Kategoriler
Blog

Gayriciddi karikatürler

Tükriye’nin ilk karikatür blogu olan Gayriciddi’yi bilmeyeniniz yoktur, Onur’un bu blog için çizdiği karikatürlerin yanı sıra farklı konularda da çizdiği karikatürlerden oluşan blogu gayriciddi.wolkanca.com. Gayriciddi’nin marka patentini henüz almadık bu arada taklit edilebilir, yalnız taklidi biraz zor olur çünkü oldukça fazla yetenek gerektiriyor.

Şimdiye kadar wolkanca.com’un 50’den fazla yazısına karikatür çizdi otopsiraporu ayrıca başka bloglara da ısmarlama karikatürler çizdiğini gördüm tabi ben patron olarak izin verdim.

Onur ile kağıt üzerinde bir anlaşmamız olmadı, sadece benim blog yazılarım onun hoşuna gitmişti ve bir blog okuruydu. OKuduğu yazılarmdan aldığı ilham ile karikatür çizip bana gönderiyordu, daha sonra görüştük ve çok hoş olduğunu kendisine de bir blog açmamız gerektiğini söyledim ve karikatürleri için bir blog açtık. Sonrasında herkes sevdi onu tanıdı, blogu 1 yıldır açık. Şimdilerde ara sıra da olsa çizdiği karikatürleri bize yoluyor. 1 yıldır yayımda olan gayriciddi blog da Onur en son nasıl çizdiğini merak edenler için bir video hazırladı, buradan izleyebilirsiniz. Gayriciddi blogu ve çizdiği karikatürleri nice seneler devam etmesini temenni ediyor ve Onur’a başarılarının katlanarak devamını diliyorum.

gayriciddi

Bu yazıda şimdiye kadar çizilmiş tam 68 adet Gayriciddi karikatürünü görebilirsiniz, bu karikatürlerin hepsinin konusu yine bu blogda dır, karikatür isimlerinden blog da arama yaparsanız konuyu bulabilirsiniz, belki bir güzellik yaparız ileride yazılar için.

Onur Arslan Ankara’da yaşıyor iş tekliflerine açık. Aslında Cem Yılmaz ın Türk Telekom reklamlarında olduğu gibi karikatürize bir reklam şeysi yapılabilir, yani bu firmalar için açık bir davet oluyor bu durumda.