Kategoriler
Medya

Güzel ve Dahi(ymiş)

Yaz gelince kanallar da ne yapacağını şaşırdı. Ne zamandan beri yazayım diyordum bu durumdan rahatsızlığımı dile getirmek için. Önce bu bir şakamı diye tereddüt ettiğim Show TV’de yayınlanan Güzel ve Dahi yarışmasının ilk bölümünde yaşanan korkunç bir şekilde gençlerimizin bilgi düzeyini ortaya çıkardı. Programın güzel kızları, Maradona’yı Macit yaptı, Irak’ın başkentini de Lübnan…

show tv

Maradona oldu Macit : Maradona’yı tanımayan esmer güzeli Merve, hakkında bilmeden söylediği sözlerle stüdyodaki izleyicileri güldürdü. Maradona’yı Bursaspor’da oynayan bir futbolcu gibi tanıyan güzelimiz, Behzat Uygur’un ‘Ma’ tüyosundan sonra adının da ‘Macit’ olduğunu söyledi. Güzelimiz stüdyodan gelen yardımlarla ismini doğru söylese de dünyaca ünlü Maradona’nın bayanlar arasında pek de tanınmadığı ortaya çıktı.

Irak’ın başkenti ‘Lübnan’ : Bir başka güzel Zümra ise ‘Irak’ın başkenti neresidir?’ sorusuna ‘Lübnan’ cevabını verdi. Daha sonra verilen ikinci hakta ise bu sefer ‘Musul’ yanıtını verdi. Behzat Uygur’un ‘Ba’ tiyosundan sonra sonunda ‘Bağdat’ yanıtını verebildi.

Kenan Evren mi? : Güzellerden Rüya, William Shakespeare’in ‘Hamlet’inde neyi oynamak isterdin?’ sorusuna erkek karakteri olan ‘Hamlet’ yanıtını verdi. Rüya, eski Cumhurbaşkanımız Kenan Evren’in fotoğrafı gösterildikten sonra ‘K’ ile başlayan çeşitli isimler saydı ama tutturamadı. Sonunda verilen tüyolarla ‘Kenan Evren mi?’ diyerek emin olmadan cevabı verdi.

Mehmet Ağar oldu, Mehmet Arif : Güzellerden Gözde’ye sıra geldiğinde DP Lideri Mehmet Ağar’ın resmi gösterilerek kim olduğu soruldu. Güzel cahil, ‘Mehmet Arif, Mehmet Ar’ isimlerinde dolandıktan sonra tüyolarla ‘Mehmet Ağar’ dedi. Ağar’ın daha önceden ne yaptığı konusundaki soruya ise ‘Demokrat Halk Parti’de yer aldı’ cevabını verdi.

Semra Özal, sanatçıdır : Bir başka güzel Öykü’ye ise ‘Semra Özal’ın fotoğrafı gösterildi. Semra Hanım’ı tanıyan Öykü, eşini hatırlayamadı. Oysaki kendisinden önceki yarışmacıya ‘Turgut Özal’ın fotoğrafı gösterilerek ismi sorulmuş ve hakkında neredeyse 10 dakika kadar konuşulmuştu. Semra Özal’ın ne iş yaptığı yönündeki soruya ise Öykü, ‘Semra Özal sanatçıdır’ dedi. Ardından da ‘siyasetçi’ olduğunu belirtti. Öykü, stüdyodan aldığı tüyolarla Semra Özal’ın eski Cumhurbaşkanımız Turgut Özal’ın eşi olduğunu sonunda söyleyebildi.

Adolf Hitler oldu Adof Hidli : Güzeller arasında Esra, Türkiye Cumhuriyeti’nin hangi yıl kurulduğunu ve kaç yaşında olduğunu tereddüt etmeden bildi. Esra, resmi gösterilen Tansu Çiller’i tanıdı. Elvis Presley’in fotoğrafı gösterildiğinde ise ‘Eurovision’da birinci mi oldu?” diye sordu. Behzat Uygur’un ‘E’ tiyolarının ardından ‘Elvis Pörsly’ dedi, telaffuzu yanlış olsa da yine de tanıması büyük başarıydı. Esra’ya gösterilen bir başka resim ise Adolf Hitler idi. Esra bu soruda da telaffuzu tam yapamadı ve ‘Abo Hitle’, ‘Adof Hidli’, ‘Adof Hider’ gibi isimler söyledi. Hitler’in ne iş yaptığı sorusuna ‘Başbakan’ yanıtını verdi.

Pavarotti oldu Bill Gates : Yarışmacı bayanlardan Özlem’e sorulan ilk soru Avrupa Kıtası’nın hangi yarım kürede olduğu şeklindeydi. Soruya ‘kuzey’ yanıtını vererek bilen Özlem, resmi gösterilen ‘Pavarotti’nin Bill Gates olduğunu söyleyerek herkesi güldürdü. Özlem, daha sonra Pavarotti’yi tanıdı. Özlem, Yılmaz Güney ve Süleyman Demirel’in resimlerini tanıyarak diğer yarışmacılar arasında en başarılısı olarak ön plana çıktı.

Behzat Uygur’dan itiraf : Sunucu Behzat Uygur da söylediği bir sözle şaşırttı. Uygur, yarışmacı Özlem’e sorduğu ‘Avrupa’nın hangi yarım kürede’ olduğu şeklindeki sorunun yayından önce kendisine de sorulduğunu ve bunu bilemediğini anlattı.

