Kategoriler
Internet

Yarışma: Firefox ve Internet Explorer karşılaştırması

toshiba-bellekCehennem.net forumlarında bir yarışmadan bahsedeyim bugün. Yarışmanın ödülü 8Gb Toshiba Readyboost 2.0 Usb Bellek. Yarışma hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

İnternet Explorer ile Firefox karşılaştırması
Günümüzde en çok tartışılan internet konularından biri olan Firefox ve Explorer konusu yerli ve yabancı bir çok sitede yazılıyor, çiziliyor karşılaştırılıyor fakat bu konuda detaylı bir genel bilgilendirme yapılamıyor, çünkü Firefox daha çok interneti derinden takip edenlerin kullandığı bir tarayıcı olarak görünüyor, Explorer ise aktif olarak kullanılan işletim sistemi olan Microsoft ürünleriyle birlikte gelmenin avantajını korumaya devam ediyor.

İnternet kullanıcılarının bir çoğu Explorer ile neler yapılabileceğini ya da neler yapılamayacağını bilmiyor, aynı konuyu Firefox tarayıcı içinde düşündüğümüzde bu iki tarayıcı arasında kullanıcıları ikna edebilecek, tarayıcı seçimlerinde etkili olabilecek anlatımların olmaması gerçeğiyle, İnternet Explorer ile Firefox karşılaştırması yarışmamızın konusu olarak belirlenmiş olup, cehennem.net olarak düzenleyeceğimiz yarışmaların ilkini duyurmuş bulunuyoruz.

Yarışma süresi
Yarışma için çalışma gönderilebilecek en son tarih 17 mart 2009 saat 24:00’dür bu zaman diliminden sonra gönderilebilecek çalışmalar dikkate alınmayacaktır.

Yarışma sonuçları 24 mart 2009 saat 00:01 sonrasında açıklanmış olacaktır. Yarışma için belirlenen ödül en geç 31 mart 2009 tarihinde adayın elinde olacaktır.

Yarışma Kuralları
– En temel kural hazırlanacak çalışmanın yazara özgü olması şartıdır. (kopyala yapıştır içerikler kesinlikle dikkate alınmayacaktır.)
– Son başvuru tarihinden önce alınmış cehennem.net üyeliğinin var olması. (17 mart 2009)
– Yarışmaya bütün üyelerimiz ve yeni üye olacak bütün takipçiler katılabilir, yarışma Ch team ve Ch moderatör yetkisindeki arkadaşlarımızı da kapsamaktadır.
– Karşılaştırmanın dikkate alınabilmesi için, okuru doyurucu ve ikna edebilecek ölçüde olması şartı aranmaktadır.
– Hazırlanan çalışma bir kaç resim ya da grafikle renklendirilmelidir
– Eklenecek resim ve türevindeki kısımlarda cehennem.net ibaresinin bulunması şarttır.(göze batmayacak şekilde)
– İsterseniz hazırladığınız yazıyı destekleyici bir videyoyu da yazıyla beraber bize gönderebilirsiniz. Ek olarak sunulabilecek bir video kuşkusuz adaya belli bir avantaj sağlayacaktır.

Değerlendirme süreci
– Değerlendirme, yarışmaya katılacak olan yazıların ekibimiz tarafından incelenmesi ve değerlendirmesi aşamasından sonra belirlenecek en iddialı 10 katılımcı arasından yapılacaktır.

Yarışma Sonrası
-Karşılaştırmalarıyla İlk 5’e giren kullanıcılar puanlarıyla birlikte yayınlanacaktır.
-ilk 2’ye giren karşılaştırmalar ilgili kategoride sabit konu olarak yayınlanacaktır.
-İlk 5 e giren kullanıcıların puanları sene sonu değerlendirmesine tabi tutulacak. 2009’un ilk üçüne özel hediyeler.

Yazımı hazırladım. Nereye göndereceğim?
Son kontrollerini yaptıysanız ve her şeyin tamam olduğuna eminseniz artık yazınızı değerlendirmemiz için bize buradan yollayabilirsiniz.