Kategoriler
Internet Medya

Hayatı çaresizliklerle dolu bir adamın öyküsü

Mumin Sekman'ın 2005 yılında yazdığı bu kitap 2 yılda tam 500bin adet sattı. Kişisel gelişim ve sosyal başarı türünde olan bir kitabın, internette özellikle bloglarda en çok ön plana çıkartılan bölümü işte şimdi burada izleyeceğiniz duygusal videoda.

Videoyu daha önce izlememiş olan arkadaşlardan buraya yorumlarını yazmalarını rica ediyorum.

Hayatı çaresizliklerle dolu bir adamın öyküsü

Çaresizlik öğrenilmiştir.
Başarılı olmak da öğrenilebilir.
Sende sandığından fazlası var!
Gelebileceğin en iyi yerde değilsin.
Yeni bir hayat için gereken, yeni bir akıldır.
Doğru şeyi yapmak için yanlış zaman yoktur.
Rüzgarı suçlamayı bırak, yelkenleri kullanmayı öğren!
Seyirci koltuğundan sıkıldıysan, sahneye çık.
Zirvede her zaman bir kişiye daha yer var.
Her şey seninle başlar!
Başkaları yapabildiyse, sen de yaparsın.
Hayatta ya tozu dumana katarsın,
Ya da tozu dumanı yutarsın.
Seçim senin! *

Eski wolkanca.com’da Hayatı çaresizliklerle dolu bir adamın öyküsü veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, Hayatı çaresizliklerle dolu bir adamın öyküsü için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.

gerçekten etkileyici bir video idi. atatürk hakkında yeni birşeyler daha öğrenmiş oldum. ve ona olan saygım bir kat daha arttı.

"hayatta ya tozu dumana katarsın,
ya da tozu dumanı yutarsın."

bu söze tam olarak katılmıyorum, herkesin tozu dumana kattığı yada tozu dumanı yuttuğu günler olacaktır. tabi önemli olan hangisinin daha ağır bastığı olsa gerek.

o çaresizlik içinde çağre bulmuş ve halkını kurtarmış bir insan allah rahmet eylesin 😉

''beni övmeyi bırakın.gelecekte ne yapmak lazım onu söyleyin''diyor mustafa kemel. insan atatürk'ten çok kemalizmi ve felsefesini kavramak lazım arkadaşlar.hadi hep birlikte birçogumuzun duymadıgı sözlerini yazalım burada…''nasıl güneşin dogudan doğdugunu biliyorsam bir gün kapitalizmin ve onun evladı emperyalizmin mah ve mabut olacagını biliyorum''…''bir ulusun siyasi,askeri,kültürel,ekonomik bagımsızlıgı yoksa o ulus bagımsızlıktan bahsedemez''…(şükür hepsinde de bagımsızız)…

benim naciz vücudum bir gün elbet toprak olacaktır, fakat türkiye cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır…………
millet bu sözü gerçekten gerçekleştire biliyomuyuz düşünün yeni nesil kimlere ve nelere özenti oluyor bir düşünün. ve daha sonra kendi benliğimize kavuşmaya çalışıp atamızın yüce sözünü gerçekleştirelim tüm dünya bizim milletimize özensin…..( eskisi gibi )

bilelim ki milli benliğini bilmeyen milletler başka milletlere yem olurlar. arkadaşlar biz şu son 50 yıldır milli egemenliğimizide kendimizide kaybeder duruma geldik. atamızın dediği gibide biz yakında gerçekten avrupaya yem olacağız. bundan yıllar önce o zamanın avrupa birliğine girmeye çalışıyorlar. giriyorlar fakat ne toprak ne mal nede mülk kalıyor, biz türklerde… lütfen bu avrupa özentisinden avrupa bağımlılığından çıkın gerçekten yem olmayalım bir kez daha …. araştırın gerçekleri görün pasif kalmayınnn……..

''türk inkılabı. yüksek bir insani ülkü ile birleşmiş vatan sewerliğin eseridir. '' arkadaşlar bu bir madde= milli sınırlar içerisinde vatan bir bütündür parçalanamazlar….. şu dönemlerde biz türk milleti olarak parçalanmaya başladık arkadaşlar birmillet içerisinden ne zaman yeni bir millet çıkarılmaya başlarsa o zaman devlet yıkılacaktır arkadaşlar. artık bundan o kadar eminiz ki kesin olarak her şeyi söyleye biliyoruz. arkadaşlar türkiyede isyanlar ayrıcalıklar başladı bile bunu yapanlar farklı kişiler ama her zaman ve dönemde olduğu gibi amaçları aynı biz islamiyeti biz türkleri ortadan yok etmek geldiğimiz yere orta asyaya bizi geri göndermek. gidelim gitmesinede milli egemenliğimizle bağımsızlığımızla gidelim fakat onlar öyle bir amaç içerisindeler ki bizi kökten yok etmeye çalışıyorlar. arkadaşlar her kesi uyaralım kendimize tekrar dönelim. içimizden yepyeni bir vatan sewer çıkarıp seçelim. kurtaralım milletimizii………..

arkadaşlar sadece bir büyüğümüzle yetinmeyelim bütün atalarımızı araştıralım fatih sultan mehmet… yavuz sultan selim, 4. muratlar 1. muratlar hep araştıralım

siz şahin bey i bilirmisiniz antepli şahin antepin kahramanı antepe niye gazi derler bilir misiniz gelin anlatayım da öğrenin daha fazla grurlanın fransızlar antepi işgal etmek isterler mektup göndrirler. şahin bu mektuba şöyle bir cwp werir. '' kirli ayaklarınızın bastığı şu toprakların her zerresinde şüheda kanı karışıktır. din için, namus için, hürriyet için, ölüme atılmak ise bize, ağustos ayı sıcağında soğuk su içmekten daha tatlı gelirr….