Kategoriler
Internet

Byzantion,TR

Dünyada en çok ziyaret edilen sitelerden biri olan Yahoo.Com'a girip İstanbul'un hava durumu tahminlerine baktığımızda İstanbul'un Byzantion,TR olarak belirtildiğini görüyoruz. Amerikada yaşayan Türkler bu durumu terbiyesizlik olarak gördüklerini bildirmişler. Bizde bu konuda bu terbiyesiz insanlara ve Yahoo.Com'a tarihi yeniden öğretmeli ve bir protesto yapmalıyız diye düşünüyorum.
byzantion.gif
[via]

Ha bu arada Byzantion,TR belirtisi sadece Yahoo.com sitesinin ana sayfasında görünüyor eğer hava durumu üzerine tıklarsak gelen sayfada Istanbul olarak yazıyor. Yani bir düzeltme şu an itibarı ile mevcut değil, bu bizim kompleksimizde değildir yanlış anlaşılmasın ap açık bir terbiyesizliktir.

Bir arkadaş şöyle yorum yapmış duruma;

Bir karşı atakla. Atamızın doğum yerini tıkladığımızda Selanik cıksın. Yeni başkentimiz ilan edelim.

Eski wolkanca.com’da Byzantion,TR veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, Byzantion,TR için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.

Byzantion,TRiçin 10 yanıt

böylesine büyük bir internet devinin böyle bir hata yapması üzücü..

öncelikle mesajı yazanı al bundy sandım volkan'ın posta kutusuna nasıl girmiş diye düşündüm sonra yazana bakınca anladım. 🙂 okumaya devam edince yahoo! 'yu artık yao! diye yazmaya karar verdim. 😀 cidden terbiyesizlik diz boyu. 🙁

yahoo hm…
eet america tamam american ürünlerini boykot edelim
(sakın böyle bir ahmaklık yapmayın dalga geçiyorum – ayrıca dalga denizde oldğu kadar odamdada var bir dip not daha kfa gsl 😉 )

hata mı arkadaşlar siz iyi değilsiniz herhalde …?
böyle hata mı olur 2010 kültür kentini bizansada göstermek sizce hata mı yoksa başka bie emelleri mi var .?

yahoo terbiyesizlik yapmis tamam da, allah askina bir cevrenize bakin. bizim kendi dilimize kendi kulturumuze tarihimize ne derece saygimiz kalmis da, yabancilardan bu saygiyi bekliyoruz? bir lokanta isimlerine bakin, magaza isimlerine.. eczacilarimizin bile eczane yerine pharmacy yazdigi bir turkiyede yasiyoruz. muzigimizde onlari taklit ediyoruz, onlar gibi film cekiyoruz, onlar gibi "cool" diyoruz.. bu konu uzar gider de, kisacasi yabanci ne yapsin? galiba hosumuza gittigini dusunerek, o da ıstanbul yerine byzantion yazdi..

554 yıl öceki ezilmişliğin acısını hala yüreklerinde hissediyorlar 😆