Kategoriler
Internet

Ücretsiz kedi ve köpek sahibi olabilirsiniz

Barınak Gönüllüleri ve Hayvanlara Yaşam Hakkı Derneği’nin, sahipsiz hayvanların güvenilir bir yuva bulması için hazırladığı bir blog.
edirne058.jpg
Blogda ilan edilen hayvanların sahiplenilmesi hususunda hayvan severlerin aşağıdaki maddelerin bilinmesini ve cevaplanmasını istiyorlar.

Düzenleme: yeni adresleri: www.yuvaariyorum.org

 • İlanlardaki kedi ve köpeklerimize, sevgi dolu yuvalarını açmak isteyen hayvanseverlerden, gönüllü arkadaşlarımıza atacakları mesajlarda, aşağıda istenen bilgileri göndermelerini rica ediyoruz (bu bilgilerin bulunmadığı mesajlara yanıt verilmeyecektir).
 • Kendiniz gelip almadıkça veya çok özel hallerde uçakla ulaşım masraflarını karşılamadığınız sürece, ilanın belirtildiği şehir dışına kedi ve köpek gönderilmesi mümkün değildir.
 • Barınaktan sahiplenilen köpekler kısırlaştırılmış, kuduz aşıları yapılmış ve çiplidir. Barınaktan sahiplenme için, mutlaka ilanlarda ismi geçen barınağın gönüllüleriyle bağlantı kurularak, nüfus cüzdanı fotokopisiyle barınağa gidilmesi gerekmektedir. Ayrıca barınakta size köpeğin çip no’su ve iletişim bilgilerinizi yazacağınız bir sahiplendirme formu doldurtularak köpek sizin sorumluluğunuza verilecektir. Köpeğin başına bir şey gelmesi, sokağa atılması durumunda yasalar karşısında sahiplenen kişi sorumludur. Küçük hayvanseverlerin, yanlarında 18 yaşından büyük bir yakınlarıyla gelmeleri gerektiğini de hatırlatalım.
 • Hayvanlara güvenilir bir yuva bulma konusundaki titizliğimizi anlayacağınızı umuyoruz.

Teşekkürler…

Lütfen yanıtlayınız:

 1. Hangi kediyi/köpeği sahiplenmek istiyorsunuz (ilan başlığını belirtiniz), neden?
 2. İletişim bilgileriniz (isminiz, e-postanız, telefon numaranız, adresiniz)
 3. Daha önce kediniz/köpeğiniz oldu mu?
 4. Bir evcil hayvan sahibi olmanın sorumluluğuna hazır mısınız?
 5. Bir kedi/köpek 15 sene civarında yaşar. Evlilik/ çocuk sahibi olma/ taşınma/ apartmanda evcil hayvan besleme yasağı gibi nedenlerle oluşabilecek değişikliklerde kedinizden/köpeğinizden vazgeçmeniz istense nasıl davranırsınız?
 6. Kediye/köpeğe nerede bakacaksınız? (ev/bahçe/işyeri/çiftlik)
 7. Siz yokken kediyle/köpekle ilgilenecek kimse var mı?
 8. Tekrarlanması gereken aşılar için bulunduğunuz yerde veteriner var mı?

Bu sitede yer alan tüm kedi ve köpekler ücretsiz olarak sadece iyi bakılmaları ve sevgi görmeleri karşılığında verilmektedir.

Dernek çalışmalarına ilişkin bilgi almak ve yardım etmek için bizi arayabilirsiniz: Barınak Gönüllüleri ve Hayvanlara Yaşam Hakkı Derneği Tel:0216 449 90 52-53 Faks:0216 449 90 51 e-mail: info@bgd.org.trsahiplendirme@bgd.org.tr

[via]