Kategoriler
Medya

Güzel ve Dahi(ymiş)

Yaz gelince kanallar da ne yapacağını şaşırdı. Ne zamandan beri yazayım diyordum bu durumdan rahatsızlığımı dile getirmek için. Önce bu bir şakamı diye tereddüt ettiğim Show TV’de yayınlanan Güzel ve Dahi yarışmasının ilk bölümünde yaşanan korkunç bir şekilde gençlerimizin bilgi düzeyini ortaya çıkardı. Programın güzel kızları, Maradona’yı Macit yaptı, Irak’ın başkentini de Lübnan…

show tv

Maradona oldu Macit : Maradona’yı tanımayan esmer güzeli Merve, hakkında bilmeden söylediği sözlerle stüdyodaki izleyicileri güldürdü. Maradona’yı Bursaspor’da oynayan bir futbolcu gibi tanıyan güzelimiz, Behzat Uygur’un “Ma” tüyosundan sonra adının da “Macit” olduğunu söyledi. Güzelimiz stüdyodan gelen yardımlarla ismini doğru söylese de dünyaca ünlü Maradona’nın bayanlar arasında pek de tanınmadığı ortaya çıktı.

Irak’ın başkenti “Lübnan”: Bir başka güzel Zümra ise “Irak’ın başkenti neresidir?” sorusuna “Lübnan” cevabını verdi. Daha sonra verilen ikinci hakta ise bu sefer “Musul” yanıtını verdi. Behzat Uygur’un “Ba” tüyosundan sonra sonunda “Bağdat” yanıtını verebildi.

Kenan Evren mi?: Güzellerden Rüya, William Shakespeare’in “Hamlet’inde neyi oynamak isterdin?” sorusuna erkek karakteri olan “Hamlet” yanıtını verdi. Rüya, eski Cumhurbaşkanımız Kenan Evren’in fotoğrafı gösterildikten sonra “K” ile başlayan çeşitli isimler saydı ama tutturamadı. Sonunda verilen tüyolarla “Kenan Evren mi?” diyerek emin olmadan cevabı verdi.

Mehmet Ağar oldu, Mehmet Arif: Güzellerden Gözde’ye sıra geldiğinde DP Lideri Mehmet Ağar’ın resmi gösterilerek kim olduğu soruldu. Güzel cahil, “Mehmet Arif, Mehmet Ar” isimlerinde dolandıktan sonra tüyolarla “Mehmet Ağar’ dedi. Ağar’ın daha önceden ne yaptığı konusundaki soruya ise ’Demokrat Halk Parti’de yer aldı” cevabını verdi.

Semra Özal, sanatçıdır: Bir başka güzel Öykü’ye ise “Semra Özal”ın fotoğrafı gösterildi. Semra Hanım’ı tanıyan Öykü, eşini hatırlayamadı. Oysaki kendisinden önceki yarışmacıya “Turgut Özal’ın fotoğrafı gösterilerek ismi sorulmuş ve hakkında neredeyse 10 dakika kadar konuşulmuştu. Semra Özal’ın ne iş yaptığı yönündeki soruya ise Öykü, “Semra Özal sanatçıdır” dedi. Ardından da “siyasetçi” olduğunu belirtti. Öykü, stüdyodan aldığı tüyolarla Semra Özal’ın eski Cumhurbaşkanımız Turgut Özal’ın eşi olduğunu sonunda söyleyebildi.

Adolf Hitler oldu Adof Hidli: Güzeller arasında Esra, Türkiye Cumhuriyeti’nin hangi yıl kurulduğunu ve kaç yaşında olduğunu tereddüt etmeden bildi. Esra, resmi gösterilen Tansu Çiller’i tanıdı. Elvis Presley’in fotoğrafı gösterildiğinde ise “Eurovision’da birinci mi oldu?” diye sordu. Behzat Uygur’un “E” tüyolarının ardından “Elvis Pörsly” dedi, telaffuzu yanlış olsa da yine de tanıması büyük başarıydı. Esra’ya gösterilen bir başka resim ise Adolf Hitler idi. Esra bu soruda da telaffuzu tam yapamadı ve “Abo Hitle’, “Adof Hidli”, “Adof Hider” gibi isimler söyledi. Hitler’in ne iş yaptığı sorusuna “Başbakan” yanıtını verdi.

Pavarotti oldu Bill Gates: Yarışmacı bayanlardan Özlem’e sorulan ilk soru Avrupa Kıtası’nın hangi yarım kürede olduğu şeklindeydi. Soruya “kuzey” yanıtını vererek bilen Özlem, resmi gösterilen “Pavarotti”nin Bill Gates olduğunu söyleyerek herkesi güldürdü. Özlem, daha sonra Pavarotti’yi tanıdı. Özlem, Yılmaz Güney ve Süleyman Demirel’in resimlerini tanıyarak diğer yarışmacılar arasında en başarılısı olarak ön plana çıktı.

Behzat Uygur’dan itiraf: Sunucu Behzat Uygur da söylediği bir sözle şaşırttı. Uygur, yarışmacı Özlem’e sorduğu “Avrupa’nın hangi yarım kürede” olduğu şeklindeki sorunun yayından önce kendisine de sorulduğunu ve bunu bilemediğini anlattı.

Yarışmada rahatsız edici durumlardan birisi de soruları bilemeyen güzellerin masaya çıkıp dans etmesiydi. Güzel minisiyle masanın üzerinde dans ederken, hemen altında sandalyede oturan partneri yukarıya bakmayarak ve utanarak bu durumun bir an önce sona ermesini beklemek durumunda kalıyordu. Numan dışındaki erkek yarışmacılar yere ve çevrelerine bakarak bu anlarda gözlerinin partnerinin etek altına kaymaması için azami dikkat gösterdiler