Kategoriler
Gündem

Flycell ve diğerleri: reklam kirliliği

Son günlerde sürekli artan flash oyun görünümlü kandırmaca reklamlar kullanıcıları git gide rahatsız ediyor. Bunlar genellikle; Eteği kaldır melodiyi kap, 20 şınav çek kontör kazan, x-ray cihazıyla cep telefonu kazan vb. oluyor, bakıldığında bunların %90’ı flycell tarafından yapılmış.

Bu reklamların belirli sayfalarda görünmesinin sebebi de o sitenin keywordleri ve içinde geçen kelimeler, ne peki bu kelimeler başlıca şöyle şeyler;

  1. Adult içerik
  2. Öss/Oks muhabbeti
  3. bedava, ücretsiz gibi kelimeler
  4. reklamın size vaat ettiği hizmetle ilgili anahtarlar(cep telefonu, melodi vs.)

Bu tarz reklamlardan kurtulmak için basit keywordlerle sitenizi doldurmamanız bir öneri olabilir.Ayrıca wolkanca’nın Rekabetçi Reklam Filtresi hakkındaki yazısını da okumanız yararlı olacaktır.[via]

evet bıktık artık bu gibi reklamlardan ama işn bir de öteki tarafı varmış o da bu reklam filitresini ne kadar doldurursan kazancın da o kadar azalıyormuş. yani bizim bu google'la baş kaldırmamız lazım diye düşünüyorum ..!

süpermiş.! kesinlikle sesimizi çıkarmamız lazım. kullanıyor bizi resmen!

haklısın, google'in son zamanlarda gelir için yapmadığı kalmadı.

volkan blogunda bu tip yazılar yazmamanı öneririm. bende daha öncelerden şu şu şu linkler tık başı az veriyor hepsi melodici vs. yazıp linkleri yazdım bunları engelelyin dedim.aradan bikaç gün geçti ve adsenseden uyarı geldi yazıyı kaldır diye.mecburen kaldırdım.aynı uyarı sanada gelebilir..

bende bir adsense kullanıcısı olarak iğreniyorum bu reklamlardan… insanları kazıklamaktan başka bir şey değil.. ki bence harama da girebilir dinimizde.. en azından ben öyle düşünüyorum..

bende bıktım artık bu reklamlardan bu flycel den nasıl kurtuluruz yardımcı olur sanız sevınırım