Kategoriler
Genel

Adblock vb. için bir hack

Adblock Plus + Tampermonkey ile webde reklamsız gezinti mümkün.

Sanırım masaüstü cihazlarımızda çoğumuz tarayıcıya yüklediğimiz eklentilerle Adblock eklentilerinden birini kullanıyoruzdur, genellikle Youtube, Twitter, Facebook gibi sitelerde oldukça güzel çalışan bu reklam engelleme eklentileri bazı sitelerde bozulabiliyor ve çalışmayabiliyor. Hadi bunu çözelim.

Genellikle içerik yoğun ve reklam gösterimlerinden para kazanan Türk haber sitelerinde Adblock uygulamarını tespit edip uyarı veren ve siteyi kullanılmaz hale getiren(genellikle body.owerflow:hidden gibi) scriptler kullanıyorlar. Bunu aşmak için öncelikle tarayıcınıza(Chrome tarayıcıları, Opera ve Firefox) https://www.tampermonkey.net/ uzantısını yüklemelisiniz, ardından aşağıda verdiğim ve kendi elimle hazırladığım betiği yükler kullanırsanız bu sorunlardan hızlıca kurtulmuş ve hiçbir uyarı hiçbir değişiklik olmadan devam edebilirsiniz.

Şahsım yüzyıllardır Adblock Plus(https://Adblockplus.org/) kullanıyorum ve memnunum, elbette bazı siteler için Adblock’u kaldırıyorum ama kendi isteğimle(google.com.tr, www.google.com ve google.co.uk beyaz listemde) kullandığım güncel güvenilir süzgeçler(filters) şöyle:

 • AakList (Anti-Adblock Killer)
 • Adblock Warning Removal List
 • Fanboy’s problematic-sites
 • Fanboy’s Turkish
 • NoCoin Filter List
 • ABP filters
 • EasyList

Adblock’da özel olarak şu süzgeçleri ekliyorum:

##.fc-dialog-overlay
##.fc-ab-root

Bunun yanında Tampermonkey ve paylaşabileceğim aşağıdaki betikleri kullanıyorum:

Youtube için:

// ==UserScript==
// @name     Youtube çeşitli düzenlemeler
// @namespace  https://wolkanca.com
// @version   0.1
// @description Removes chat, remove video elements vs.
// @author    Volkan Yilmaz
// @match    https://www.youtube.com/*
// @grant GM_addStyle
// @license   Creative Commons; http://creativecommons.org/licenses/by/4.0/
// ==/UserScript==

window.addEventListener("load", function() {
   'use strict';
  GM_addStyle("#chat, .ytp-ce-element-show, .ytp-ce-top-right-quad, .ytp-ce-bottom-right-quad, .ytp-ce-bottom-left-quad{display: none !important; visibility: hidden !important;}");
  GM_addStyle("#country-code:after{content:'WOLKANCA';position:absolute;bottom:-1.3rem;right:1.3rem;text-shadow:0 0 currentColor;}#country-code{position:relative;}");
});

Reklam engelleyicileri engelleyenleri engellemek için 🙂

// ==UserScript==
// @name    body overflow hidden remove
// @namespace  https://wolkanca.com
// @version   0.1
// @description reklam engelleyicileri engelleyenleri engeller.
// @author    You
// @include    *://*
// @grant GM_addStyle
// ==/UserScript==
(function() {
  'use strict';
  GM_addStyle("html body{overflow-y:unset !important;}html .fc-dialog-overlay, html .fc-ab-root{display: none; clip: rect(0 0 0 0); clip-path: inset(50%);}");
})();

Tampermonkey uzantısını nasıl kullanacağınızı ve diğer her şeyi www.tampermonkey.net adresinden öğrenebilirsiniz.

Evet, yukarıda verdiğim şeyleri denerseniz sanırım uzun süre daha rahat edersiniz, bir süre sonra bunu da engelleyen engelleyiciler çıkar biz de engelleyenleri engelleyen engelleri yeniden engelleriz ve bu böyle devam eder.

Sevgiler.

wolkanca.com’da Adblock vb. için bir hack veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, Adblock vb. için bir hack için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.