Kategoriler
Internet

Aile Facebook'u : Kindo.Com

Kindo tam 11 dilde yayın yapan ve aile soy ağcı oluşturabileceğiniz, yeni nesil bir web girişimi. İlerki yıllarda çok rağbet göreceğine emin olduğum bu tür sitelerin ve Kindo.Com un incelemelerimde oldukça başarılı bulduğumu söylemek istiyorum.

“Kindo, ailelerin bir araya geldiği, aile ağaçlarını kurdukları ve büyüttükleri bir yer!”
Sosyal ağların aile için yapılan örneklerinden bir tanesi olan Kindo, www.kindo.com adresinde ziyaretçilerini bu sloganla karşılıyor. Sol taraftaki Flash animasyonu ilk giren ziyaretçiler için oldukça hoş bir sunumla bir ağacın büyümesini ve içindeki insanları gösteriyor. Daha sonra da bunu aile ağacı olarak adlandırıyor. Bizim soyağacı olarak bildiğimiz aile ağaçları Kindo’da Web 2.0 çağının iletişim gereklerine uygun olarak herkesin aile ağacındaki aile üyeleriyle bir sosyal ağ içinde haberleşmesini sağlıyor.

Kindo’da aile üyeleri arasında mesajlaşmak ve profil bilgilerini eklemek mümkün. Ayrıca aile ve akrabalardan haber almak, doğumgünleri ve yıl dönümlerini takip etmek, birbirine hediye göndermek de öyle. Biraraya gelmekte zorlandığınız kuzenleriniz ya da Facebook‘ta listenize eklemek istemediğiniz anne veya babanızla Internet’te iletişimi sürdürmek için bundan daha iyisi olamazdı sanırım 🙂 *

Kindo.Com

[via]

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO volkan@volkanyilmaz.com.tr