Ahmet Türk e yapılan

Bugün Samsun da üzücü bir olay yaşandı, 70 yaşında bir insana Kürt siyasetçi Ahmet Türk e geç bir adam devletin adliyesi, bir sürü polisin gözü önünde yumruk attı.

Bir siyasetçinin, bir partinin bir kurumun politikalarını beğenirsin, beğenmezsin, tepki gösterirsin ya da desteklersin, yumurta atarsın, slogan atarsın bunlar oluyor dünyada. Ama kardeşim yaşlı başlı bir adama bu şekilde saldırmak adiliktir onursuzluktur, zavallılıktır. Olayı tavsip edenlerse asıl onlar insan bile değiller.

Karadenizin insanı olarak bu olayın yaşanmasına neden olanları kınıyorum, Ahmet Türk e geçmiş olsun.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.

Ahmet Türk e yapılaniçin 15 yanıt

volkan bune ağır bir dildir böyle… sürekli wolkancayı takip eden birisi olarak söylüyorum; tamam söylediklerinde doğruluk payları tabii kide var fakat bu üslüp hiç hoşuma gitmedi. ülkemizdeki şehit analarını, babalarını düşün. türklük için kürt ayrı bişey pkk ayrı bişey. bu adamların amacı tamamen türkiye cumhuriyetini bölmek. bunu unutma lütfen. karşımızdaki insan evet yaşlı olabilir, ama emin ol bir şehit kardeşi olsaydın bunları söyleyebilirmiydin çok merak ediyorum. bence öyle olsaydın ahmet türk'e vurulan yumrukdan fazlasını isterdin! benimde düşüncelerimde buydu volkan. wolkancada bitmeyen güncellemeler olması dileğimle..

berkantardic kardeş yorum için teşekkürler. fikrinize saygı duyuyorum ama ben sıradan bir insan olarak kendi memleketimde bu yaşta bir insan yapılanın terbiyesizlik olduğunu bunu tavsip edenlerinde insanlıktan nasibini almadığını düşünüyorum böyle düşünüyoruz diye vatan haini omlayız ve ayrıca terisini düşünüyoruz diye de kahraman olmayız bunlar traş işler. ben burada fikirlerimi yazıyorum sizi kırıysam özür dilerim.

kesinlikle milliyetçi falan olmayan bir insan olarak sana katılmıyorum. ve bu yazıyı da yazmış olmanıza inanamıyorum.blogunuzu da bir daha takip etmeyeceğim.yazıklar olsun. daha çok yakın bir zamanda taksimde "apo'ya özgürlük istiyorsunuz da şehitlerimiz ne olacak" diye seslenen yaşlı adama apocu gençler yumruk atarken, sizin bogların mürekkebi mi bittiydi.ha ha.hadi bana eyvallah

söylediklerinize aynen katılıyorum… bu çakma milliyetçilik'in bir tezahürüdür. bu davranışların bir çözüm oluşturmayacağını kavrayamayan bir beyin, bu ülkeyi sevemez… biz devlet kurumunu, bu tür olayları bizim yerimize çözsün diye kabul ediyoruz! edep, her şeyin başıdır!

sayın atilla yorumunuz için teşekkürler. kırılmayın ama ben şahsen sizin veya herhangi birilerinin blogu takip edip etmemenizle pek ilgilenmiyorum. samsundakine de taksimdekine de çıkarları uğruna bu tür tüm provokasyonları yaptıranları allah kahretsin.

yarın pkk'yada sempatik bakmamız gerekebilir. asla bakmayacağım. bu insanlar (pkk) hani şu 1920'li yıllardaki savaşımız (sosyalist yayıncıların tarih kitaplarında emperyalistlere karşı olarak geçer belge yayınları, tavır yayınları vs.) o savaşın rövanşı için seçilen maşalardır. apo da dahil maşadır. ve kendini maşa olarak kabul eden (insan; düşünen,iradesiyle hareket eden, akıllı, varlıkların en şereflisi) olmadığına göre muamele yapılması her ne kadar ahlaka aykırı olsada mantığa aykırı değildir.

güçsüzlüğün çırpınışıdır yaşlı bir kurdesaldırmak. halbuki karadeniz insanı demokrattırama kullanılıyorlar işte.diğer acı taraf ise kimse bu kurd sorunuhakkında bir şey bılmemesidir. insanların bu konu hakkındatek bildikleri de akşama kadar hürriyet gazetesi,okulda, tv'de…devletinonlara verdiği ve yansıttığıdır.

