Kategoriler
Internet

DMOZ Blog Türkiye açıldı


Internetin en geniş insan dizini olan ve gönüllü editörlerce geliştirilen açık dizin projesi olan DMOZ'un Türkçe blogu açıldı. Türk editörler tarafından Dmoz hakkında merak edilenleri, gelişmeleri yazıldığı bir blog olacak. Bu işlerle ilgilenen arkadaşlara hayırlı uğurlu olsun, özellikle –o ne lan domuz mu dedin bana sen! diye geçen diyaloglarlarda verilecek ideal bir kaynak olduğunu da belirteyim.
[via]

Bu blog'un içeriği, dünyanın en büyük insan yapımı web dizini DMOZ'un World/Türkçe kategorisi editörleri tarafından oluşturulmaktadır. DMOZ Blog Türkiye, DMOZ’la ilgili birinci ağızdan bilgi vermeyi ve webmaster’ları bilinçlendirmeyi amaçlar.
Açık Dizin Projesi Web'deki en büyük ve en kapsamlı, insanlar tarafından düzenlenen dizindir. Dünyanın her tarafından katılımda bulunan geniş bir gönüllü editörler topluluğu tarafından inşa edilmiştir ve varlığı onlar tarafından sürdürülmektedir.
www.dmoz.org adresinden erişilebilen DMOZ, Açık Dizin Projesi (Open Directory Project) adıyla ve ODP kısaltmasıyla da anılmaktadır.
devamı…

İngilizce dilde yazılan Dmoz Blog için buraya [via]

Eski wolkanca.com’da DMOZ Blog Türkiye açıldı veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, DMOZ Blog Türkiye açıldı için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.