Kategoriler
Eğlence

Lucifer final sezonu 10 Eylül’de

Netflix dizisi Lucifer’ın 6. Sezonu(final), 10 Eylül’de izleyici ile buluşacak

Lucifer dizisinin Final sezonu olacağı açıklanan 6. sezon, 10 Eylül’de izleyici ile buluşacak. Dizinin ekranlara döneceği tarih Netflix Youtube kanalında yayınlanan tanıtım fragmanı ile duyuruldu.

Neil Gaiman, Sam Kieth ve Mike Dringenberg tarafından yaratılan ve ilk olarak The Sandman çizgiromanlarında boy gösteren Lucifer karakterine odaklanan aynı adlı dizi, geçtiğimiz ay 5. sezonunun 2. kısmıyla izleyici karşısına çıktı. FOX tarafından iptal edildikten sonra Netflix tarafından kurtarılan ve kısa sürede Netflix’in en çok izlenen dizilerinden biri hâline gelen Lucifer’ın 5. sezonu da ilgiyle karşılandı. 5. sezonun sekiz bölümden oluşan ikinci kısmının yayınlanmasının ardından dizi, aralarında Türkiye’nin de yer aldığı pek çok ülkede Netflix’te en çok izlenenler listesinin ilk sırasına yerleşti.

Lucifer, Netflix’te böylesine büyük bir başarıya imza atmış olsa da 6. sezonuyla ekranlara veda etmeye hazırlanıyor. Daha 5. sezonun ikinci kısmı yayınlanmadan hazırlıklarına başlanan 6. sezon, yavaş yavaş şekillenmeye başladı. Bu vesileyle Netflix de dizi için tanıtım çalışmalarına hız verdi. Şu sıralar çevrimiçi olarak gerçekleşen Comic-Con@Home’da Lucifer’a özel bir panel düzenleyen Netflix, dizinin merakla beklenen 6. sezonundan kısa bir tanıtım fragmanı yayınlayarak, Lucifer’ın ekranlara döneceği tarihi duyurdu. Lucifer 6. sezon, 10 Eylül’de izleyici ile buluşacak.

Lucifer 6. Sezon, 10 Bölümden Oluşacak

Adım adım finale doğru yaklaşan dizinin 6. sezonunda neler yaşanacağını bekleyip göreceğiz. Ancak dizinin yürütücü yapımcıları ve dizi sorumluları olan Joe Henderson ve Ildy Modrovich‘in geçtiğimiz günlerde yaptıkları açıklamalar, yeni fikirde yaşanacaklar hakkında fikir sahibi olmamızı sağlıyor.

Covid-19 salgını nedeniyle belli kısıtlamalar altında çekilen 6. sezonun oldukça gösterişli bölümlere sahip 5. sezona kıyasla daha samimi, daha sade olduğunu söyleyen Modrovich, tüm karakterlerin hikâyelerinde daha derine indiklerini ifade etti. Henderson da 6. sezonun daha samimi bir yapısı olduğunu vurguladı ama aynı zamanda dizinin bugüne kadarki en pahalı bölümüne sahip olduğunu belirtmeyi de ihmal etmedi. Görünen o ki yeni sezonda 5. sezonda olduğu kadar büyük hikâyeler, gösterişli bölümler olmayacak ama final bölümünde eldeki imkânlar sonuna kadar zorlanacak.

Son sezonda bölüm sayısının neden 10’a indirildiğine de değinen Henderson, kendilerini arayıp “Bir sezon daha yapmak ister misiniz?” diye sorulduğunda sadece doğru hikâyeyi buldukları takdirde yapacaklarını söylediklerini ve sonunda o hikâyeyi bulduklarında, bunun 10 bölümlük bir hikâye olduğunu düşündüklerini söylüyor. Henderson ayrıca diziyi gereğinden fazla uzatmak istemediklerini, bu yüzden daha sıkı, daha güçlü bir sezon çekmeye karar verdiklerini ifade etti. Dizinin temelde kendini sevmek, kendi değerini anlamak ve kefaret hakkında olduğunu söyleyen Henderson, son sezonda da bu temaları işlemeye devam edeceklerini açıkladı.

Lucifer Final Season | Date Announcement | Netflix – All bad things must come to an end. The final season of Lucifer premieres on Netflix September 10th.

Kaynak: collider.com/lucifer-season-6-release-date-trailer/