Kategoriler
Kültür Sanat

Nur içinde yat Bahri Beyat

Bahri BeyatYeni haberini aldım, Bahri Beyat uzun süredir akciğer kanserinden tedavi görüyormuş ve bu gün kaldırıldığı hastanede yaşama veda etmiş.

Biz Nejat Uygur’un kasetleri ile büyüdük, kasetleri derken burayı okuyan bizden genç arkadaşlar anlayamayabilir, bu kasetler video kasetler (: Şimdiki DVD ve VCD’nin yerine o zamanlar bu kasetler vardı. Biraz irileri ve minikleri vardı ve ona göre de oynatıcıları vardı, bu kasetler bir dükkandan kiralık alınırlar sonra geri götürülüp değiştirilebilirlerdi. Hatta bu kasetleri evlere servis yapan işletmeler bile vardı. Çok niş günlerdi (: 15 yıl kadar önceden bahsediyorum tabi.

İşte o zamanlarda Nejat Uygur’un kasetlerin, kahkahalarla ailecek izlerdik, ben en çok Bahri Beyat’a güldüğümü hatırlıyorum, Bahri Beyat’ın Nejat Uygur ile diyalogları muhteşemdi. Bu kasetlerin yerini şimdi VCD ve DVD ler aldı ama hani klasik deyimler vardır, eskisi gibi olmuyor be arkadaş, vallahi öyle.

Wikipedia’da Bahri Beyat maddesi olmadığını görünce üzüldüm, hemen bir şeyler karaladım Wikipedia’ya. Umarım diğer arkadaşlar ilgilenir ve değiştiriler, geliştirirler o madeyi.

Usta bir tiyatrocuydu. Nur içinde yat Bahri Beyat.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Nur içinde yat Bahri Beyat başlıklı gönderi hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin.