Kategoriler
Gündem

Kral TV ödülleri adil mi?

kraltv.jpgDün akşam biliyorsunuz Kral TV video müzik ödülleri sahiplerini buldu (mu).. 1-1999 yılından beri uykumdan fedakarlık eder sanki kıyasıya mücadele varmış gibi oturur seyrederdim. Fakat 2 yıldır kızdığım için izlemiyorum. Adil olmayan bu ödüllere gerek bile yok. Ödül aldı ya da almadı diye o sanatçıyı dinelemem de bir şey değişmeyecek hatta almadıysa ödül inadına dinleyeceğim.

Bir yıl çok iyi hatırlıyorum sadece Prestij müzik sanatçılarına ödül verilmişti. Hatta o yıl sezen aksu tutuklu şarkısıyla kasıp kavurmuşken -beni aday olarak göstermeyin o çömezlerin yanında- demişti. Kadın ne dese haklı. Sonra kategori belirsizliği. İbrahim Tatlıses, Özcan Deniz ebru gündeş ve Gülben Ergen bunların bir türlü kategorisi belirlenemedi. Neden mi o kategoride olsun ki ödül alsın diye. bir bakmışsınız Türk halk müziğinde bir bakmışsınız pop ta ya da arabesk – fantezi de her yıl değişiliyor; sevgili sanatçılarımızda buna hiç itiraz etmiyor.

Bu yıl erkek pop ta Keremcem almış ödülü.. Sanki ben albümündeki her şarkıyı radyoda ya da televizyonda dinledim. Kenan doğulu ya da yaşar varken o alamamalıydı. En iyi çıkışı atiye yapmadı İrem yaptı. Rock ta barış akarsu almış sanki ses var herif te bir de Popstar oldu Haluk levent dururken..

yılın şarkısı ile yılın kliplerine bakıyorum 5 er tane .. ya binlerce şarkının klibi var adaylar belli kişiler. Bir sürü klipi güzel sanatçılarımız var neden sayısı daha fazla değil hem bu kategorilere dikkat ettiyseniz günler öncesinden yayınlanmıyor siz o akşam izlerken fark ediyorsunuz aa yılın şarkıları bunlar mıydı ya da klipleri bunlar mıydı diye.. İşte daha baştan kimin ödül alacağı belli olan halkın oylarıyla deyip noter huzurunda deyip bizi kandırmaya devam eden Kral TVnin ödül törenine bir de mesaj gönderdiyseniz şiddetle kınıyorum sizleri