ülke demokrasisinin, adaletin ve ceza sisteminin zayıf olduğunun göstergesidir, canı yanan(+lar) için adalet sağlanmaz ise, sen cezalandırmazsan ben cezalandırırım durumu oluşur…((savaşı çıkaran sistem,barışı sağlayacak olan insandır. şiddetin her türüne hayır..))

hiçte o kadar yaşlı değil volkan abi. hadi ecevit in son halleri gibi bir adam olsa neyse… bu kesinlikle illegal ve ahlaksız bir davranış ama orası beni enterese etmez. ohh iyi yapmış, gözleri yaşarmış, hiçte vicdanım sızlamadı. sızlarsa kendimden utanırım… bende trabzonluyum ama hiçbir karadenizli sizin dediğinizi demez. bakma sen de demezsin abi de, işte…asıl utanç verici olan 70 milyonda bu arkadaştan sadece 1 tane çıkabilmiş olması. gerisi traş…

apo'da yaşını başını almış.napalaım onada mı saygı duyalım? bu ülkede demokrasi çok güzel işliyormuş gibi, ahmet türk gibi bir bölücüye atılan bir yumruğu çok görmesin kimse.ahmet türk'ün meydanlarda sarfettiği, şehit analarının yüreğini yakan sözlerin bir nebze karşılığı olsun bu yumruk.samsunlu arkadaşın elleri dert görmesin.asker dağda pkk'yı gördüğünde hala teslim ol diyor. ama burda olay farklı.pkk inmiş düze, kurtulmuş askerin pençesinden, gelmiş meydanlarda benim polisimin arkadsından, benim kanunlarımı kalkan yaparak, gözümüze soka soka terörist propagandası yapıyor.bazıları 1 haftalık hafızayla yaşıyor olabilir ama biz asla pkk'ya sempati duymayacaz.Geçmişi unutmayacaz, unutturmayacaz.volkan kardeş, böyle bir yazı yazdığına göre bu yorumuda yayımlarsın herhalde.sonuçta demokrasi değil mi? (:

adalet adalet diyorsunuz ama yumruğu, savaşı destekliyorsunuz. yumruk atan adam suçlu. cezasını aldı. bize ne kaldı? onca şehitlerin acısını bir burundan çıkardık değil mi? eee siz solumuyonuz biber gazlarını.

ahmet türk kardeşimize geçmiş olsun. inşallah bir an önce iyileşirde pkk nın askerlerimize karşı yürüttüğü operasyonlara desteğini vermeye devam eder.70 yaşındaki amcamız bir kaç askerimizin çocuğunun daha yetim kalması için uğraş verir.çocuların yetim kaldığı, ancak ne hikmetse "demokratik" olarak anılan mücadelerine devam eder.ancak küçük bir yumruğu insanlara çok görür.ayrıca yazında belirttiğin "bir siyasetçinin, bir partinin bir kurumun politikalarını beğenirsin, beğenmezsin," cümlesini şu şekilde değiştirsek nasıl olur. -" bir katili, bebeklere bile saldıran katilleri, eli kanlı teröristleri, onlara destek verenleri sevmeyebilirsin. ancak bu onlara vurma hakkını sana vermez."şaşırmayın, manyaklaşmayın. aklınızı başınıza alın. bu ülke kolay kazanılmadı.üslubunuza dikkat edin. bunu en iyi bilenlerin başında volkan ın geldiğini biliyor,ancak üslub ağırlığının ahmet türkteki masumane görünen yüz ifadesine karşılık ani bir duygusal patlama olduğunu kaynaklandığını düşünüyorum. bu arada bu tip olayların olmasını istemiyorum.tasvip etmiyorum.dtp yide akp nin yaptıklarınıda tasvip etmiyorum.maalesef bulunduğumuz ortam çok farklı.demokrasi kelimesi anlamını yitirmiş, teröre kalkan olmuş.

bir de 68 yaşındaki adama vurmak zavalılığın bir göstergesidir. bu kadar barış şiarıyla saçlarını beyazlatan bir şahsa böyle bir saldırı alçaklıktır. bu kadar da duyarlı bir insan görmedim, olaydan hemen sonra herkesi aklı selim olmaya davet ediyor, demokrasiyi güçlendirmek gerektiğini belirtiyor. sonuçta mardin'de bir aşiret çocuğu, kalkıp "bunun hesabı sorulacak" da söyleyebilirdi. böyle bir dürüstlük umarım şiddetten beslenen zihniyete ders olur.