Kategoriler
Blog

FeedBurner in güzellikleri

Arkadaşlar bu makalemde sizlere FeedBurner servisinden, siz blogcular için bir kaç kullanışlı ve harika özelliğinden bahsedeceğim.
feedburner

2004’ün sonlarında kurulmuş olan FeedBurner bugün Mobius Venture Capital, Portage Venture Partners, Sutter Hill Ventures, Draper Fisher Jurvetson ve Union Square Ventures gibi firmalar tarafından finanse ediliyor.

Kısaca özetlersek FeedBurner sitenizin yada blogunuzun feed dosyasını daha etkin ve kullanışlı özelliklerle okuyucuya ulaştırılmasını sağlıyor. WordPress, Blogger, Gaxxi, Joomla gibi bir sistemle hazırlanmış yani rss olayı olan bir siteniz var ise bu forumda olabilir blogda site yöneticisi olarak Rss adresimizi FeedBurner sitesine yönlendirebiliriz, rss feed adresimiz örneğin http://feeds.feedburner.com/blogwolkanca şeklinde olur.
FeedBurner hakkında TeknoSeyir'in yazdığı makaleyi de okuyun.


FeedBurner Bana çokça sorulan bir soruya yanıt olacak bir özelliği ise BuzzBoost yani şu site yazılarının özetinin gösterilmesi zamazingosu bunu yapmak çok basit FeedBurner 'e üye olduktan ve sitenizin feed ni tanıttıktan sonra publicize sekmesinden servisi istediğiniz şekilde özelleştirin ve aktif edin sonrasında size vereceği;

<script src="https://feeds.feedburner.com/blogwolkanca?format=sigpro" type="text/javascript" > </script> <noscript> <p> Subscribe
to RSS headline updates from: <a href="http://feeds.feedburner.com/blogwolkanca" ></a> <br/> Powered
by FeedBurner</p> </noscript>

şeklindeki kodu sitenizin yazılarının görünmesini istediğiniz herhangi bir html sayfasına ekleyin ve sonuca bakın bu blogun ana sayfasında sağ sütundaki GoogleGroups başlıklarının görünümü gibi örneğin.

Bir diğer özellikte

Headline Animator
buda sitenizdeki yazıların bir bir .gif grafiği ile örnek
olarak sağ taraftaki resim gibi görünmesini sağlayacaktır bunu isterseniz forumlarda
imza olarak yada istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Blog Ve wolkanca.com

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO volkan@volkanyilmaz.com.tr