Kategoriler
Gündem

En iyi Türk yaptığını belli etmeyen Türktür

Son zamanlarda sizde farkediyormusunuz bilmiyorum Türkiyede milliyetçilik etiketi altında ya da onun zaaflarını kullanarak çok fazla oyun, galeyana getirme teşebbüsleri olmakta. Haberleri genelde internetten ve gazetelerin köşe yazarlarından takip eden biri olarak anlayamadığım noktlardan biri Türkiyede bazı insanların sanki Türklüğün yüceltilmeye ihtiyacı varmışcasına sanki Türk ve diğerleri ayrıştırmasına istekli, ÖTEKİLEŞTİRME operasyonu başlatmışlar ve bu insanlar, çevreler ya da her neyse bir takım odaklar tarafından gelişen son güncel olaylarında hatta basınıda ve hatta hatta medyayı TV dizilerinide içine katarak hep birlikte hareket ediyorlar, hep deriz ya hani bölünmez bütünlüğümüzde bölünmez bütünlüğümüz diye işte onu sanki bu sefer tersten kendimizmi böleceğiz ne.

Türkiyede milliyetçilik tek bir milliyetçilikten ibaret değil bazılarımızın milliyetçilik anlayışı bazılarımıza uymayabiliyor örneğin alperenler ile ülkücülerin milliyetçilik anlayışları birbirinden oldulça farklı, ya da Atatürk&Cumhuriyet milliyetçiliği diyede bir şeyden söz edebiliriz. Hangisinin doğru hangisinin yanlış olduğunu söylemek hata olur çünkü hepsi birer fikir hepsi birer düşüncedir ki bizde ülkemizde fikir, düşünce özgürlüğü isteyen insanlarız değil mi? öyleyse hepsi tartışılabilir ve hepsi saygı duyulabilinir.
Genel kurmay başkanı Amerikada onuruna verilen yemekte Türkiyeyi bölmeye kimsenin gücü yetmez, Bölemyi rüyalarında görenler Türkiyeyi koruyan dinamik güçler olduğu sürece kabusla uyanacak ve derslerini alacak demiş. İyi demiş. Sayın paşama eğer bir mektup yazma imkanım olsaydı şu milliyetçilik oyunlarıyla kendi kuyumuzu kazdığımızı ve gençlerimizin bu oyunlara çabucak kanıp alet olabildiklerini yazmak isterdim. Malesefki bazı büyük haber sitelerinde en ufak bir Türk kelimesi geçen her haberde bu saçmalıkları görmekteyiz. Örneğin Habertürk’ün manşeti aynen şöyle Türk kızlarını şaşırtan fotoğraf haberde Almanyada yapılan bir yarışmada bir Türk kızının çıplak fotoğrafına yer verilmiş haber aynı zamanda Sabah gazetesinde yayımlanmış.
Bu haber sitesindeki yorumları okursanız bneim anlatmaya çalıştığımı biraz anlayacaksınız. Yani Türk onu yapmaz, Türk bunu yapmaz,
https://www.youtube.com/watch?v=c1CFtpytRiE
Türk soyunmaz böyle yapmaz şöyle yapmaz, hepimiz doğruyuz hepimiz çalışkanız 🙂 töbe yarabbi bu kadarıda fazla değil mi? Basit bir magazin haberine bile milliyetçilik duygularıyla yorum yapıyorsa insanlar bu gidişata bir sakatlık var demektir bence.
Kurtlar vadisi ırak dizsinin yayından kaldırılması konusunun tartışılması ile ikiye bölünen insanlarımızda cabası.
Şimdi sayın paşam siz Amerikadan iyi dediniz dedinizde gel gelelim biz kendi kendimizi bölüyoruz onu nasıl engelleyeceğiz dinamik güçlerimizin bunada gücü yeter değil mi paşam?