Kategoriler
Medya

Cem Yılmaz’lı yeni Türk Telekom reklamları

Cem Yılmaz’ın yaptığı Türk Telekom reklamları’nın bu son serisini ben çok beğendim. Karikatürüze edilerek çekilen reklam filmlerin bir önceki hatırlarsanız o sahneye çıkıp yaptıklarından daha yaratıcı ve güzel olmuş.

Duyumlarıma göre Cem Yılmaz Türk Telekom ile 5 milyon dolarlık bir anlaşma yapmış. İyi para.

Bence bu reklam filmleri ile ünlüler diğer yaptıkları işlerden daha fazla kazanıyorlar. Bu tür sezonluk reklam anlaşmalarına örnek Tarkan vardı, Avea ile 3 yıl önce 5 milyon dolara anlaşmıştı ve rekor kırmıştı, en son kısa bir süre önce sözleşme yaptığı Doritos’tan 2 milyon 400 bin dolar almış ve Cem’in gölgesinde kalmış bu aralar. Firmalar gerçekten bir servet ödüyor bu sezonluk reklam olaylarında.

Örnek olarak bir de Mustafa sandal var, Hazır Kart reklamlarında birbirinden ilginç tiplemelerle dikkat çeken Mustafa Sandal 3 milyon dolar kazandı. Sonra bir de Müslüm baba var, Vestel reklamlarının yıldızı Müslüm Gürses yıllık 2 milyon dolar alıyor. Rexona’nın yıldızı Gülben Ergen de 1.2 milyon dolar ile en çok kazananlar listesinin 5’inci sırasındaymış mesela.


Neyse şimdi şu Cem Yılmaz’ın JEMBEY reklamlarını izleyelim.

Son olarak Cem Yılmaz’dan bir haber daha yazayım, Cem Yılmaz’ın son filmi A.R.O.G’un çekimleri sürüyormuş ve bu yılın sonunda muhtemlen aralık ayında 450 salonda birden gösterime girecekmiş.
Filmden hakkında yazılan çizilenler şöyle;

* Film ekibi tam 130 kişiden oluşuyor. Sette her gün 30-100 arasında figüran geliyor. Figüran konusunda yöre halkı film ekibiyle adeta işbirliğine girmiş. Teknik ekibinin söylediklerine bakılırsa filmde toplam 3 bin figüran rol alacak
.* Cem Yılmaz, tıpkı “G.O.R.A”da olduğu gibi burada da dört farklı karakteri canlandırıyor.
* “G.O.R.A”da bir robot olmasına rağmen tecavüze uğrayan Ozan Güven’i bu filmde de kötü bir sürpriz bekliyor!
* Film vizyona girdikten sonra bilgisayar oyunu bile piyasaya sürülecek.
* Filmdeki kostümler belgesel görüntülerinden örnek alınarak yaratıldı.
* Filmde ünlü çizgi film Taş Devri’ne de gönderme var Özkan Uğur’un arabası görülmeye değer!
* Filmde herkesin ten rengi birbirine benzesin diye rol alan oyunculardan bazıları, bir kaç seans solaryuma sokuldu. Ayrıca setin içinde kirletme diye adlandırılan ayrı bir bölüm kuruldu. Bu bölümde oyuncular, aynı eski çağdaki insanlar gibi vücutlarını kirletiyorlardı.
* Cem Yılmaz, çekim boyunca sete sakallı gelen herkese küçük bir rol verdi. Hatta abisine bile bir rol vermiş.
* Aralık ayında 450 salonda gösterime girecek.