Kategoriler
Internet

mailto: linkler için Gmail kullanmak – Google Chrome

Sanırım Firefox için bunun ayarını yapmak basitti, blogda yazmış olabilirim ama aramaya üşendim doğrusu ve inanın çoktan veri Firefox ile işim olmuyor çünkü Google Chrome gerçekten çok iyi gidiyor ve kesinlikle arayı daha da açacak, Windows olmasaydı tekel bile olurdu ki. Firefox da Seçenekler -> Uygulamalar ekranında, mailto: diye aradığınızda çıkan ayardan mailto: linkler için […]

Kategoriler
Internet

Firefox 6 çıktı

Tarayıcı piyasasının en çok kullanılan tarayıcılarından biri olan Mozilla Firefox 6. sürümünü çıakrdı, henüz beta görünen tarayıcı önümüzdeki günlerde update lere gelecek. Şu an için aşağıdaki linklerden veya şuradan indirilebilir ayrıca beta kullanmak isterseniz şu sayfa işinizi görecektir: http://www.mozilla.com/tr/firefox/channel/ Aşağıdakiler release sürümleridir. Windows Mac Linux

Kategoriler
Internet

Fizy.Org’dan video ve mp3 indirmek – Yeni

Daha önce şu adreste yazdığımız Fizy sitesinden video ve müzik indirme konusu eskimiş. Yen ve daha basit bit yöntemle Fizy de dinlerken çok sevdiğiniz şarkıları indirmeniz mümkün, bunun çin Firefox tarayıcı kullanıp Video DownloadHelper eklentisini kuracaksınız, tarayıcınız ile Fizy’yi açtığınızda müziği dinlendiğiniz sırada eklentinin iconu renklenecek ve size indirme seçeneklerini sunacak.

Kategoriler
Internet

Mozilla Firefox 5 beta indirilebilir

Mozilla Firefox’un henüzt beta olan 5. sürümü indirilebiliyor. Nelerin yeni olduğunu görmek için kendiniz test edin. Firefox 5 beta download.

Kategoriler
Internet

Mozilla Android kullanan telefon mu yapacak?

Sorunun cevabı ne evet ne hayır, bilmiyoruz ama son dönemde tüm böyle teknoloji firmalarında “kendi telefonunu yapabilirim” trendi oluştu. Geçmişte Apple’ın da iPhone için yaptığı şeye benzer şeyler. Tüketici olarak biz yapılsın isteriz çünkü rekabet olur ve fiyatlara yansır. Firefox tarayıcısının yapımcısı olan Mozilla blogunda Seabird ismini verdikleri konsept bir telefonu tanıttı, telefon Android işletim […]

Kategoriler
Ivır zıvır

Friendfeed auto like scripti

Daha önce Abdullah Azad isimli bir garip insan arkdaşımızın yapmış olduğu Facebook duvar sikertme scriptini biliyorsanız bu da ona benzer Friendfeed için otomatik like yapan bir script.

Kategoriler
Internet

Facebook duvar sikertme script

Abdullah beni de kobay olarak kullanarak Firefox Greasemonkey için bir Facebook script geliştirmiş, ona verdiği isim: Facebook Duvar Sikertme & Like Sikertme Script. Kullanabilmek için Firefox tarayıcınızda Greasemonkey eklentisi kurulu olması gerekiyor. Ne yapıyor; Tüm yorumları aç: yorumların tamamının gösterilmesini sağlar Her şeyi sikert: sayfada like’lanacak ne varsa layklar Sikertmeleri geri al: tüm layklarınızı geri […]

Kategoriler
Internet

Opera web tarayıcısı ve bileşenleri

Opera web tarayıcısınız tanıyalım. Bilindiği üzere Firefox en çok eklentisi olduğu sanılan web tarayıcısı. Opera bu tabuları yıkmaya geliyor. En az Firefox kadar Bileşeni olduğunu düşündüğüm Opera tasarım ve performansta da Firefox’u geride bırakıyor. Bu yazımda Opera ve Bileşenleri hakkında bilgiler sunacağım sizlere.

Kategoriler
Internet

Mozilla’dan inciler

Bugün Mozilla’nın sitesine girdim İnternet Explorer’a yedek bir tarayıcı olsun diye pc’de… Malum bazen şaşkın virüs programları, bazen virüsler IE yi bloke ediyorlar, acil bir işin oluyor falan o anda ve cinlerin tepene çıkıyor. Bilmiyorum hiç yaşadınız mı? Bana birkaç defa oldu.

Kategoriler
Ivır zıvır

Siteyi reklamsız dolaşmak için

Arkadaşlar bizim site ve diğer tüm siteleri reklamsız dolaşabilirsiniz, Firefox kullananlar genelde bilirler ben bilmeyenler için tekrar yazmak istedim. İnternet sitelerini dolaşırken reklama maruz kalmak istemiyorsanız yapmanız gereken Firefox tarayıcı ve Adblock Plus isimli popüler Firefox eklentisini kullanmak.