi ve yinelenen okuyucu kitlesinin artmasını sağlar.

https://follow.it/about

9 farklı dilde kullanılabilen, ekibinde 5 farklı ülkeden insanların bulunduğu şirket tarafından geliştirilen uygulama SEO için de harika bir kaynak. Ben web sitesi sahibi kişi ve kurumlar için yazımı devam ettireceğim, eğer sadece okuyucu olarak kullanacaksanız aslıonda Google News benzeri bir şey olduğunu söylemem yeterli.

Eğer web sitesi veya online yayın(Youtube vs.) sahibi iseniz follow.it’e sitenizi/yayınızı eklemek için öncelikle https://follow.it/s/Em2y adresini ziyaret ederek üye olunuz. Ardından “Yayıncı mısını” menüsünden yayıncı sayfasına gidiniz ve oradan siteniz/yayınınız bağlantısını yazıp ekleyiniz gereisi zaten otomatik, sadece birkaç ayar, seçenek.

Sitenizi ekledikten sonra size çeşitli araçlar sunulmakta, öncelikle sizin sitenize/yayınınıza abone olmak için insanların kullanabileceği bir form veriliyor, bu form diğer benzerleri gibi saçma sapan scriptlerden oluşmuyor ve çok basit bir HTML form olması hasabiyle her yere koyabilirsiniz hatta email içerisine koyup göndermeniz bile mümkün, bunun yanında yayınınıza abone olunabilmesi için formun özel bağlantısı da oluyor şu şekilde: https://follow.it/wolkanca?action=followPub

Form örneği bu site için:

Aşağıdaki videoda Vanessa Yepes, AppSumo ile harika SEO, web sitesi trafik noktalarına değinmişler, izleyin veya okuyun.

Follow.it How-To on AppSumo: Follow.it lets you create subscription forms with options for various delivery channels and content filters to increase repeat traffic.

Bildiğiniz gibi Google’ın Feedburner hizmeti bir değişiklik yaşadı ve eskisi gibi çalışmayacak yani abonelik/email gibi hizmetleri devam etmiyor, follow.it uygulaması Feedburner’dan da iyi ve mevcut abonelierinizi ve tüm bilgilerinizi aktarma seçeneği de var.

Son olarak ücretsiz varsayılan versiyonun yanında Cool ve Super-Cool isminde 2 tane ücretli seçeneği mevcut, bu paketleri satın aldınızda bir yayıncı için gerçekten harika seçeneklere kavuşuyorsunuz, açıkçası büyük bir haber/blog vb. bir site/yayın sahibi olsaydım gereçekten hemen satın alıp kullanırdım çünkü sizi bir çok farklı maliyet ve zaman kaybından kurtarıyor.

Blogumu dilerseniz Twitter‘ın uygulaması Revue ile dilerseniz de bu sayfadaki form ile abone olup takip edebilirsiniz. Kolay gelsin 🙋🏻‍♂️