Kategoriler
Blog

Blog ve wolkanca = biz bir ekibiz

2008 blog ödülleri’nde komünite/topluluk dalında güzel bir sonuçla birinci olduk. Bu herkes gibi beni de ziyadesiyle memnun ve mutlu kıldı. Buradaki önemli olan başarıda bir nevi ekip çalışması, ekibin hızlı, dinamik, güncel konular seçerek, vatandaşların işlerine yarayacak bilgi paylaşımlarında bulunması en büyük etkenlerdendi.
Nitekim, yazdığımız her yazı binlerce kişi tarafından okunarak ve başka platformlar aracılığı ile bağlantı sağlanarak veyahut alıntı yapılarak kitlelere ulaşmamızdaki başarıyı da gün yüzüne çıkarmıştır. Burada var olan bir gerçek var ki, bu da Wolkanca komünite bloğunun başarısı, dolayısıyla da yazarların doğru seçimi ve iyi konulara parmak basmasıdır.

Bizler Wolkanca’da neler aradık neler bulduk? Kısaca değinecek olursak, şunları söyleyebiliriz.
Wolkanca’da her şeyden önce dostluk birinci kavram olduğunu anladık. Henüz birbirimizi görmesek de (şahsım adına) çok başarılı işler çıkardığımızı düşünüyor, aramızdaki sevgi ve saygının eksiksiz olduğunu biliyoruz.

Blog ve Wolkanca’da bizi çeken etkenler nelerdir? Bir de bunlara kısaca sıra sıra göz atacak olursak;
Liderlik: Liderlik aynı amacı paylasan bir gruba o amaca ulaşmak için onculuk etmektir. Blog ve Wolkanca’da bunu gerçekleştirmiştir.
Liderden ne bekledik: İyi planlama ve organizasyon. Teknik ve fiziki yeterlilik, ekiple ilgili olmak, zor durumlar için sağlam sinirlere sahip olmak, motivasyon ve sabır.
Bunları bekledik ve hepsinin de karşılığını aldık.
Liderden ne beklemedik: Her şeyi planlayıp organize etmesini beklemedik. Çünkü ekip olarak biz her şeyi organize ettik.

Wolkanca’da bu güzel günlerin faydalarını her geçen gün hem yazarlar, hem de bloğu takip eden arkadaşlarım güzel ve faydalı yazılarla görmeye devam ediyorlar. Bundan sonrada blog yazarlığı başta olmak üzere uzman olduğum konularda yazılarımı yazmaya devam etmekten büyük kıvanç duyacağım. Eminim ki diğer arkadaşlarımda benim gibi düşünüyordur.

Haftanın ilk günü kaleme aldığım bu yazınında bir başarı yazısı olduğunu malum bütün okuyucular anlayacaktır.
Hani hep arama motorlarında arattığımız, tecrübeli yazarlara sorduğumuz şey vardı ya? Nasıl iyi bir blog yazarı olabilirim diye. İşte Wolkanca’daki her yazar iyi bir blog yazarlığı için örnek teşkil eden yazılar yazmaya devam edecektir.

Şansınız bol, bahtınız açık olsun.
Suat