Yarışmada rahatsız edici durumlardan birisi de soruları bilemeyen güzellerin masaya çıkıp dans etmesiydi. Güzel minisiyle masanın üzerinde dans ederken, hemen altında sandalyede oturan partneri yukarıya bakmayarak ve utanarak bu durumun bir an önce sona ermesini beklemek durumunda kalıyordu. Numan dışındaki erkek yarışmacılar yere ve çevrelerine bakarak bu anlarda gözlerinin partnerinin etek altına kaymaması için azami dikkat gösterdiler

Güzel ve Dahi(ymiş)için 16 yanıt

bindik bir alamete gidiyoz kıyamete, gençliğimizi abazan gençlik haline getirmek için, bir adım daha attılar.

siz öyle diyorsunuz ama iki gün sonra televizyonda yaptığı bir atraksiyon sonucu ben sanatcı oldum diyerek karşımıza çıkarsa hiç şaşırmamak gerek.

boş işler müdürlüğü gururla sunar:güzel ve dahi

gerçekten ne irençti behzat uygurun avrupanın nerde olduğunuda bilememesi bu ülkenin izlediği ve beğendiği sanatçıların ve programların adiliğini ve kültürsüzlüğünü gösterir ayrıca neden kadın sadece güzelde erkek sadece dahi salak salak kızları seçmiş koymuşlar herkes ölemi olmak zorunda

bence bunların hepsi bir oyun.. bir insan bu kadarda salak olamazki.. bir insan senelerce düşünse maradonaya macit demez.. ırak ın başkeni nasıl lübnan oluyor?? bu kadarada saçmalık olmaz… ya, bu kızlar acayip gerizekalı yada bunların hepsi bir oyun..

güzellikle zekanın bir arada bulunmayacağını, bunun normal karşılanması gerektiğini söyleyen bir program. ve tabi konuda da halt etmiş bir program.

dedim ya ben de oyun zannettim ama ciddi ciddi bunlar bilemedi yaaa
can 'ın dediği gibi sanatçı olur çıkar bunlar

@eyalçın
başlık harika gerçekten niye öyle yazmamışım ki 🙂

''akıllı'' hanımlar ne diyecek merak ettim doğrusu(!)…güzel kadınların hepsine yakını aptal olmak zorundamı?güzelliklerinin kendileri için kâfi olduğunu sanmaya devammı edecekler?bu güzelliklerini ne vakit 'entellektüel birikimle' birliştirdikleri vakit paha biçilmez bire hazine olabileceklerinin farkına varabilecekler?

her insan akıllı olacak diye.bişey yok insanı zekası deil karekteri belirler.😡

bence yarışmanın adında bir yanlışlık var güzel ve dahi deyince herkesin aklına güzeller aptal olur diyor bunlar die bir düşünce gelir ordaki tüm kızlar neredeyse salak yarışmanın adı salak ve dahi olsaydı güzeller salak mı olur diye bir tartışmada olmazdı bence 🙄

burada sorgulanması gereken yarışmacıların zeka seviyesi değil eğitim ve yaşam biçimleri. hiç öğrenmeye ihtiyaçları olmamış ki öğrensinler. yarışma erkeklerine de o kadar zeki olsalardı orada işleri olmazdı diyesim geliyor ama ne bilsinler böyle olacağını. hem burada deha ve bilgi birbiri ile karıştırılıyor. su dans işi de iyicene bozuk. kızlara mı (gerçi kabul etmeseler orada olmazlardı) acıyayım erkeklere mi. kim sorarsa müslüman çoğunluklu bir ülkede yaşıyoruz ama herkes milleti dinden imandan çıkarmaya çalışıyor. çok saçma bir yarışma, izlemeye değmez. yine de yarışmadan örnek alarak çocuklarınızın eğitimi ve yaşam biçimleri ile ilgili biraz fikir sahibi olur ve dikkatli olabilirsiniz. ne de olsa o kızları kaybetmişik hiç değilse geleceğimizi kurtaralım.

sanatcı diyince okumuş bilgili insanlar akıla gelir ama bunların hepsi cahil birer yaratık o kızlar oraya sadece kendilerini göstermek için gelmiş onlara eğlence verin araba verin yakışıklı erkekler verin yeter hepsi embesil bence komedi izlemek isteyen varsa o yarışmayı izlesin 😉

rtük salak herhalde ya öyle zannediom 😎 bazı kadınlar cıkıp biyerlerini gösteriyolar bişi demiolar güzel ve dahiyi yayından kaldırıolar. rtük'e sesleniyorum tüm seyirciler adına güzel ve dahi'yi tekrar yayına alsınlar 😈

herkes herkesi bilmek zorunda deil bu yüzden cok sacma programın kaldırılası tekrar söylüyyorum güzel ve dahi tekrar yayınlansın 🙁 👿 🙄

bence bu yarışma gerçekten saçmaydı birgün doktorculuk oynuyorlar bir gün karaoke yapıyorlar başka bir gün box ve diğer gün elma kesiyorlar özelliklede güzellerin kenan evren'in ankarada yaşadığına göre iddaları veya pavarotti'yi tanımamaları gerçekten insanı çok şaşırtıyor bence bu yarışmanın kaldırılması çok iyi oldu…